آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56075
تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 12:25
تعداد بازدید : 1133

با وجود امکاناتی که فناوری با خود آورده:

60 درصد مردم دنیا می خواهند ساده تر زندگی کنند

یک پژوهش میدانی در مورد استفاده از ابزارهای الکترونیکی نشان می دهد که از هر 10 نفر، شش نفر احساس می کنند که روزانه وقت شان را بیش از حد برای استفاده از این ابزارها می گذرانند.


فناوران- 60 درصد افراد می گویند که می خواهند یک زندگی ساده تر داشته باشند.
به گزارش بی بی سی این پژوهش که توسط شرکت ایپسوس موری انجام شده، نظر بیش از 16 هزار نفر بزرگسال در 20 کشور جهان را در مورد نگاه آنها به نقش روزافزون فناوری های الکترونیکی در زندگی روزانه پرسیده است.
با وجود آثار منفی فناوری ها روی افراد و زندگی شان و آگاهی خود افراد از این موضوع، تحقیقات نشان می دهد که بیشتر افراد اقرار می کنند که این دستگاه ها چقدر برای زندگی امروزی حیاتی هستند.
این پژوهش همچنین رویکرد فناوری به حیطه فردی، به سنت و جهانی شدن را بررسی کرده است. سه چهارم افراد شرکت کننده گفته اند که فکر می کنند جهان با سرعتی بیش از حد برای آنها در حال تغییر است.
با گسترش استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها در جهان که امکانات گسترده ای از جمله استفاده از اینترنت را در هرجا ممکن می کنند، شمار کاربران آنها در کنار استفاده از کامپیوتر به شدت افزایش یافته است. تلفن های هوشمند، تبلت ها و کتاب های الکترونیکی موجب شده افراد زیادی وقتشان را در اماکن عمومی، اوقات فراغت و حتی در وسایل نقلیه پای این دستگاه ها بگذرانند.
بنا به اطلاعات و ب سایت های تخصصی، شمار کاربران تلفن های هوشمند از یک میلیارد گذشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :