گفت و گو سرویس

مهندس سید ناصر طاهری، مدیرعامل شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد (پارس):

پارس، پشتیبانی هوشمند و سریع و همیشه آماده است

حسین اسلامی‌قائم مقام مدیر عامل شرکت فناپ

فعالیت های پرداخت در فناپ تجمیع می شود

مدیر برگزاری نمایشگاه تراکنش در گفت و گو با فناوران

می خواهیم به بخش خصوصی بال و پر بدهیم

در گفت‌و‌گو با مهدی جعفری نجفی، رییس گروه توسعه شبکه فضایی شرکت خدمات انفورماتیک مطرح شد

ارتباطات ماهواره ای الزام است نه انتخاب

گفت‌وگو با مديرعامل گروه تحقيقاتي- مشاوره‌اي Arab Advisors

ظرفیت رشد شبکه هاي اجتماعي و بازي هاي آنلاين در خاورميانه بالاست

گفت‌وگو با حامد قنادپور، کارشناس بانکداری الکترونیکی به بهانه فعالیت مجدد شورای راهبری بانکداری الکترونیکی

پارادایم بانکداری الکترونیکی تغییر کرده است

گفت و گو با سامان قطبی، مدیرعامل شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت

«شاپرک» در مسیر رشد دایمی، هرگز به اوج نمی رسد

فریبرز رحمانی، مدیرعامل شرکت سپهرنت ایرانیان در گفت‌وگو با فناوران:

ظرفیت تراکنش سوییچ های بانکی ایران پایین است

گفت‌وگو با دبیر همایش بین‌المللی بانکداری الکترونیکی

مسیر 10 ساله بانکداری الکترونیکی ورق می خورد

گفت‌وگوی فناوران با مدیرعامل شرکت سپهرنت ایرانیان

بانک های ایرانی را پابه پای رشد فناوری پیش می بریم

نظرسنجی

به روزرسانی سامانه های خدماتی بانک پاسارگاد

فناوران - بانک پاسارگاد اعلام کرد: به منظور انجام عملیات ارتقا و پشتیبانی، سامانه سوئیچ کارت این بانک در حالت صادرکنندگی، در روز ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۶، از ساعت یک بامداد حداکثر به مدت دو ساعت با اختلالاتی مواجه می شود.

1396/7/2311:35

حمایت بانک تجارت از همایش "روبو راهور”

نخستین همایش ملی روباتیک پلیس راهور ناجا”روبو راهور” با مشارکت بانک تجارت در مراسمی با معرفی نفرات برگزیده به کار خود خاتمه داد.

1396/7/2311:33

تزریق سرمایه 7 بانک به بازار بورس

صندوق های 7 بانک برای حمایت از بازار سرمایه بخشی از منابع خود را به بورس تزریق می کنند.

1396/7/2311:32

فین تک ها شعب بانکی را از بین می برند

قائم مقام بانک ملت درباره تعطیلی شعب بانک ها با رونق گرفتن فعالیت فین تک ها گفت: مدل کسب و کار فین تک ها به گونه ای است که باعث می شود دارایی و شعب بانک ها کاهش یابد.

1396/7/2310:33

راه اندازی بانک ها و بورس های خارجی در مناطق آزاد

فناوران - وزیر اقتصاد گفت: برای ایجاد بانک ها، بیمه ها و بورس های خارجی در مناطق آزاد کشور تلاش می شود.

1396/7/1912:46

پول الکترونیکی بلاروس رقیب بیت کوین

برنامه نویسان بلاروس، پول الکترونیکی جدیدی را با نام «تالر» طراحی و عرضه کرده‎اند. این پول الکترونیکی همانند بیت کوین براساس فن آوری و الگوریتم معاملات یکپارچه نوشته شده است که دارای تمامی شاخصه‎های امنیتی لازم در فضاهای امن اینترنتی است.

1396/7/1912:45

پرونده سخاب ها در فرابورس بسته شد

پرونده سخاب ها در فرابورس با عرضه هفتمین مرحله از آن بسته شد، همچنین نماد «اجاد۴۱» با مشارکت ۵۶ درصدی حقیقی ها گشایش یافت.

1396/7/1912:43

واکنش شرکت‌های پرداخت به نامه شاپرک و پاسخ معاون بانک مرکزی

نظام جدید کارمزد هنوز نهایی نیست!

شرکت های پرداخت به نامه شرکت شاپرک درباره اصلاح ساختار و نظام کارمزدی در کشور واکنش نشان داده و اقدام به تهیه اطلاعیه در این باره کرده اند.

1396/7/1911:57

امضای موافقنامه بانکی بین ایران و سازمان اکو

ایرنا - موافقتنامه بانکی بین ایران و بانک توسعه و تجارت سازمان همکاری‏های اقتصادی اکو با حضور ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی کشورمان، روز گذشته در آنکارا امضا شد.

1396/7/1811:48

همخوانی بخشنامه فین تک بانک مرکزی با مدل های جهانی

بانک مرکزی در تاریخ ۱۵ مهرماه ضوابط اجرایی فعالیت پرداخت یاران و پذیرندگان پشتیبانی شده در نظام پرداخت کشور را منتشر کرد که درواقع با صدور این بخشنامه به فعالیت فین تک ها در کشور رسمیت بخشید.

1396/7/1811:06

با ارسال نامه شاپرک به شرکت‎های پرداخت

احتمال تغییر مدل کارمزد خدمات پرداخت قوت گرفت

نظام دریافت و پرداخت کارمزد در کشورمان مدت‎هاست که مورد اعتراض کارشناسان قرار دارد. آنها بر این باورند پایه‎ریزی غلط نظام کارمزدی در نظام بانکی ایران علاوه بر بالا بردن هزینه‎های بانکی، باعث کاهش کیفیت خدمات، جلوگیری از توجیه پذیر بودن شکل‎گیری کسب و کارهای نوین در حوزه ارایه خدمات پرداخت و استفاده‎های غیر ضرور از خدمات آنلاین بانکی شده است. سال‎هاست بحث تغییر نظام کارمزد بانکی در کشور به عنوان یکی از ضرورت‎های مهم برای توسعه صنعت پرداخت مطرح است اما عملی شدن این مساله با کندی شدید مواجه است. اما در چند روز اخیر شرکت شاپرک نامه‎ای به شرکت‎های پرداخت ارسال کرده که نشان دهنده تصمیمات جدید برای تغییر نظام کارمزدی است.

1396/7/1810:18

پرداخت چند مرحله ای سود سهام عدالت قطعی شد

مهر- رییس کل سازمان خصوصی سازی از آغاز پرداخت چند مرحله ای سود سهام عدالت در چند روز آینده خبر داد.

1396/7/1710:20

نسخه جدید نرم افزار نما منتشر شد

نسخه جدید نرم افزا «نما» که اطلاعات امنیتی اسکناس ۱۰ هزار ریالی جدید به آن اضافه شده است، در دسترس عموم قرار گرفت.

1396/7/1710:19

پرداخت الکترونیک سامان در رتبه ۲۶ جهان قرار گرفت

در تازه ترین رتبه بندی برترین شرکت های ارایه کننده خدمات پرداخت در جهان، پرداخت الکترونیک سامان رتبه ۲۶ را از آن خود کرد.

1396/7/1710:18

در نشست خبری سومین نمایشگاه تراکنش مطرح شد

راه اندازی بانک موبایلی در آینده نزدیک با رفع محدودیت ها

کوروش پرویزیان، رییس کانون بانک‎های خصوصی کشور در نشست خبری سومین نمایشگاه تراکنش با بیان اینکه بانکداری کشورمان باید هر چه سریع‎تر با تغییرات جهانی در این صنعت همگام شود، از راه‎اندازی بانکداری موبایلی در آینده ای نزدیک با رفع محدودیت ها خبر داد و گفت: در سند چشم انداز۲۰ ساله، ایران به عنوان یک کشور پیشرو در نظر گرفته شده است که صنعت مالی و حوزه پرداخت ازجمله مباحث قابل توجه و موثر در این زمینه است.

1396/7/1709:08

مالزی هم بیت کوین را ممنوع می کند

ایلنا - دومینوی ممنوعیت استفاده از ارزهای مجازی این بار به مالزی رسید و بعد از ممنوعیت به کارگیری ارزهای رمزنگار در چین و کره جنوبی، اکنون مالزی به دنبال اعمال این ممنوعیت است.

1396/7/1612:13

الزامات، ضوابط و فرایند اجرایی فعالیت پرداخت یاران و پذیرندگان

.1 مقدمه نظر به توسعه فضای کسب و کار و شناسایی نیازهای جدید در این حوزه، نهادهای جدیدی به منظور تسهیل پرداخت های الکترونیک ظهور کرده اند. بر این اساس کسب وکاری با عنوان«پرداخت یار» قابل طرح است که از طریق انعقاد قرارداد با شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت، استفاده گروه جدیدی از پذیرندگان را از ابزارهای پذیرش، ممکن کرده و اتصال این پذیرندگان به شبکه الکترونیکی پرداخت کشور را به صورت غیرمستقیم، میسر می سازد. این شرکت ها فعالیتی مشابه اما نه در انطباق کامل، با شرکت های تسهیل کننده پرداخت در عرف بین المللی انجام می دهند.

1396/7/1612:11

سیاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص فناوری مالی

مقدمه فناوری مالی به مجموعه ای از نوآوری ها اطلاق می شود که به مدد بهره گیری از امکانات فناوری اطلاعات و ارتباطات و پدیده های نوظهوری چون شبکه های اجتماعی و نفوذ شگرف ابزارهایی مانند گوشی های هوشمند، در کنار موسسات مالی و اعتباری رسمی، تمام یا بخشی از خدمات آنها را به صورتی جذاب تر، سفارشی سازی شده و مشتری محورتر بسته بندی و عرضه می کنند. فناوران مالی با تمرکز بر بخش مشخصی از بازار یا مشتریان، خدمات مالی پایه، استاندارد و یا عمومی بانک ها را به گونه ای شکل دهی می کنند که انطباق بیشتری با نیازمندی های مشتریان داشته باشد.

1396/7/1612:09

۲۰ میلیون مشتری آماده ورود به سامانه بام

دیروز قرعه کشی جشنواره «یک بام و چند برنده» بانک ملی ایران برگزار شد و برندگان دو هدیه ویژه آن شامل یک دستگاه خودروی «نیسان جوک» ویژه مشتریان و یک دستگاه «هیوندای i10 » ویژه همکاران مشخص شدند.

1396/7/1612:07

فعالیت کامل «سامانه صياد» از ارديبهشت 97

عضو ناظر مجلس در شوراي پول و اعتبار گفت: تا ارديبهشت سال 97 تمامي چک هاي موجود در چرخه بانکي کشور از رده خارج و سامانه صياد جايگزين آنها مي شود.

1396/7/1612:06

هشدار جدی پلیس فتا:

مراقب رمز کارت بانکی خود باشید

رییس پلیس فتا استان خوزستان درباره حفظ رمز کارت بانکی شهروندان به صورت جدی هشدار داد.

1396/7/1611:33

بانک مرکزی منتشر کرد

سیاست ها و ضوابط فعالیت فین تک ها

«سیاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص فناوری مالی و ضوابط پرداخت یاران (فین تک ها)» به منظور استفاده و کسب نظر صاحب نظران، تدوین و منتشر شد.

1396/7/1611:14

عبور از مرز 750 هزار کارتخوان

بانک سامان - شرکت پرداخت الکترونیک سامان با در اختیار داشتن ۷۵۰هزار کارتخوان فروشگاهی در مهرماه سال جاری، رتبه دوم سهم از بازار تراکنش های این ابزار پذیرش را در اختیار گرفت.

1396/7/1209:14

تمرکز ایران کیش روی پات

قائم مقام معاونت فناوری اطلاعات ایران کیش اعلام کرد که محصول استراتژیک شرکت ایران کیش از نیمه دوم امسال، اپلیکیشن پات است.

1396/7/1209:11

سرمایه گذاری 100 میلیاردی بانک ملی روی استارت آپ ها

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: بانک ملی تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در پروژه های دانش بنیان با ماهیت استارتاپی سرمایه گذاری کرده است و پیش بینی می کنم تا پایان سال جذب سرمایه خوبی در این بخش صورت گیرد.

1396/7/1209:01

به علت لغو قرارداد با بانک صادرات انجام شد

تجمع نیروهای شرکت گسترش انفورماتیک ایران مقابل مجلس

جمعی از نیروهای نیروهای تعدیلی شرکت انفورماتیک ایران روز گذشته با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی در اعتراض به پیگیری وضعیت استخدامی خود به رئیس مجلس نامه نوشتند.

1396/7/1209:00

سایت سهام عدالت باز شد

فناوران - سامانه سهام عدالت که از ابتدای مهرماه به مدت ۱۰ روز به منظور بروزرسانی و اعمال تغییرات لازم از دسترس عموم و مشمولان خارج شده بود، دوباره راه اندازی شد.

1396/7/1111:12

اعلام جرم علیه بانک مرکزی

احمد توکلی با تشریح جزییات اولین جلسه با قاضی پرونده موسسه ثامن الحجج گفت: به زودی علیه بانک مرکزی در پرونده کاسپین هم اعلام جرم می کنیم.

1396/7/1111:11

حجم سپرده های بلندمدت افزایش یافت

رییس کل بانک مرکزی کاهش سیّالیت سپرده های بانکی و جلوگیری از رقابت ناسالم بانک ها در جذب سپرده کوتاه مدت را از مزایای ایجاد فاصله ۱۱روزه برای اجرای بخشنامه کاهش نرخ سود دانست.

1396/7/1111:10

فین تک ها جای بانکداری خرد را می گیرند

یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک بانکداری خرد به سمت فین تک ها هدایت خواهد شد، گفت: اجرای استاندارد PSD2 در ایران به شدت احساس می شود.

1396/7/1111:10

«طرح یکپارچه سازی» چک ها را معتبر می کند

یک مسوول در بانک مرکزی گفت: با اجرای طرح نظام بانکی برای ارایه چک های یکپارچه، رفتار دارندگان دسته چک اصلاح می شود و مردم با ارسال کد ۱۶رقمی هر برگ چک به سامانه، صلاحیت دارنده را کنترل می کنند.

1396/7/1110:44

پذیرش کت باندها در بورس بعد از تایید کمیته فقهی

ایبِنا - حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با بیان مذاکرات قبلی بازار سرمایه و صنعت بیمه درباره کت باندها گفت: امکان پذیرش این اوراق بعد از تایید کمیته فقهی وجود دارد.

1396/7/509:56

اطلاعیه بانک آینده درباره موسسه افضل توس

بانک آینده در اطلاعیه‎ای با اعلام اینکه انتقال سپرده های موسسه افضل توس به حساب های بانک آینده و صدور دفترچه های سپرده برای سپرده گذاران، از روز شنبه مورخ 01/07/1396 در شعب 197 گانه تعاونی مذکور در سراسر کشور و براساس برنامه زمان بندی پیش بینی شده آغاز شده و این روند، براساس حروف الفبا و جدول اعلام شده در اطلاعیه شماره 4 ادامه دارد، از سپرده گذاران تعاونی اعتبار افضل توس (در حال تصفیه) با سقف مبلغ 30 (سی) میلیون ريال خواست در روزهای بعد تا تاریخ 25/07/1396 با این شعب ارتباط داشته باشند.

1396/7/509:54

اثر بخشی سامانه نظارت هوشمند بانک رفاه

مدیرامور نظارت بانک رفاه گفت: در سامانه نظارت هوشمند برخط بانک رفاه از روش تحلیل اطلاعات استفاده می شود و تاکنون نتایج بسیار ارزشمندی برای تصمیم گیری در اختیار مدیران ارشد بانک قرار داده است.

1396/7/509:53

تجمیع کارت‏های بانکی یک ضرورت فوری است

یک کارشناس بانکداری الکترونیکی در خصوص صحبت های وزیر ارتباطات مبنی بر ضرورت تجمیع همه کارت ها در یک کارت، این اتفاق را مستلزم هم افزایی بانک ها و سازمان ها دانست.

1396/7/509:52

فین تک ها رها میان رگولاتورها

نحوه ساماندهی فعالیت فین تک‎ها یا همان ارایه دهندگان خدمات نوین مالی کم کم در حال تبدیل شدن به معمایی چند مجهولی در کشورمان است و ادامه این شرایط می‎تواند باعث سردرگمی و رها شدن فعالان این حوزه‎ها در میان رگولاتورهای مختلف و در نهایت آشفتگی شدید در سامان‎دهی به فعالیت آنها شود. تا پیش از این انتظار فعالان عرصه ارایه دهندگان خدمات مالی این بود که بانک مرکزی باید متولی اصلاح قوانین یا قانونگذاری برای این شرکت‎ها باشد؛ اما ظاهرا بانک مرکزی نمی‎خواهد وارد این میدان شود.

1396/7/507:50

اعلام بیشترین و کمترین بازدهی بیمه های بورسی

ایبِنا - بررسی بازدهی ۵۷۸ شرکت بورسی و فرابورسی که در نیمه نخست سال ازسوی شرکت پردازش اطلاعات مبنا انجام شده نشان می دهد دو سهم با بازدهی ۱۳۳۹ و ۶۳۲ درصدی، بیشترین بازدهی را در بین تمامی شرکت ها داشته اند.

1396/7/410:09

انتقال مبلغ چک با نرم‌افزارهای موبایلی

امکان وصول چک بدون حضور در شعبه فراهم شد

نائب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه یکی از طرح‎هایی که بانک مرکزی آن را دنبال می‎کند، انتقال مبلغ چک روز به حساب از طریق نرم افزارهای موبایلی است، گفت: بانک مرکزی در ادامه ساماندهی وضعیت صدور چک در کشور با ایجاد چند طرح الکترونیکی افزایش ارزش چک در کشور را دنبال کرد. در این طرح ها امکان دسترسی به وضعیت حساب صادرکننده چک و شناسایی سابقه او در سامانه الکترونیکی وجود دارد.

1396/7/410:07

بیمه نامه شخص ثالث باید کد یکتا داشته باشد

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی در خصوص آغاز صدور کد ‘یکتا’ برای بیمه نامه های شخص ثالث از ابتدای مهر ماه گفت: نداشتن این کد، یعنی اطلاعات بیمه نامه مزبور در بیمه مرکزی به ثبت نرسیده است و این نهاد آن را تایید نمی کند.

1396/7/410:04

مردم پرداخت مبتنی بر NFC را دوست ندارند یا نمی شناسند؟

اردبیهشت ماه امسال و همزمان با نمایشگاه کتاب بود که خدمت جدید پرداخت همراه یا همان NFC رونمایی و عرضه آن آغاز شد اما گزارش‎ها نشان می‏دهد این خدمت ظاهرا آنطورکه باید و شاید مورد استقبال مردم قرار نگرفته است. طرحی که قرار بود به موجب آن گوشی‎های موبایل‎ جای کارت‎های بانکی را بگیرند. این عدم استقبال می‎تواند دو دلیل عمده داشته باشد دلیل اول می‎تواند این باشد که مردم از اساس از چنین خدمتی خوششان نیامده که این به معنی شکست طرح است و دلیل دوم می‎تواند به ناآشنایی مردم و مخاطبان این خدمت با مزایای آن باشد که قاعدتا در این صورت نیاز به افزایش اطلاع‎رسانی در این باره احساس می‎شود.

1396/7/409:17

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

مقررات صدور چک عوض نشده است

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: مقررات صدور چک با سامانه صیاد در مقایسه با گذشته تغییری نکرده است و صیاد تنها رعایت قواعد را به طور کامل کنترل می کند.

1396/7/309:41

۴۰ شرکت آماده ورود به بازار سرمایه

مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد که حدود ۴۰ شرکت پای کار آمده و آماده ورود به بازار سرمایه شده اند.

1396/7/309:40

مدیر عامل بانک ملت:

تکلیف فروش ارز مسافرتی تعیین می شود

هادی اخلاقی مدیرعامل بانک ملت با بیان اینکه پس از توقف فروش ارز مسافرتی، این تصمیم به بانک ها ابلاغ شد؛ البته اینکه پس از تصمیم جدید، فروش اساسا صورت نگیرد یا اینکه فروش با نرخ های دیگری صورت بگیرد، تفاوت دارد، گفت: در زمینه توسعه تعاملات بین المللی باید گفت در دوران قبل از شکل گیری برجام، یکی از چالش های بزرگ نظام بانکی فقدان تعاملات بین المللی بود.

1396/7/309:34

طرح آسان خرید بانک تجارت فعال شد

هیبت الله سمیع، رییس هیات مدیره بانک تجارت با بیان لزوم بهبود شرایط کسب و کار تولید کنندگان داخلی پس از توافق هسته ای گفت: در این شرایط عضویت فروشگاه ها و تولیدکنندگان محصولات ایرانی در شبکه آسان خرید، مزیت خرید اقساطی این محصولات را برای مصرف کنندگان فراهم کرده و علاوه بر آن رقابت پذیری تولیدات ایرانی را در برابر نمونه های مشابه خارجی افزایش می دهد.

1396/7/309:31

قانونگذاری در حوزه فین‎تک باید تسریع شود

فین‎تک‎ها یا همان ارایه دهندگان خدمات نوین مالی چند سالی است که فعالیت خود را در بازار مالی کشورمان آغاز کرده‎اند و با وجود فراز و نشیب‎هایی که فعالان این صنعت در این مدت پشت سر گذاشتند، عرصه را خالی نکرده و همچنان پیش می‏روند. به طور خاص سال گذشته در چنین روزهایی بود که موضوع فعالیت فین تک‎ها با ارایه بخشنامه‎ای از سوی شاپرک مبنی بر لزوم توقف فعالیت برخی از شرکت‎های فعال در این عرصه وارد مرحله تازه‎ای شد و کارشناسان مختلف درباره لزوم اصلاح قوانین مالی با نگاه به فعالیت این شرکت‎ها اظهار نظر کردند و این اصلاحات را ضروری دانستند. با وجود گذشت بیش از یک سال از مطرح شدن این موضوع اما نه مسوولان دولتی و بانک مرکزی، نه نمایندگان مجلس و کمیسیون‎های مربوطه و نه حتی خود فعالان این صنعت گزارش جامعی درباره اقدامات انجام شده برای قانونگذاری فین تکی در نظام بانکی کشورمان ارایه نکرده‎اند و با نگاهی کم‎تر خوشبینانه می‏توان گفت که اساسا شاید اقدامی عملی در این زمینه انجام نشده است.

1396/7/308:15

آغاز صدور کد یکتا برای بیمه نامه های شخص ثالث

فناوران- صدور کد واحد برای بیمه نامه های شخص ثالث با عنوان کد یکتا با هدف کنترل تخلفات و تقلبات از شنبه اول مهرماه اجرایی شد.

1396/7/210:46

مهلت افتتاح حساب در بانک پارسیان تمدید شد

مدت افتتاح یا تکمیل موجودی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک پارسیان تا تاریخ ۲۵ مهرماه تمدید شد.

1396/7/210:45

راه اندازی پرداخت های آفلاین ضروری است

یک کارشناس حوزه بانکداری الکترونیکی با بیان سیستم های پرداخت آفلاین آنها را یک سیستم کارا و پرسرعت در انجام پرداخت های خرد روزانه شهروندان عنوان کرد.

1396/7/210:44

بانکداری مجازی ایران در نیمه راه است

توسعه بانکداری الکترونیکی در کشور سال هاست آغاز شده و با وجود فراز و نشیب هایی که در این مدت داشته، مسیر رو به رشدی را هم طی کرده است. البته این به معنای حرکت نظام بانکداری کشورمان همپا با نوآوری ها و پیشرفت های جهانی نیست و بارها مقامات ارشد کشورمان هم به عقب ماندگی های بانکی کشورمان در حوزه های مختلف ازجمله در حوزه فناوری و الکترونیکی شدن اذعان کرده اند و راه اندازی و استفاده از بانکداری مجازی یکی از این عقب ماندگی های جدی است.

1396/7/210:18

شماره شبای موسسه اعتباری نور معتبر نیست

میزان - مشمولانی که شماره شبای خود را از موسسه اعتباری نور گرفته و اقدام به ثبت آن در سامانه سهام عدالت کرده اند، در آینده پیامکی از سوی سازمان خصوصی سازی ارسال خواهد شد تا برای ثبت شماره شبای جدید اقدام کنند. عدم همکاری مناسب از سوی موسسه اعتباری نور موجب شده تا شماره شبای تعداد اندکی از مشمولانی که در این موسسه حساب دارند و اقدام به ثبت شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت کرده اند، از سوی این موسسه تایید نشود.

1396/6/2909:29

برندگان طرح «بسیار سفر باید بُرد» مشخص شدند

برندگان جوایز طرح «بسیار سفر باید بُرد» باشگاه مشتریان بانک آینده مشخص شدند.

1396/6/2909:28

قطعی موقت خدمات پرداخت الکترونیکی سامان

خدمات پرداخت الکترونیکی بانک سامان در روز ۳۰ شهریور به صورت موقت قطع خواهد شد.

1396/6/2909:27

تکذیب گرو گذاشتن درآمدهای نفتی در فاینانس ها

بانک مرکزی اعلام کرد: قراردادهای فاینانسی که در ماه های اخیر مذاکره شده است، وام هایی هستند که به اتکای تضمین دولت اعطا می شوند و در آنها «هیچ نوع وثیقه ای» غیر از «تضمین دولت» در نظر گرفته نشده است.

1396/6/2909:26

در مراسم رونمایی عنوان شد

سامانه صیاد صدور چک را یکپارچه می کند

ناصر حکیمی، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در تشریح نحوه عملکرد سامانه صیاد و ویژگی های امنیتی آن، با بیان اینکه یکی از ویژگی های اصلی این سامانه این است که ابعاد چک های مختلف بانک های دولتی و خصوصی یکدست و استاندارد می شود، گفت: در حال حاضر، بانک ها چک ها را در رنگ ها و اندازه های مختلف صادر می کنند که احراز اصالت این نوع چک یک مشکل شده و از معضلات مردم این است که ممکن است چک دریافتی آنها جعلی باشد.

1396/6/2909:08

انتصاب سرپرست برای شرکت مبنا کارت آریا

ایبِنا- سرپرست شرکت مبنا کارت آریا خبر صدور حکم مدیرعاملی این شرکت را رد کرد و حکم سرپرستی این شرکت صادر شد.

1396/6/2810:19

تا پایان هفته هشتم طرح ضربتی

۳۹۵ هزار نفر وام ازدواج گرفتند

شبکه بانکی به منظور اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج، از ابتدای مرداد امسال تا پایان هفته هشتم، به بیش از ۳۹۵ هزار نفر وام پرداخت کرده است.

1396/6/2810:15

امروز، قرعه کشی مسابقه «پات»

قرعه کشی مسابقه انتخاب برترین عکس سینمایی از طریق نرم افزار پات امروز، سه شنبه بیست و هشتم شهریورماه برگزار می شود .

1396/6/2810:14

سامانه صیاد امروز رونمایی می شود

بانک مرکزی به منظور ساماندهی به وضعیت چک در کشور، پس از پیاده سازی کامل سامانه چکاوک در سال ۹۴، امروز سه شنبه به صورت رسمی از این سامانه رونمایی می کند.

1396/6/2810:12

نشانه گذاری ابزار جدید تامین امنیت پرداخت الکترونیکی

بانک مرکزی با گسترش بانکداری الکترونیکی در بخش های مختلف و نیاز به ارتقای امنیت در این بخش نشانه گذاری پرداخت را به عنوان جدیدترین راهکار در این حوزه بررسی کرده است.

1396/6/2809:29

صدور بیمه نامه شخص ثالث با تایید بیمه مرکزی

ایبِنا - عضو هیات مدیره بیمه ایران گفت: با تصمیم جدید بیمه مرکزی برای صدور کد یکتا ، شرکت های بیمه از ابتدای مهر ماه باید قبل از صدور بیمه نامه شخص ثالث، از بیمه مرکزی درباره عدم خسارت تاییدیه دریافت کنند.

1396/6/2708:23
پیشخوان روزنامه


.
دبیر سرویس صفحه