آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98722
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1395 10:40
تعداد بازدید : 834

گوگل مرکز رشدی برای پرورش نخبگان دایر می‌کند

منطقه 120

گوگل یک واحد شتاب دهنده ایده ایجاد کرده و در آن تمامی امکانات را در اختیار کسانی که ایده های نابی دارند، قرار می دهد تا ایده های شان را به منصه ظهور برسانند.


NextWeb- گوگل به همان میزان که فضای کاری مفرح و زیبایی برای کارمندانش ترتیب داده، در استخدام کارمندانش هم سخت گیری می کند. حتما درباره سوالاتی که واحد گزینش گوگل از داوطلبان کار می پرسد، چیزهایی شنیده اید. این سوالات گاهی آنقدر سخت است که هر کسی از پس آنها برنمی آید. جالب است بدانید که گوگل رویکرد جدیدی دارد تا بعد از استخدام نیز، نیروهای کاری خود را آموزش دهد. 
 این شرکت در حال دایر کردن یک مرکز رشد استارتاپ داخلی برای خود است تا بتواند فرصتی را در اختیار کارکنان صاحب فکر این شرکت و تیم های تحت سرپرستی آنها قرار دهد تا ایده های خود را با حمایت گوگل و بودجه ای که این شرکت به عنوان یک سرمایه گذار در اختیارشان قرار می دهد، رشد دهند. این کارکنان به این ترتیب برای تشکیل شرکت مستقل خود، آماده و تشویق می شوند.
گوگل این مرکز را «منطقه 120» نام نهاده است که به دست دو تن از مدیران خود شرکت با نام دون هریسون و بردلی هوروویتز اداره خواهد شد. تیم های علاقه مند در ابتدا ایده های خود را تشریح می کنند و زمانی که با ایده آنها موافقت شد، شروع به کار تمام وقت در این مرکز می کنند. آنها همچنین می توانند طرح هایی را برای جمع آوری سرمایه بیشتر تعریف کنند یا حتی می توانند شرکت جدیدی را زیر لوای گوگل تاسیس کنند تا روی آن سرمایه گذاری شود. 
جالب است بدانید که «منطقه 120» یکی از ایده هایی است که با شعار گوگل یعنی «20 درصد زمان» بروز کرده است. 20 درصد زمان همان شعار گوگل برای کارمندانش است که در آن کارمندان فقط یک پنجم ساعت کاری شان را صرف کار روی پروژه های خود می کنند و مابقی این زمان را صرف استراحت و لذت بردن در محیط کاری شان می کنند تا انرژی و هیجان بیشتری برای کارهای اصلی خود داشته باشند. 
گفتنی است که سرویس های مهم جی میل و AdSense هم حاصل ایده هایی هستند که کارمندان در شرایط 20 درصد زمان به ذهن شان خطور کرده است. به همین دلیل می توان گفت که این غول جست وجو تصور می کند که با راه اندازی این مرکز و با همین شعار اصلی بتواند ایده های ناب تری از آن به دست آورد. 
گزارش های حاکی از آن است که منطقه 120 از دفتر مرکزی گوگل در ماونتین ویو جداست. این مرکز رشد زیرمجموعه گوگل خواهد بود، نه زیرمجموعه هولدینگ آلفابت. هنوز مشخص نیست که گوگل قرار است روی این مراکز رشد سرمایه گذاری کند یا بخش سرمایه های گوگل یعنی Google Ventures. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :