گفت و گو سرویس

حسین اسلامی‌قائم مقام مدیر عامل شرکت فناپ

فعالیت های پرداخت در فناپ تجمیع می شود

مدیر برگزاری نمایشگاه تراکنش در گفت و گو با فناوران

می خواهیم به بخش خصوصی بال و پر بدهیم

در گفت‌و‌گو با مهدی جعفری نجفی، رییس گروه توسعه شبکه فضایی شرکت خدمات انفورماتیک مطرح شد

ارتباطات ماهواره ای الزام است نه انتخاب

گفت‌وگو با مديرعامل گروه تحقيقاتي- مشاوره‌اي Arab Advisors

ظرفیت رشد شبکه هاي اجتماعي و بازي هاي آنلاين در خاورميانه بالاست

گفت‌وگو با حامد قنادپور، کارشناس بانکداری الکترونیکی به بهانه فعالیت مجدد شورای راهبری بانکداری الکترونیکی

پارادایم بانکداری الکترونیکی تغییر کرده است

گفت و گو با سامان قطبی، مدیرعامل شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت

«شاپرک» در مسیر رشد دایمی، هرگز به اوج نمی رسد

فریبرز رحمانی، مدیرعامل شرکت سپهرنت ایرانیان در گفت‌وگو با فناوران:

ظرفیت تراکنش سوییچ های بانکی ایران پایین است

گفت‌وگو با دبیر همایش بین‌المللی بانکداری الکترونیکی

مسیر 10 ساله بانکداری الکترونیکی ورق می خورد

گفت‌وگوی فناوران با مدیرعامل شرکت سپهرنت ایرانیان

بانک های ایرانی را پابه پای رشد فناوری پیش می بریم

مونا غلامیان ، مدیر تیم توسعه نرم افزارهای موبایل شرکت "صفر،یک ایده همراه"

زیر ساخت ،مهم ترین چالش بانکداری همراه در ایران است

نظرسنجی

ابلاغ نرخ های جدید بیمه شخص ثالث به بیمه ها

فناوران - عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی با تأکید براینکه نرخ های جدید حق بیمه شخص ثالث تا پایان سال ۹۵ به شرکت های بیمه ابلاغ خواهد شد، گفت: صندوق تأمین خسارت های بدنی مابه التفاوت حق بیمه را پوشش می دهد.

1395/12/2511:25

ارزش بازاری سهام عدالت 2 برابر واریزی مشمولان است

معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان خصوصی سازی، ارزش بازاری سهام عدالت را 2 برابر واریزی مشمولان اعلام کرد و افزود: برای پرداخت سهام تا پایان شهریور 96 وقت داریم و اجباری به واریز بدهی نیست.

1395/12/2511:23

سایت بورس تهران تنها مرجع اعلام عرضه اولیه

مدیر پذیرش بورس تهران عنوان کرد: هنوز هیچ تصمیم قطعی در مورد عرضه شرکت «به پرداخت ملت» گرفته نشده و سایت بورس تهران تنها مرجع رسمی اعلام عرضه اولیه است.

1395/12/2511:22

نام نویسی برای حضور در فین استارز 2017 آغاز شد

فین استارز 2017 با هدف شناسایی و معرفی نوآوری ها در حوزه فناوری های مالی از 26 تا 29 فروردین ماه 1396 توسط فرابورس ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و نام نویسی برای حضور در این رویداد آغاز شده است.

1395/12/2511:04

جابه جایی ۱۱۸ هزار میلیارد تومان در۹۹۱ میلیون تراکنش

تراکنش های اینترنتی 13 درصد رشد کرد

در بهمن ماه سال جاری از پنج میلیون پایانه تراکنش دار فروشگاهی در سراسر کشور گزارش شده است که 991 میلیون تراکنش به ارزش 118 هزار میلیارد تومان روی پایانه های فروشگاهی انجام شده است.

1395/12/2510:48

ابلاغیه پنج بندی خدمت رسانی نوروزی به بانک ها

بانک مرکزی- بانک مرکزی به منظور رفاه حال هم میهنان در روزهای پایانی سال و ایام نوروز در بخشنامه ای به شبکه بانکی موارد ۵ گانه ای به بانک ها ابلاغ کرد.

1395/12/2411:04

حوزه پرداخت خرد معطل مقررات گذاری بانک مرکزی است

مدیرعامل شرکت اتیک گفت: در حوزه پرداخت خرد قوانین و مقررات خاصی از سوی بانک مرکزی ارایه نشده است؛ از این رو فعالیت شرکت های ارایه دهنده خدمات مالی با ریسک تغییر قواعد بازی در این بخش مواجه است.

1395/12/2411:01

معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد؛

نرخ رشد اقتصادی 9 ماهه امسال 11/6 درصد

معاون اقتصادی بانک مرکزی رشد اقتصادی ۹ ماهه کشور را ۱۱/۶ درصد اعلام کرد و گفت: رشد اقتصادی نه ماهه امسال بدون احتساب نفت 9/1 درصد است.

1395/12/2410:22

رونمایی از پرداخت الکترونیکی سبز

مدیرعامل ایران کیش با بیان اینکه این شرکت در کارگروه خلاقیت و کارآفرینی یک ایده را تبدیل به واقعیت کرده است که نام آن«سولار پی» است و با رونمایی این خدمت امکان شارژ باطری های کارت خوان های فروشگاهی سیار این شرکت با انرژی خورشیدی فراهم شده است، گفت: سولارپی یک ابزار سبز در حوزه پرداخت است و شرکت کارت اعتباری ایران کیش برای نخستین بار در کشور تأمین انرژی مورد نیاز برای پرداخت الکترونیکی را از سیستم انرژی خورشیدی تامین می کند.

1395/12/2410:02

ایران و عمان، تفاهم نامه همکاری بانکی امضا کردند

بانک مرکزی- تفاهم نامه همکاری بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و عمان با هدف افزایش همکاری های بانکی به امضای روسای کل بانک مرکزی دو کشور رسید.

1395/12/2310:52

نسخه جدید موبایل بانک رفاه ارایه شد

نسخه جدید موبایل بانک رفاه با کاربری آسان ویژه تلفن های همراه با سیستم عامل آندرویید (نسخه ۴ و بالاتر) ارایه شد.

1395/12/2310:50

بانک تجارت به سامانه پیوند متصل شد

با راه اندازی امکان ثبت اطلاعات تجارت کارت در سامانه پیوند، امنیت تراکنش های مبتنی بر USSD افزایش یافت.

1395/12/2310:48

مراسم قدردانی از بيمه گذاران و نمايندگان برتر بيمه پارسيان برگزار شد

بيمه پارسيان در مراسمی از بيمه گذاران و نمايندگان برتر اين شركت قدردانی کرد.

1395/12/2310:21

رییس سازمان بورس اعلام کرد

ارزش گذاری دقیق دستاوردهای استارت آپ ها در بازار سرمایه

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفتن نام استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در تابلوی دارایی های فکری بورس را باعث ارزش گذاری دقیق دستاوردهای این شرکت ها دانست و گفت: طی سالیان گذشته شرکت های کوچک و متوسط در بورس و اوراق بهادار کمتر مورد توجه قرار گرفته بودند؛ اما وضعیت آنها در فرابورس متفاوت بوده، به طوری که در جهت توانمندسازی شرکت های کوچک و متوسط اهم از شرکت های دانش بنیان اقدامات قابل توجهی در دستور کار قرار گرفت. همچنین باید اعلام کرد که در سال جاری شرکت های دانش بنیان و شرکت های کوچک و متوسط معاملات خود را آغاز کردند.

1395/12/2310:15

آغازتوزیع اسکناس های نو

مهر - توزیع اسکناس های نو ویژه شب عید از سوی سیستم بانکی در حالی از روز شنبه (21 اسفند ماه) آغاز شده که قرار است در تهران ۷ هزار میلیارد ریال و در شهرستان ها ۹ هزار میلیارد ریال پول تانخورده توزیع شود.

1395/12/2219:31

مدیرعامل بانک تجارت:

اخذ کارمزد بانکی مخالفان زیادی دارد

مدیرعامل بانک تجارت گفت: موضوع دریافت کارمزد در کشور ما با مخالفت هایی همراه است. سال گذشته که موضوع دریافت بیشتر کارمزد مطرح شد، مجلس با آن مخالفت کرد.

1395/12/2219:29

معاون فناوری رییس‌جمهور:

دولت حامی فعالیت فین تک هاست

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: دولت حامی فعالیت فین تک ها و استارت آپ هاست و در بحث های قانونی نیز پشتیبان آنهاست؛ بنابراین با ترویج فرهنگ خلاقیت محوری باید زمینه رشد جوانان را بدون اتکا به بخش دولتی مهیا کرد.

1395/12/2219:28

طراحی الگوی جدید توقف و بازگشایی نمادها

معاون سازمان بورس گفت: اگر ما نمادی را می بندیم، در وهله اول از ناشر درخواست ارایه اطلاعات می کنیم؛ پس اگر این اطلاعات اعلام شد، نماد باز خواهد شد و در غیر این صورت، بسته خواهد ماند.

1395/12/2219:27

سقف برداشت خودپردازها ۵۰۰ هزار تومان شد

سقف برداشت اسکناس از برخی خودپردازهای بانکی از روز جمعه به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه دارد.

1395/12/2218:50

افزایش دستگاه های ATM و POS بانک سپه

بانک سپه- محمد کاظم چقازردی، مدیر عامل بانک سپه با بیان اینکه بانک سپه در سال ۹۵ جزو بانک های موفق کشور در نظام بانکی است، درخصوص تعداد دستگاه های ATM و POS بانک سپه در سال جاری گفت: دستگاه های خودپرداز بانک سپه در سال جاری از مرز سه هزار دستگاه و دستگاه های POS از مرز 300 هزار دستگاه عبور خواهد کرد.

1395/12/1812:42

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی:

بانک ها در افزایش تعرفه خدمات نظر مردم را لحاظ کنند

ناصر حکیمی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه بانک ها دستشان باز است هرجور که دلشان خواست، تعرفه های خود را تا سقف قیمت تمام شده بالا ببرند، ولی باید این موضوع را از ابتدا به مردم بگویند.

1395/12/1812:40

طیب‌نیا در مراسم رونمایی از سامانه سهام عدلت

ارزش سهام عدالت دو برابر شده است

علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از سامانه سهام عدالت در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی با حضور معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه در ساماندهی طرح سهام عدالت، مشمولان سهام عدالت پس از 10 سال طعم شیرین سهامداری را می چشند که گامی مهم در توزیع عادلانه ثروت و درآمد جامعه از طریق گسترش مالکیت عمومی است، گفت: ارزش اولیه سهام واگذار شده به مردم در این سال، رشد 2 درصدی داشته و متناسب با آن سود دریافت می کنند.

1395/12/1810:52

وزیر اقتصاد: بدهی های دولت کاهش یافت

فناوران- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عمده بدهی های فعلی دولت مربوط به دولت گذشته است، اما با وجود سودی که به طور طبیعی به این بدهی ها تعلق می گیرد، تهاتر بخش عمده ای از آنها را با مطالبات مان در دستور کار قرار دادیم.

1395/12/1711:20

اطلاعیه بانک صادرات درخصوص چک بانک ها

بانک صادرات ایران درباره استفاده از چک بانک های رایج اطلاعیه صادر کرد.

1395/12/1711:18

استفاده از مسترکارت مشروط به ارایه خدمات مطلوب

سیدحسن حسینی شاهرودی، عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در صورت اخذ تضامین لازم و اعمال نظارت بانک مرکزی می توان از خدمات مسترکارت در کشور استفاده کرد، گفت: استفاده از کارت های اعتباری بانکی بین المللی زمینه تسهیل مبادلات اقتصادی را فراهم می کند.

1395/12/1711:17

در نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی و برجام مطرح شد

برجام هزینه های نقل و انتقالات بانکی را کاهش داد

بانک مرکزی روز گذشته با برگزاری نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی و برجام، با حضور مسوولان این بانک دستاوردهای رفع تحریم ها در حوزه بانکی و اثرات آن را بر اقتصاد کشورمان بررسی کرد، اکبر کمیجانی، قائم مقام این بانک در این نشست به سابقه وضع تحریم ها علیه کشورمان پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، در معرض تحریم ها و محدودیت های وضع شده توسط آمریکا قرار گرفت. با این حال، این تحریم ها و محدودیت ها در اغلب موارد با مخالفت سایر کشورها روبه رو می شد و آمریکا به سختی می توانست همکاری سایر بازیگران بین المللی را برای اجرای تحریم های وضع شده علیه ایران جلب کند.

1395/12/1710:46

انتقال دارایی های موسسه کاسپین سرعت گرفت

تسنیم - مدیرکل نظارت بر بانک های بانک مرکزی با بیان اینکه فرآیند نقل و انتقال دارایی های تعاونی های ادغام شده در موسسه کاسپین سرعت گرفته است، گفت: موسسه کاسپین در حقیقت از 8 تعاونی غیرمجاز که قرار بود در سال 94 منحل شود، تشکیل شده است؛ بنابراین این موسسه بعد از انحلال 8 تعاونی غیرمجاز و تعیین مدیران تسویه شکل گرفت.

1395/12/1611:53

سامانه بانکداری مجازی تجارت رونمایی شد

با راه اندازی سامانه بانکداری مجازی بانک تجارت، دسترسی یکپارچه به کلیه خدمات الکترونیکی و بخش مهمی از خدمات شعبه ای برای مشتریان این بانک فراهم شده است.

1395/12/1611:52

حرکت بانک ملی به سمت بانکداری الکترونیکی

محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که امروز با آن دست به گریبان هستیم، به خطر افتادن محیط زیست و عدم نگهداری خوب و بهینه آن است و اگر آموزش های مربوطه به صورت علمی و صحیح ادامه یابد، وضعیت محیط زیست به مراتب بهتر خواهد شد، گفت: بانک ملی از حدود 15 سال پیش در جهت حفظ محیط زیست و همکاری با این سازمان اقدام به فعالیت هایی کرده است که از جمله آنها کاهش مصرف کاغذ و روی آوردن هرچه بیشتر به سمت بانکداری الکترونیکی بوده که نقش موثری در حفظ محیط زیست داشته است.

1395/12/1611:51

مدیر عامل بانک سرمایه:

بدهکاران کلان بانکی شایعه می سازند

بعد از رواج شایعاتی درباره ورشکستگی بانک سرمایه در فضای مجازی روز گذشته مدیران ارشد این بانک به جمع خبرنگاران آمدند و با تکذیب قاطع این شایعات، دلیل آن را عزم مدیران این بانک برای مقابله با بدهکاران دانه درشت عنوان کردند.

1395/12/1611:49

ضرورت پیشگیری از اختلال عابر بانک ها

افزایش مشکلات دستگاه های عابر بانک در روزهای اخیر صدای مردم را درآورده و با توجه به گسترس نامطلوب سایر ابزارهای پرداخت ازجمله پرداخت های موبایلی و اینترنت بانک در کشور به نظر می رسد بانک ها باید به صورت جدی به فکر رفع این مشکلات باشند.

1395/12/1611:11

تکذیب ورشکستگی بانک سرمایه

ایرنا - بانک سرمایه در اطلاعیه ای با رد شایعه مطرح شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر اعلام ورشکستگی بانک سرمایه عنوان کرده است: بی شک سهامداران و سپرده گذاران بانک سرمایه با اطلاعات و شم اقتصادی بالای خود به سادگی در می یابند که متأسفانه طراحان این شایعه یا از ساده ترین قوانین بانکداری در ایران بی خبرند .

1395/12/1511:32

استقرار نرم افزارهای نوین در پست بانک

مدیرعامل پست بانک ایران برنامه های این بانک برای احراز هویت مشتریان و استقرار نرم افزارهای نوین را مطابق با ضوابط بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: مشتریان و مسوولان باجه های روستایی هیچ نگرانی و دغدغه ای درباره درآمدها یا خدمت ها نداشته باشند.

1395/12/1511:30

شرکت های بزرگ وظیفه مهمی در حمایت از استارت آپ ها دارند

شرکت فناپ قصد دارد دومین رویداد فین تک فست (FintechFest) را برای شناسایی ایده های برتر در این حوزه برگزار کند و از آنها برای ورود جدی به بازار حمایت کند. مصطفی نقی پورفر، مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ درباره کم و کیف این رویداد به فناوران می گوید: یکی از مهم ترین اهداف مرکز نوآوری های فناپ حمایت از ایده های نو و فراهم کردن زمینه حضور آنها در فضای کسب و کار است. ما سعی می کنیم با شناسایی ایده های نو و کاربردی، ارتباط مناسبی بین استارت آپ ها و بازار و همچنین با شرکت فناپ برقرار کنیم.

1395/12/1511:29

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی:

ویزا و مستر کارت فعلا به ایران نمی آیند

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه طی روزهای گذشته ۱۶۲ میلیون تراکنش در شبکه بانکی شتاب و شاپرک به ثبت رسیده است، گفت: «فعلا خبری از مسترکارت و ویزاکارت نیست.»

1395/12/1510:39

معرفی 50 بنگاه کوچک و متوسط به فرابورس

ایرنا- مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، یکی از راه های تامین منابع مالی بنگاه های کوچک و متوسط را تامین منابع از بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: با این هدف50 بنگاه کوچک و متوسط به فرابورس معرفی شده اند.

1395/12/1111:50

گزارش IMF از شاخص های کلان اقتصاد ایران

صندوق بین المللی پول در جدیدترین ارزیابی خود از اقتصاد ایران رشد اقتصادی ایران در سال ۹۵ را 6/6درصد برآورد کرده است. این رقم برای سال آینده 3/3 درصد پیش بینی شده است.

1395/12/1111:48

بانک های کشور وارد «بازی پانزی» شده اند

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: بانک ها برای جذب منابع دچار جنگ قیمتی و «بازی پانزی» شده اند.

1395/12/1111:00

بانک مرکزی از 10سامانه پرداخت و نظارت بانکی رونمایی کرد

بانک مرکزی همزمان با برگزاری پنجاه و ششمین نشست سالانه مجمع عمومی از 10 دستاورد بخش فناوری اطلاعات مانند سامانه های نوین نظارت بر سیستم بانکی و پولی و تسهیل کننده های پرداخت همراه رونمایی کرده است. این اتفاق در قالب نمایشگاه انجام شد و دو روز قبل رییس جمهور هم از آن بازدید کرده است.

1395/12/1110:29

رونمایی از اسکناس جدید 10 هزار تومانی

ایبِنا - علی کرامتی، رییس کارخانه تولید کاغذ اسناد بهادار بانک مرکزی گفت: اسکناس جدید 10 هزار ریالی از نیمه خرداد ماه سال ۱۳۹۶ همراه با یک سکه جدید وارد بازار می شود.

1395/12/1011:00

نسخه جدید همراه بانک سینا رونمایی می شود

نسخه جدید همراه بانک سینا با باقابلیت های جدید و جلوه های گرافیکی جذاب برای دارندگان کارت های شتابی و با امکانات بیشتر برای دارندگان سپرده در بانک سینا به زودی رونمایی می شود.

1395/12/1010:59

هشدار بانک ملی برای کلاهبرداری با پیامک

بانک ملی ایران در اطلاعیه ای درخصوص کلاهبرداری افراد سودجو از طریق ارسال پیامک های مشکوک با مضامین اعلام شماره کارت بانکی و درخواست واریز مبلغ بدهی هشدار داد.

1395/12/1010:59

بازدید روحانی از سامانه های جدید نظارتی بانکی

رییس جمهوری در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی بانک مرکزی، از نمایشگاه سامانه های جدید بانک مرکزی که به منظور تسهیل در پرداخت از طریق تلفن همراه و اینترنت ایجاد شده اند و همچنین سامانه های نظارت دقیق بر سیستم بانکی و پولی کشور بازدید کرد.

1395/12/1010:58

سیف در مجمع سالانه بانک مرکزی اعلام کرد

سامانه چکاوک بدهی بانک ها را ساماندهی کرد

پنجاه و ششمین مجمع سالانه بانک مرکزی با حضور حسن روحانی رییس جمهور روز گذشته در ساختمان بانک مرکزی برگزار شد.

1395/12/1010:21

بانک مرکزی: مسکن گران شد

فناوران - در بهمن ماه سال جاری متوسط قیمت خرید و فروش واحد مسکونی در تهران ۴۵ میلیون ریال شد.

1395/12/911:29

بدون تیتر

ایسنا- مدیرعامل حمل ونقل ریلی شرکت رجا اعلام کرد: در شرایطی که برای سفرهای نوروزی ۱۳۹۶ حدود یک میلیون صندلی ظرفیت برای مسافران در نظر گرفته شده است، تاکنون تنها حدود ۲۲۰ هزار بلیت به فروش رفته و هنوز برای خرید بلیت ظرفیت حدود ۷۵۰ هزار نفری باقی مانده است.

1395/12/911:28

تمدید بخشودگی جرایم وام های زیر ۱۰۰ میلیون

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخشودگی جرایم وام های زیر ۱۰۰ میلیون تومان را در سال ۹۶ تمدید کردند.

1395/12/911:27

12 اسفندماه آخرین مهلت ثبت نام در هکوان

برنامه نویسان و علاقه مندان چالش های برنامه نویسی تا دوازدهم اسفندماه فرصت دارند در بخش هکوان رویداد فین تک فِست (Fintech Fest) ثبت نام کنند.

1395/12/911:19

صورتحساب 49 میلیون دارنده سهام عدالت آماده شد

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: صورتحساب 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر در سامانه ساماندهی سهام عدالت آماده شده و عملیات ارایه صورتحساب از اوایل هفته آینده با حضور مسوولان رونمایی خواهد شد.

1395/12/911:18

ضرورت رفع اختلال داخلی در مدیریت پرداخت های بانکی

درحالی که حجم تراکنش های شبکه شتاب و پرداخت کارتی در ماه های پایانی سال در حدی بالا رفته که شاهد افزایش فاحش درصد خطا در تراکنش ها در دی ماه بر اساس آمار شاپرک بودیم، در روزهای اخیر شاهد افزایش اختلال های داخلی در بانک ها در حوزه پرداخت های الکترونیکی هستیم.

1395/12/910:23

جشنواره «سَنا» در بانک آینده آغاز شد

بانک آینده- بانک آینده در راستای ارایه محصولات نوآورنه و به مناسبت فرا رسیدن نوروز سال 1396، طرح «سپرده نوروزی آینده» خود را با عنوان «سَنا» اعلام کرد.

1395/12/812:15

سبزپرداز بانک تجارت رونمایی شد

بانک تجارت از اپلیکیشن «سبزپرداز» جهت پرداخت موبایلی قبوض با رویکرد زیست محیطی رونمایی کرد.

1395/12/812:13

امکان سوییچ کارت های بانکی ایران و مالزی

معاون ارزی بانک مرکزی گفت: بانک های ایرانی به سیستم تسویه یورو متصل و انجام معاملات با بانک های اروپایی امکان پذیر شده است و ایران از همکاری متقابل با بانک های مالزیایی استقبال می کند.

1395/12/812:12

در همایش «استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالیIFRS» مطرح شد

استقرار موفق IFRS مستلزم عزم ملی است

همایش «استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS و نقش آن در ارتقای شفافیت بازارهای مالی» روز گذشته با حضور مقامات ارشد پولی و مالی کشورمان برگزار شد و روسای بانک مرکزی، بیمه مرکزی، مسوولان بورس و سازمان حسابرسی همه در این همایش بر لزوم استقرار نظام گزارشگری مالی تاکید کردند.

1395/12/811:25

مرکز آمار به دنبال استقرار نظام ثبتی مبنا

مهر- رییس مرکز آمار ایران از پیگیری برای استقرار نظام آماری ثبتی مبنا خبر داد و گفت: شیر قطع و وصل اعتبارات آماری باید در دست این مرکز باشد و رییس سازمان برنامه و بودجه هم با این روند موافق است.

1395/12/400:01

کدهای سهامداران خارجی بورسی از مرز ۸۰۰ فراتر رفت

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: با صدور ۱۲ کد جدید در بهمن ماه امسال، تعداد کدهای سهامداران خارجی بازار سرمایه ایران از مرز ۸۰۰ کد فراتر رفت.

1395/12/323:46

سامانه جامع چک بانک ملی عملیاتی می شود

سامانه جامع چک حال حاضر به صورت پایلوت در یکی از شعب بانک ملی اجرا شده است و با هدف مدیریت بهینه نقدینگی بانک ملی ایران به زودی در تمامی شعب این بانک عملیاتی خواهد شد.

1395/12/323:44

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها

بهتر از این می شد در موسسه کاسپین عمل کرد

مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با تاکید بر ضرروت انتقال دارایی ها و بدهی های تعاونی های اعتباری منحله به موسسه کاسپین، درخصوص حل مشکل نقدینگی این موسسه گفت: قطعا بانک مرکزی مثل همیشه نقش اساسی خودش را در مواقع ضروری ایفا می کند.

1395/12/323:42

شبکه پرداخت کارتی برای افزایش تراکنش‌ها آماده است؟

رشد بی سابقه 90 درصدی تراکنش های ناموفق بانکی

فشار بر شبکه شتاب و شاپرک در ماه های پایانی سال با افزایش حجم تراکنش ها افزایش می یابد. سال هاست کارشناسان درباره آستانه تحمل شبکه پرداخت کارتی هشدار می دهند و بر این باورند هر چه سریع تر باید پرداخت های خرد را از این شبکه کوچ داد.

1395/12/321:48

گسترش همکاری های اقتصادی ایران و فنلاند

ایبِنا - معاون وزیر اقتصاد فنلاند از فعالیت ۲۰ شرکت بزرگ و مهم فنلاندی در ایران خبر داد. پتری پلتونون در سمینار تجاری ایران و فنلاند گفت: ایران پتانسیل های خوبی در حوزه معدن دارد که فنلاند به خوبی از این ظرفیت آگاه است و به دنبال شراکت و انتقال تکنولوژی های خود به ایران است.

1395/12/311:26
پیشخوان روزنامه


.