آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98718
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1395 10:34
تعداد بازدید : 742

تشریح استراتژی ایران برای انتخاب شرکا در پساتحریم

رییس اتاق بازرگانی تهران در خصوص استراتژی ایران در دوران پساتحریم گفت: روابط اقتصادی ایران در آینده با کشورهایی گسترش و تحکیم می‎یابد و به صورت درازمدت ادامه پیدا خواهد کرد که با زیرساخت صنعتی و تکنولوژیک کشور پیوند خورده باشد.


مهر- مسعود خوانساری در دیدار هیات تجاری هند با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: هند به دلیل اقتصاد در حال گسترش به عنوان یکی از قدرت های نوظهور در منطقه و جهان به حساب می آید و نقش مهمی در معاملات اقتصادی و سیاسی دنیا ایفا می کند، بنابراین دو اقتصاد ایران و هند می‎توانند در بسیاری از زمینه ها مکمل هم باشند و پیوندهای فی مابین را هر چه بیشتر به هم گره زده و محکم تر کنند.
رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: سطح روابط اقتصادی دو کشور در سال های گذشته، از حجم ۱۵ میلیارد دلار فراتر نرفته و در حالی که پتانسیل های موجود، حجم روابط بالاتری را در اقتصاد دو کشور انتظار دارد، متاسفانه این اتفاق رخ نداده است. البته در دوران تحریم، هند جزو کشورهایی بوده است که روابط تجاری و اقتصادی خود را با ایران قطع نکرد و همچنان در کنار ایران ایستاد اما سایه تحریم های ناعادلانه تا اندازه ای بر روابط دو کشور سنگینی کرده و موجب شده تا این رابطه به سطح دلخواه نرسد.
وی تصریح کرد: ایران در مناسبات جدید خود با دنیا، حتما کشورهایی همچون هند را که در دوران تحریم در کنار ایران قرار داشتند، لحاظ خواهند کرد و این نکته را در نظر دارد که برای توسعه و تحکیم روابط، نباید فقط به تجارت کوتاه مدت و مبادله کالا بسنده کرد. روابط اقتصادی ایران در آینده نیز با کشورهایی گسترش و تحکیم می‎یابد و به صورت درازمدت ادامه پیدا خواهد کرد که با زیرساخت صنعتی و تکنولوژیک کشور پیوند خورده باشد.
به گفته خوانساری، سرمایه‎گذاری در پروژه های مشترک فنی، صنعتی و تولیدی چه در داخل کشور و چه در کشورهای ثالث یکی از راه هایی است که ضامن بقا و دوام روابط تجاری و اقتصادی درازمدت است و هجوم بی سابقه هیات های مختلف تجاری و اقتصادی از سراسر دنیا به ایران هم طی ماه های اخیر نشان دهنده علاقه و اشتیاق دنیا برای همکاری های بلندمدت با ایران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :