آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98444
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1395 10:7
تعداد بازدید : 615

نخستین آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی(ص) برگزار می­ شود

دبیر شورای سیاست­گذاری جایزه مصطفی(ص) گفت: نخستین آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی(ص) با حضور شخصیت­ های برجسته علمی کشور و با هدف اعطای این نشان به واقفین برجسته علمی و فناوری صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) برگزار می ­شود.


فناوران- مهدی صفاری ­نیا  اظهار داشت: بیش از 237 نفر از 
شخصیت­ های علمی و مدیریتی جهان اسلام و 22 شرکت حقوقی فناور، همزمان با آغاز فعالیت صندوق سرمایه­ گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) به عضویت این صندوق در آمدند.
وی ادامه داد: صندوق سرمایه­ گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) از 15 آذرماه 94 مجوز تاسیس و فعالیت خود را دریافت کرده و تا به حال بیش از 70 میلیارد ریال جذب سرمایه کرده است که جوایز اهدایی نخستین دوره جایزه مصطفی(ص) از محل منابع این صندوق به برگزیدگان اهدا شده است.
دبیر شورای سیاست­گذاری جایزه مصطفی(ص) افزود: نخستین آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی(ص) در ششم اردیبهشت ­ماه 95 با حضور بیش از 200 نفر از شخصیت­ های برجسته علمی کشور و 
شرکت­ های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در تهران برگزار می­ شود و در این مراسم از 20 مجموعه از خیرین و واقفین جایزه مصطفی(ص) تجلیل خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: صندوق سرمایه­ گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) برای تامین هزینه­ های جایزه و حمایت مالی از توسعه علم و فناوری در جهان اسلام؛ بویژه در حوزه­ های مرتبط با این جایزه در قالب حمایت­ های پژوهشی و تحقیقاتی و تسهیلات مالی جهت تجاری ­سازی طرح­ های فناور با دریافت مجوز رسمي از سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز به کار کرده است.
صفاری­ نیا تاکید کرد: چشم انداز صندوق تبديل شدن به بزرگترین صندوق مالی در توسعه علمی و فناوری جهان اسلام است.
رئیس پارک فناوری پردیس افزود: گروه­ های برجسته ای از اعضای فرهنگستان علوم، فرهنگستان علوم پزشکی، گروه مهندسی فرهنگستان علوم، شخصیت­ های برجسته علوم اسلامی و حوزوی، استادان بزرگ 
حوزه­ های علوم پایه و علوم مهندسی، شخصیت­ های برجسته حوزه فرهنگ، هنر و رسانه و شخصیت­ های برجسته علمی و مدیریتی سایر کشور های اسلامی نیز در جلسات گوناگونی به جمع واقفین علمی صندوق سرمایه­ گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) پیوستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :