آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98344
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1395 10:44
تعداد بازدید : 804

واردات رم، کارت گرافیک، مادربورد و کارت صدا از لپ‌تاپ پیشی گرفت

کسادی بازار نوت بوک به نفع قطعات

می توان گفت که محبوبیت نوت بوک ها در حدی بوده است که تنها برخی از کاربران خاص به پی سی وفادا ماندند و باعث سرپا ماندن بازار قطعات کامپیوتری شدند؛ کاربرانی چون گیمرهای حرفه ای، تدوین گران و برخی مشاغل خاص دیگر.

فناوران- اما در دو تا سه سال اخیر با توجه به گرانی نوت بوک و کاهش توان خرید کاربران، تقاضا برای قطعات کامپیوتری تا حدودی افزایش یافته است. 
البته گروهی از کارشناسان این موضوع را تکذیب و اعلام می کنند که پی سی مخاطبان خاص خود را دارد و این موضوع که بازار قطعات کامپیوتری نظیر رم، کارت گرافیک و کارت صدا همچنان مخاطب دارد، نشان دهنده این موضوع است که کاربران نوت بوک توان خرید نمونه های جدید را ندارند و به ناچار تن به تعمیر یا ارتقای همان نوت بوک های قدیمی 
می دهند.
علی آراسته یکی از فعالان بازار قطعات کامپیوتری در این زمینه گفت: بیشترین مخاطبان بازار قطعات کامپیوتری را افرادی تشکیل می دهند که قصد ارتقای سیستم های کامپیوتری رومیزی و نوت بوک را دارند. به گفته وی، بیشترین قطعه مورد تقاضا هم رم است.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که مخاطبان بازار قطعه همچنان خاص هستند، گفت: با این حال افرادی که قصد تعمیر یا ارتقای سیستم های خود را دارند به بازار مراجعه می کنند.
گزارش های گمرک هم حاکی از این است که در یک سال گذشته در حدود 627 هزار و 394 کیلوگرم انواع بورد شامل مادربورد، کارت گرافیک، کارت صدا و رم از مبادی رسمی وارد کشور شده است. بر اساس این گزارش در سال های قبل میزان واردات این قطعات بیشتر بوده است، اما این حجم واردات در مقایسه با کالاهایی نظیر نوت بوک و تبلت نشان دهند وضعیت بهتر بازار قطعات کامپیوتری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :