آخرین اخبار
   
  57845رکورد در مدت زمان 2.121ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  سامانه ملی قبوض الکترونیکی با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات کشور و بانک ملی ایران و همچنین شرکت پویش برق هفته گذشته در قم رونمایی شد
  رساندن اطلاعات به دست صاحبانش و تبادل سریع اطلاعات میان اهل دانش موضوع مهمی است که برای تحقق آن شبکه های علمی ایجاد شده است دانشگاهیان و اهالی دانش تافته جدابافته دنیای امروز هستند که مسیر رشد و دگردیسی دنیا را با تکیه بر دانش و فناوری راهبری می کنند به همین دلیل است که شبکه ای جداگانه ایجاد می شود تا با عنوان شبکه علمی بزرگراهی مجازی برای تبادل اطلاعات اهالی دانش فراهم شود. این شبکه در تمامی کشورهای توسعه یافته سال هاست که بر اساس به روزترین فناوری های ارتباطی و در قالب های کشوری و بین المللی گسترده شده است. در ایران نیز ضرورت ایجاد چنین شبکه ای از سال های پایانی دهه 60 احساس و اقداماتی نیز انجام شده ، این پروژه در سال های گذشته بیشتر به آن پرداخته شد و وعده افتتاح آن بارها اعلام و بارها خلف وعده شد. در این گزارش نگاهی داریم به روند شکل گیری شبکه علمی در ایران، فراز و فرودها و وضعیت فعلی آن که می خوانیم.
  دانشمندان موسسه فناوری جورجیا موفق به ابداع دستکشی شدند که با ایجاد ارتعاشات کوچک می تواند عملکرد انگشت ها و دست های فضانوردان، جراحان و مهندسان را بهبود بخشیده و حتی دست خط کودکان را تصحیح کند.
  تامین هزینه استخدام افراد خرابکار توسط افرادی که افکار تبهکارانه دارند شاید کاری دشوار باشد، اما اگر فردی بخواهد سایتی را مورد هجوم سایبری قرار دهد نیاز به بودجه زیادی نخواهد داشت. زیرا با پرداخت 10 دلار می تواند یک هکر را استخدام کند.
  مردی که با هک کردن اطلاعات کاربران فیس بوک و سوءاستفاده از اطلاعات موجود در نمایه های کاربری آنان توانسته بود حساب های بانکی برخی شهروندان را خالی کند، به جریمه و تحمل زندان محکوم شد.
  خبرهای جدید حاکی از آن است که کتاب زندگینامه استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل در ماه آبان عرضه می شود.
  امروزه شاهد رقابت غول های فناوری بر سر فناوری های سه بعدی از جمله تلویزیون، سینمای سه بعدی، بازی های سه بعدی و تلفن های همراه سه بعدی هستیم. به طور کلی می توان گفت که فناوری ها دارند بعد جدیدی را کشف می کنند تا لذت و سرگرمی بیشتری را به کاربران خود القا کنند. در ادامه به مسیری که فناوری ها به سمت سه بعدی شدن طی می کنند، می پردازیم:
  شرکت بانک دی در دوره سه ماهه منتهی به 31 خردادماه سال جاری 2 هزار و 404 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد.
  بانک انصار به عنوان دهمین بانک تالار شیشه ای، اوایل شهریورماه امسال وارد بورس تهران می شود.
  در جریان معاملات بورس تهران 122 میلیون سهم پاسارگاد در بورس عرضه شد که این تعداد سهم به قیمت210 تومان و 6 ریال به فروش رسید.
  • تعداد رکوردها : 57845