گفت و گو سرویس

حسین اسلامی‌قائم مقام مدیر عامل شرکت فناپ

فعالیت های پرداخت در فناپ تجمیع می شود

مدیر برگزاری نمایشگاه تراکنش در گفت و گو با فناوران

می خواهیم به بخش خصوصی بال و پر بدهیم

در گفت‌و‌گو با مهدی جعفری نجفی، رییس گروه توسعه شبکه فضایی شرکت خدمات انفورماتیک مطرح شد

ارتباطات ماهواره ای الزام است نه انتخاب

گفت‌وگو با مديرعامل گروه تحقيقاتي- مشاوره‌اي Arab Advisors

ظرفیت رشد شبکه هاي اجتماعي و بازي هاي آنلاين در خاورميانه بالاست

گفت‌وگو با حامد قنادپور، کارشناس بانکداری الکترونیکی به بهانه فعالیت مجدد شورای راهبری بانکداری الکترونیکی

پارادایم بانکداری الکترونیکی تغییر کرده است

گفت و گو با سامان قطبی، مدیرعامل شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت

«شاپرک» در مسیر رشد دایمی، هرگز به اوج نمی رسد

فریبرز رحمانی، مدیرعامل شرکت سپهرنت ایرانیان در گفت‌وگو با فناوران:

ظرفیت تراکنش سوییچ های بانکی ایران پایین است

گفت‌وگو با دبیر همایش بین‌المللی بانکداری الکترونیکی

مسیر 10 ساله بانکداری الکترونیکی ورق می خورد

گفت‌وگوی فناوران با مدیرعامل شرکت سپهرنت ایرانیان

بانک های ایرانی را پابه پای رشد فناوری پیش می بریم

مونا غلامیان ، مدیر تیم توسعه نرم افزارهای موبایل شرکت "صفر،یک ایده همراه"

زیر ساخت ،مهم ترین چالش بانکداری همراه در ایران است

نظرسنجی

بازگشت به نظام مالی بین الملل دستاورد برجام

بازگشت به نظام پولی و مالی جهان را می توان مهم ترین دستاورد برجام برای اقتصاد ایران برشمرد که با تسهیل انتقال پول، زمینه ساز توسعه سایر بخش ها مانند رشد صادرات نفتی و غیرنفتی، جذب سرمایه گذاری خارجی و خرید هواپیما شد.

1395/10/2811:31

بازگشایی نماد بانک ها ربطی به بانک مرکزی ندارد

مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری خبر داد بانک مرکزی با چشم پوشی از انجام برخی اصلاحات به بانک ها برای شفاف سازی تا پایان سال ۹۵ مهلت داده است.

1395/10/2811:30

توسعه بانکداری الکترونیکی برنامه و نگاه استراتژیک می خواهد

بانکداری و پرداخت الکترونیکی در کشورمان تاحدی گام های مهمی برای تثبیت خود برداشته است اما بر کسی پوشیده نیست که تحقق کامل آن نیازمند یک نگاه و برنامه استراتژیک تر است. اگرچه در این خصوص لوازم اولیه فراهم شده و فرهنگ سازی هم تاحدی انجام شده است، اما در بخش زیرساخت ها همچنان کمبودهای مهمی وجود دارد.

1395/10/2810:49

دولت حدود ٧٠٠ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

فناوران - علی طیب نیا در بیستمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: در ابتدا که بر سر کار آمده بودم با برآوردهای اولیه فکر می کردم بدهی دولت حدود ١٥٠ هزار میلیارد تومان است و وقتی این عدد را اعلام کردم، پشیمان شدم؛ چون فکر کردم نکند مبالغه کرده باشم.

1395/10/2721:57

اعتراض به تاریخ انقضای کارت های بانکی

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به الزام مراجعه دارندگان کارت های بانکی به بانک ها گلایه و اعتراض کرد که اگر بنابر نیاز سیستم بانکی، قرار شد کارت بانکی شخصی تعویض شود، چرا مصرف کنندگان باید هزینه آن را هرچند اندک، بپردازند؟

1395/10/2721:50

سامانه بام بانک ملی ۸۰۰ هزار نفری شد

با گذشت حدود یک سال از راه اندازی سامانه اینترنتی جدید بانک ملی ایران (بام)، تعداد کاربران این سامانه از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشت.

1395/10/2721:49

نحوه گشایش اعتبار اسنادی مدت دار مشخص شد

بانک مرکزی ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار حداکثر معادل 50 میلیون دلار را به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد.

1395/10/2721:49

مدیره اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی

مذاکره برای اتصال به نظام بین الملل پرداخت کلید خورد

مدیره اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: مذاکرات برای اتصال نظام بانکی ایران به پرداخت های بین المللی پس از برجام آغاز شده و پیش از آن این امکان برای بانک مرکزی وجود نداشت.

1395/10/2721:35

«به پرداخت ملت» بورسی می شود

شرکت تجارت الکترونیک «به پرداخت ملت» برای ورود به بازار سهام آماده می شود.

1395/10/2612:10

بررسی اتصال کارت بانکی ایران و آذربایجان

ایران و آذربایجان فرصت های یکسان سازی سیستم های کارت های بانکی دو کشور را بررسی می کنند.

1395/10/2612:09

نقدی بر اعتراف مدیر عامل شاپرک

کاستی ها و تاخیرهای بانکداری الکترونیکی چگونه رفع می شود؟

بانکداری الکترونیکی در ایران حدود 2 دهه است که عملیاتی شده، اما هنوز کاستی هایی در این حوزه وجود دارد که همه مسوولان بر این باورند باید رفع شود. اما سوال این است که این کاستی ها چطور باید برطرف شود؟ موضوع کمبودهای موجود در بانکداری الکترونیکی در ششمین همایش بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت مورد تاکید محسن قادری، مدیر عامل شرکت شاپرک هم قرار گرفت. وی در این همایش با بیان اینکه بانکداری الکترونیکی 18 سال پیش عملیاتی شد، طبیعتا مطابق با استانداردهای دنیا بود و بانک ها رقابت صحیحی شروع کرده بودند اما الان در صنعت بانکداری الکترونیکی کاستی ها و تاخیرهایی داریم، بیان کرده بود: این کاستی ها را نمی توان کتمان کرد، در این حوزه بحث امنیت و پرداخت های موبایلی براساس NFC و همینطور بحث های نظارتی بسیار مهم است تا ما بتوانیم در نهایت به جایگاهی که قبلا داشتیم، برسیم.

1395/10/2611:27

در گفت و گو با مدیر پروژه تشریح شد

سامانه تشخیص تقلب پایا چگونه عمل می کند؟

این روزها بحث کلان داده ها و نقش آنها در تسهیل و همچنین تامین امنیت تعاملات مالی بسیار شنیده می شود. سامانه تشخیص تقلب پایا نیز با اتکا بر این کلان داده ها، سازوکاری را طراحی کرده است که از طریق تحلیل رفتار مشتریان در هر سیکل سامانه پایا(هر روز 7 سیکل) این امکان را در اختیار بانک مرکزی و بانک ها قرار دهد که هر گونه تغییر ناگهانی رفتار مشتریان را تحلیل کنند و برای مدیریت آن به مسوولان هشدار دهند. در طراحی فعلی به اعلام هشدار و تاخیر در تسویه تا استعلام از بانک ها اکتفا شده اما در صورت رفع موانع قانونی و صد البته به صلاحدید بانک مرکزی احتمال ممانعت از انجام هر گونه تراکنش مشکوک نیز میسر خواهد شد. امسال در جشنواره نوربخش ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت «سامانه تشخیص تقلب پایا»موفق شد عنوان برترین محصول در نوآوری های شرکتی را برای شرکت خدمات انفورماتیک به همراه بیاورد؛ به این بهانه پای صحبت دکتر جلال الدین نصیری مدیر این پروژه نشستیم تا بیشتر درباره جزییات این سامانه بدانیم.

1395/10/2611:03

بخشودگی جرایم بدهکاران بانکی آغاز شد

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی کشور از بخشودگی جرایم تاخیر تادیه بدهکاران بانکی در صورت تسویه بدهی تا پایان اسفندماه سال جاری خبر داد.فناوران - علیرضا قیطاسی گفت: این تصمیم در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، همچنین مفاد قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر مصوب مجلس شورای اسلامی، ارتقای نظام مالی کشور با رویکرد مساعدت به بنگاه های اقتصادی و نهایتا حفظ اشتغال و کمک به افزایش آن در نشست مشترک نظام بانکی کشور به تصویب رسیده است.

1395/10/2211:11

راه کار حذف واسطه گران از ایجاد التهاب در بازار ارز

یک کارشناس امور مالی و بانکی می گوید: راه اندازی بورس ارز کمک می کند که دست واسطه گران از ایجاد التهاب در بازار ارز کوتاه شود تا شفافیت در معاملات ارزی صورت گیرد.

1395/10/2211:09

پرداخت وام اشتغال زایی به روستاییان از سال آینده

معاون ریاست جمهوری گفت: پرداخت تسهیلات به روستاییان و عشایر با تصویب یک فوریت لایحه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای اعطای وام توسط مجلس تا نیمه اول فروردین ۹۶ آغاز می شود.

1395/10/2211:07

مهلت ویژه بانک ملی برای بدهکاران

بانک ملی ایران فرصتی ویژه برای بدهکاران مطالبات غیرجاری این بانک جهت بهره مندی از بخشودگی جرائم تاخیر مازاد بر نرخ معامله را فراهم کرد.

1395/10/2211:05

بانک ملت 6میلیارد دلار حواله ارزی صادر کرد

معاون مدیرعامل در امور بین الملل بانک ملت اعلام کرد که این بانک بعد از برجام و رفع تحریم ها، تاکنون با 131 بانک خارجی روابط کارگزاری برقرار کرده است.

1395/10/2211:04

با امکان استفاده در تصمیم‌گیری‌های زیرساختی

بانک مرکزی الگوی مصرف شهروندان را دارد

علی کرمانشاه، معاون بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی در سامانه های خود، الگوی مصرفی میلیون ها شهروند جامعه را دارد که این اطلاعات در بستری شفاف، قابلیت استفاده در بسیاری از تصمیم گیری ها را دارد.

1395/10/2210:25

بانکداری الکترونیکی ضرورت نظام بانکی است

مدیرعامل بانک قوامین گفت: وجود سیستم بانکداری الکترونیکی یکی از مهم ترین ابزارها برای تحقق و گسترش تجارت الکترونیکی است که همگام با سیستم های جهانی مالی و پولی، عمل و فعالیت های مربوط به تجارت الکترونیک را تسهیل می کند ازاین رو باید پذیرفت که امروز بانکداری الکترونیکی در کشور یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای نظام بانکی کشور محسوب می شود.

1395/10/2010:50

الزام بانک ها به پرداخت ۱۰۰ هزار وام قرض الحسنه

رییس کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس گفت: بانک مرکزی موظف شد وام های قرض الحسنه سالانه به تعداد ۱۰۰ هزار نفر به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی برای ایجاد اشتغالزایی پرداخت کند.

1395/10/2010:48

رای گیری مردمی جشنواره فجر امسال اینترنتی است

رای گیری مردمی جشنواره فجر امسال قرار است به صورت اینترنتی انجام شود.

1395/10/2010:45

رییس کل بانک مرکزی خبر داد

کاهش نسبت مطالبات غیرجاری بانک ها به 11 درصد

رییس کل بانک مرکزی از کاهش 2.6 درصدی نسبت مطالبات غیرجاری بانک ها در 2 سال گذشته خبر داد و اعلام کرد این نسبت در شهریور ماه امسال به 11 درصد کاهش یافته است.

1395/10/2010:38

با صدور یک بخشنامه جدید انجام شد

نظارت بانک مرکزی بر نرم افزارهای بانکداری افزایش یافت

افزایش استفاده از نرم افزارهای مختلف در نظام بانکداری کشور باعث شده بسیاری از کارشناسان درباره امنیت و همچنین کارآمدی این نرم افزارها هشدار بدهند. به باور برخی از کارشناسان بخشی از نرم ا فزارهای به کاررفته در بانک های کشور از جامعیت و کارآمدی لازم برخوردار نیستند و با رشد تکنولوژی های ارایه شده در این بخش لازم است بانک ها با دید کارشناسی وسیع تر اقدام به استفاده از آنها بکنند.

1395/10/1913:54

کارت های بین المللی تابستان ۹۶ به ایران می آیند

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از ورود اولین کارت های بین المللی بانکی به ایران از تابستان سال ۹۶ خبر داد.

1395/10/1913:36

مدیرعامل شاپرک:

پرداخت موبایلی اپل جواب نمی دهد

مدیرعامل شاپرک یکی از مشکلات اساسی استفاده خدمات پرداخت را مربوط به دارندگان دستگاه های تلفن همراه ذکر کرد و گفت: مشکل این است که نمی توانیم موبایل اپل را در این بخش استفاده کنیم؛ زیرا خدمات آنها افقی نیست و عمودی است.

1395/10/1511:30

سومین شرکت ارتباطی در آستانه ورود به فرابورس

سهام شرکت مبین وان كيش که یکی از فعالان حوزه خدمات مخابراتی و انفورماتیک در کشور است، هفته آینده برای نخستین بار در فرابورس عرضه خواهد شد.

1395/10/1511:29

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی:

چک الکترونیکی به بازار می آید

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: چک الکترونیکی از طریق تلفن همراه صادر شده و کاغذی نیست؛ البته ویژگی های این چک این است که از طریق یک گوشی به گوشی دیگر منتقل می شود.

1395/10/1511:00

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

فین تک ها مصداق تحول در نظام بانکی هستند

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی ظهور پدیده فین تک ها را از جمله مصادیق و روندهای ایجاد تغییر در صنعت بانکی خواند و گفت: نوآوری های ساختار شکن فین تک ها از مصادیق ایجاد تحول در صنعت بانکی هستند.

1395/10/1411:07

در ششمین همایش بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت مطرح شد

ورود فین تک ها و تغییر اکوسیستم نظام بانکی به نفع مشتریان

ششمین همایش بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت روز گذشته در سالن همایش های برج میلاد با حضور علی طیب نیا، وزیر اقتصاد، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی، علی دیواندری، رییس پژوهشکده پولی و بانکی و جمعی دیگر از مقامات و دست اندرکاران بانکی کشور آغاز به کار کرد.

1395/10/1410:52

بازار بین بانکی ارزی راه اندازی می شود

رییس شورای پول اعتبار گفت: بانک مرکزی با هدف کنترل بیشتر بازار ارز و جلوگیری از نوسانات، زمینه عرضه ارز حاصل از محصولات عمده صادراتی توسط بانک ها را در بازار بین بانکی فراهم می کند.

1395/10/1312:06

دستورالعمل ساماندهی بازار ارز ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور دستورالعمل اقدام نظام بانکی جهت انجام گشایش اعتبار برای واردات کالا با نرخ آزاد را ابلاغ کرد.

1395/10/1312:05

بانکداری الکترونیکی در ایران جزیره ای اجرا شده است

رییس اداره بانکداری نوین بانک صنعت و معدن گفت: بانک مرکزی یک مرجع سیاستگذار و حاکمیتی بوده و بهتر است از توان و تخصص بانک های کشور در زمینه بانکداری الکترونیکی استفاده کند و خود نقش نظارتی بر عملکرد آنها داشته باشد.

1395/10/1312:01

چرخه فعالیت استارت آپ ها در کشور شکل نگرفته است

یک فعال حوزه پرداخت گفت: چرخه جذب، حمایت، توسعه و ارایه محصول در حوزه استارت آپ ها با توجه به حمایت های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری در سال های گذشته هنوز در کشور شکل نگرفته است.

1395/10/1311:22

شفافیت فعالیت های بانکی با بانکداری اجتماعی

مدیرعامل بانک انصار گفت: بانکداری اجتماعی رویکردی نوظهور در بانکداری خرد است که فرآیندهای قرض دهی و روابط بین قرض دهندگان و موسسات مالی را شفاف می کند.

1395/10/1210:47

راه اندازی سامانه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی

سامانه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی در شعب بانک ملی ایران در اداره امور شعب جنوب تهران راه اندازی شد.

1395/10/1210:46

خطر سرقت پرداخت های خرد بانکی را تهدید نمی کند

یک کارشناس بانکداری الکترونیکی با تاکید بر نبود نگرانی امنیتی در بخش پرداخت های خرد گفت: مباحث امنیت حساب ها یا احتمال سرقت اطلاعات بانکی در این زمینه ها مطرح نیست.

1395/10/1210:44

با نظارت بانک مرکزی انجام می‌شود

بررسی ورود نسل جدید خودپردازهای غیربانکی

یک کارشناس بانکداری الکترونیکی از بررسی طرح نسل جدید خودپردازها با نظارت بانک مرکزی خبر داد و گفت: بر اساس این طرح خودپردازهای غیر بانکی فعال می شوند.

1395/10/1210:23

بانک ها باید آزادی عمل بیشتری داشته باشند

معاون فناوری اطلاعات بانک تجارت با تاکید بر طراحی مدل های نوین بانکی گفت: از بانک مرکزی به عنوان ارگان ناظر بر عملیات بانکی و ارایه کننده چارچوب ها در حوزه عملیات بانکی انتظار می رود تا اقدامات مناسبی در حوزه فناوری و حمایت از این بخش به ویژه در حیطه نوآوری انجام دهد.

1395/10/812:12

۲۳ سایت بی مجوز مشاور سرمایه گذاری مسدود شد

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس گفت: در راستای برنامه های سازمان بورس درخصوص پیشگیری از جرایم و تخلفات و ارتقای سلامت محیط کسب و کار، ایمن‎سازی و شفافیت فضای بازار سرمایه با توجه به شکایات متعدد مردم، اسامی و نشانی ۲۳ سایت بدون مجوز فعال در زمینه مشاوره سرمایه گذاری، سبدگردانی، سیگنال و تحلیل فروشی به معاونت فضای مجازی دادستانی ارایه و متعاقبا همه موارد مذکور مسدود شد.

1395/10/812:11

جزییات ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک اعلام شد

علی دیواندری، رییس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه بانکداری الکترونیکی که با هدف تسهیل خدمت رسانی به آحاد جامعه شکل گرفته، در دنیای امروز به قدری پیشرفت کرده است که نمی توان فناوری اطلاعات را از خدمات بانکی تفکیک کرد، در تشریح محورها و جزییات ششمین دوره همایش سالانه بانکداری الکترونیکی در تهران گفت: در این همایش آخرین تحولات نظام های پرداخت و دستاوردهای این عرصه مورد بررسی کارشناسان و مسوولان قرار می گیرد.

1395/10/810:56

بانکداری الکترونیکی در ایران سنتی است

یک کارشناس مسایل بانکی گفت: بانکداری الکترونیکی ما اکنون یک بانکداری سنتی است و ما بعد از این باید به سمت بانکداری دیجیتال حرکت کنیم.

1395/10/711:57

نظارت بر سامانه های بانکی غیر شفاف است

یک کارشناس مالی و بانکی گفت: نظام حکمرانی فن آوری اطلاعات در بالاترین سطح سازمان در شبکه بانکی عملیاتی نشده و این معضل، تصمیم گیری و مدیریت پروژه های بزرگ مقیاس در زمینه ارتقا و مدل سازی سامانه های اطلاعاتی شبکه بانکی کشور را با چالش های متعدد مواجه کرده است.

1395/10/711:24

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره استفاده از USSD

دی ماه از راه رسیده و براساس اعلام قبلی مسوولان بانک مرکزی ارایه خدمات بر بستر کدهای دستوری یا همانUSSD ها باید براساس ضوابط جدید انجام شود. ضوابطی که به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه پرداخت آنقدر دست و پاگیر هست که استقبال به عمل آمده از این کدهای دستوری را که به افزایش سهم پرداخت های موبایلی و به نوعی کاهش بار شبکه پرداخت کارتی کمک کرده، کاهش می دهد.

1395/10/711:10

اعلام نتیجه استقرار نظام مدیریت عملکرد در بانک ها

بانک ملی ایران موفق به کسب رتبه اول در شاخص های اختصاصی وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص استقرار نظام مدیریت عملکرد، سنجش و ارزیابی عملکرد و میزان بهره وری در واحدها به منظور بهبود عملکرد در سطوح مختلف شد.

1395/10/611:10

شرایط پرداخت ارز به فعالان اقتصادی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات شرایط پرداخت ارز به فعالان اقتصادی در بانک ها را اعلام کرد و گفت: با توجه به ابلاغیه ارزی بانک مرکزی، سیستم ها برای ارایه خدمات ارزی تجهیز شدند.

1395/10/611:09

الزام بانک مرکزی به استقرار سامانه های نظارتی آنلاین بانکی

نمایندگان مجلس بانک مرکزی را موظف کردند جهت کشف خطا و تخلف های مالی سامانه های نظارتی برخط را در نظام بانکی مستقر کند.

1395/10/611:08

طرح کارت اعتباری خرید کالا شکست خورد

به دنبال اعلام اخیر نعمت زاده مبنی بر اینکه عدم تامین مالی کافی از سوی بانک مرکزی موجب شکست طرح کارت های اعتباری خرید کالای ایران شده است، این بار رییس کل بانک مرکزی به صراحت عنوان کرده که علت شکست این طرح، عدم استقبال مردم از ترکیب کالاهای انتخاب شده توسط وزارت صمت بود.

1395/10/610:45

تدوین قوانین راه اندازی بورس آتی ارز

مدیرعامل بورس کالا با بیان اینکه راه اندازی بورس آتی ارز منتظر اعلام بانک مرکزی است، گفت: زیرساخت های نرم افزاری و قوانین راه اندازی بازار آتی ارز آماده شده است.

1395/10/511:58

صدور ۲۳ کد سرمایه گذار خارجی در یک ماه

مدیرعامل سمات از صدور ۲۳ کد سهامدار خارجی جدید در آذرماه ۹۵ خبر داد.

1395/10/511:55

حجم تراکنش های الکترونیکی به ۵ هزار تریلیون تومان در روز رسید

معاون توسعه بازار شرکت کارت اعتباری ایران کیش با بیان اینکه مجموعه بانک ها و شرکت های پرداخت در سال های گذشته در تلاش برای جلب و بالا بردن اعتماد مردم بودند، گفت: تغییر رفتار مردم و رسیدن حجم تراکنش ها به ۵ هزار و ۵۰۰ تریلیون تومان در روز نشان از اعتماد مردم به بانکداری الکترونیکی است.

1395/10/511:54

شرکت های پرداخت با سرویس های تعاملی فاصله دارند

معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی با بیان اینکه شرکت های پرداخت باید از پوسته خود خارج شوند، گفت: صرف اینکه شرکت های پرداخت تنها بر پایانه های فروشگاهی متمرکز باشند، درست نیست و می توانند سرویس های تعاملی ارایه کنند.

1395/10/511:22

پول مجازی بزرگترین فرصت و تهدید است

غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافندغیرعامل کشور دومین سخنران مدعو همایش با بیان عناصر ومفاهیم کلیدی در نظام پدافند غیرعامل کشور ، حفاظت، مصون سازی و پایداری در برابر تهاجم را به عنوان مراحل مهم در پدافند غیرعامل دانست.

1395/10/111:29

افزایش معاملات آنلاین سکه در بورس کالا

روز گذشته در مجموع ۲۲ قطعه سکه بهار آزادی به ارزش ۲۴۹ میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت.

1395/10/111:28

ضعف زیرساخت های قانونی مانع اجرای بانکداری الکترونیکی

رییس سازمان فناوری اطلاعات بانک قرض الحسنه رسالت درباره مشکلات بانکداری الکترونیک گفت: در حال حاضر سیستم بانکی ایران از بانکداری الکترونیکی روز دنیا بهره مند است اما زیرساخت های لازم آن در کشور وجود ندارد.

1395/10/111:27

به کارگیری فناوری‎های نوین در عرصه بانکی نیازمند بررسی است

در ماه‎های اخیر یکی از مسایل داغ حوزه بانکداری الکترونیکی کشور، به کشمکش‎های میان فعالان حوزه ارایه خدمات نوین مالی و محدودیت‎های قانونی در این زمینه مربوط بوده است. بر کسی پوشیده نیست استفاده از خدمات نوین مالی در عرصه بانکی کشور یک ضرورت است. در سال‏های اخیر هم تعداد زیادی شرکت‎های فعال در این حوزه پا به عرصه گذاشته‎اند و از نظر فنی توانایی خوبی شکل گرفته است. موضوع مهم چگونگی به کارگیری این ظرفیت‎ها در حوزه بانکی و پرداخت الکترونیکی کشور است و به اعتقاد کارشناسان وقت آن رسیده است کارگروه هایی متشکل از تمام فعالان این عرصه به منظور بررسی فناوری های نوین پرداخت و تعیین چارچوب برای آن تشکیل شود.

1395/10/110:47

روابط بانکی گام نخست روابط تجاری ایران و مالزی

معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ایجاد روابط کارگزاری بانکی بین دو کشور ایران و مالزی را گام نخست در توسعه روابط تجاری و بازرگانی دانست.

1395/9/3011:25

امکان ثبت کارت های ایران زمین برای خدمات USSD

امکان ثبت مشخصات دارندگان کارت های بانک ایران زمین در سامانه پیوند بانک مرکزی برای استفاده از امکانات USSD فراهم شد.

1395/9/3011:24

نرم افزار پایای بانک سامان به روز شد

بانک سامان در راستای راحتی بیشتر مشتریان خود، نسخه جدید نرم افزار پایای گروهی را در دسترس مشتریان قرار داد.

1395/9/3011:23

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی:

ارایه خدمات بانکی روی سیم کارت تا پایان سال محقق می شود

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از آماده سازی زیرساخت موردنیاز برای بانکداری بر بستر تلفن همراه خبر داد و گفت: در این شیوه که با شبیه سازی کارت های بانکی انجام می شود، سیم کارت های مشتریان جای کارت های بانکی را می گیرد.

1395/9/3010:58

نصب صندوق های خود دریافت در سراسر کشور

معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران از تلاش این بانک برای نصب صندوق های خوددریافت در سراسر کشور و تا پایان امسال خبر داد.

1395/9/2911:54
پیشخوان روزنامه


.