fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 190256

تشریفات قانونی واردات گوشی تلفن همراه به یک روز کاهش یافت

کمیته تخصصی پیگیری برنامه اجرایی مبارزه با قاچاق گوشی تلفن همراه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

فناوران- در این جلسه بر لزوم تسریع در واردات قانونی گوشی تلفن همراه تاکید و اعلام شد که طبق بخشنامه ای از اواخر مرداد فرآیند واردات گوشی به یک روز کاهش پیدا کرده است. 
کمیته تخصصی پیگیری برنامه اجرایی مبارزه با قاچاق گوشی تلفن همراه با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط و روسای اتحادیه مربوطه در تهران و استان های خراسان رضوی، البرز، گیلان و مازندران، رییس انجمن واردکنندگان گوشی تلفن همراه و کارشناسان این حوزه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.
در جلسه کمیته تخصصی پیگیری برنامه اجرایی مبارزه با قاچاق گوشی تلفن همراه، روسای اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی دلایل وجود قاچاق این کالا را رجیستر شدن گوشی های تلفن همراه قاچاق توسط اپراتورها، کاهش واردات قانونی و حاشیه سود کالای قاچاق دانستند.
در همین حال رییس انجمن واردکنندگان نیز از بالا بودن هزینه های واردات قانونی، طولانی بودن پروسه واردات، وجود موانع غیرتعرفه ای و نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده ابراز نارضایتی کرد.
در این جلسه صادقیان، مدیرکل تایید نمونه و استاندارد سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد که برای تسریع در واردات قانونی گوشی تلفن همراه بخشنامه ای در تاریخ 95/5/28 صادر شده و مطابق آن، فرآیند واردات به یک روز کاهش پیدا کرده است.
نمایندگان سازمان ملی استاندارد و گمرک نیز با حضور در این نشست تخصصی درخصوص تسریع در واردات قانونی گوشی تلفن همراه برنامه های خود را اعلام کردند.
نخعی، مدیرکل کالاهای هدف ستاد مرکزی نیز گفت: «با توجه به ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کنندگان و الزام واردکنندگان به خدمات پس از فروش و نمایندگی، این موضوع مورد تاکید ستاد است و در صورت عدم تامین قانون مراتب از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انتخاب جایگزین نمایندگی های واجد شرایط مورد بررسی قرار گیرد».
وی از روسای اتحادیه ها که به نمایندگی از اتحادیه های سراسر کشور در جلسه حضور داشتند، خواست که مطابق ماده ۱۸ مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به واحدهای صنفی تحت پوشش اتحادیه ها ابلاغ کنند از خرید و فروش گوشی های قاچاق خودداری و کالای خود را به‎خاطر رعایت حقوق مصرف کنندگان از شرکت ها و بنکداران مجاز خرید کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :