آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98341
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1395 10:36
تعداد بازدید : 952

در نشست خبری سازمان نظام صنفی رایانه‎ای اعلام شد:

حضور چندین پاویون خارجی در الکامپ 22 قطعی است

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نخستین نشست خبری خود در سال 95، با بیان اینکه علاقه‎مندی بسیاری از جانب شرکت‎های خارجی برای سرمایه‎گذاری در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد، گفت: با توجه به علاقه شدید شرکت‎های خارجی برای حضور در بازار IT ایران، به طور یقین در نمایشگاه امسال شاهد حضور پاویون های مختلفی خواهیم بود.


فناوران- ناصرعلی سعادت افزود: در سفرهای خارجی خود به ایرلند، مولداوی و عمان ضمن معرفی نمایشگاه الکامپ، از شرکت‎های مختلف برای حضور در این رویداد مهم تجاری صنف دعوت کردیم.
 الکامپ هرسال بهتر از پارسال
سعادت در ادامه نشست با بیان اینکه هدف سازمان این است که الکامپ هر سال بهتر از سال قبل برگزار شود، گفت: مسیری که اکنون طی می‎شود برای برگزاری الکامپ 22  قطع به یقین بهتر از سال قبل است. به همین دلیل معتقدم الکامپ امسال متفاوت‎تر برگزار خواهد شد.
رییس نصر کشور با تاکید بر اینکه در موضوع الکامپ بحث ما پیشرفت صنعت IT است و نه حضور یک کشور خاص، گفت: برای مثال کشور مولداوی کشوری است که تمام نشست های فناوری صنعت اروپا در آنها انجام می شود و یا ایرلند که بسیاری از تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری در آنجا صورت می گیرد و ما فارغ از اندازه و مکان کشورها به صنعت آنها نگاه می کنیم. بنابراین اولویت ما این است که دست اندرکاران صنعت IT با چه مزیت هایی حضور دارند و چه خواصی می توانند برای ما داشته باشند و نام کشور اولویت دوم ماست. 
در همین حال، باقر بحری  نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران نیز اعلام کرد: ظرف یک هفته آینده برای حضور شرکت های خارجی اعلام رسمی خواهیم داشت و از آنها برای شرکت در الکامپ دعوت می کنیم و ما همچنین در عمان برای دعوت از این کشور در نمایشگاه الکامپ حضور پیدا کردیم. وی افزود: عمان برای کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل حفظ استقلال حایز اهمیت است.
 IT، صنعتی جذاب برای سرمایه‎گذاری
ناصرعلی سعادت رییس نصر کشور همچنین در مورد احتمال حضور شرکت های آمریکایی مانند مایکروسافت و اپل در ایران اظهار کرد: این شرکت ها جدای از تحریم های جهانی تحریم های خود را دارند و اگرچه علاقه مند به حضور و سرمایه گذاری در ایران هستند، اما باید از قوانین کشور خودشان تبعیت کنند، ما در هر حال از حضور شرکت ها از سراسر دنیا استقبال می کنیم. 
وی با تاکید بر اینکه قوانین سرمایه‏گذاری خارجی ایران بسیار منطبق با قوانین بین‎المللی است، گفت: در حال‎حاضر قوانین خوبی داریم که به خوبی از سرمایه‏گذاری خارجی حمایت می‏کند. شرکت‎های خارجی بسیاری برای توسعه کار خود دوست دارند به ایران بیایند که ما آنها را تشویق می‎کنیم که با شرکت‎های داخلی همکاری داشته باشند.
بحری نیز در تکمیل بحث گفت: کمیسیونی برای بحث سرمایه‎گذاری خارجی در حوزه فاوا در سازمان فناوری اطلاعات تشکیل شده که من به عنوان رییس کمیته بین‎الملل آنجا حضور دارم و این  امر را بررسی می‏کنیم.
به گفته وی بعد از نفت جذاب‎ترین صنعت برای شرکت‎های خارجی صنعت IT است.
 اشتغال‎زایی ملموس در حوزه ICT
سعادت در ادامه نشست در خصوص کاهش هزینه اینترنت نیز گفت: یقینا کاهش قیمت اینترنت لازم است و نرخ مواد اولیه ای که به دست عرضه کنندگان می رسد، باید کاهش پیدا کند. هر کاهش قیمت منطقی باعث توسعه اندازه بازار می شود و دسترسی مردم به اینترنت از پارامترهای مهم توسعه اقتصادی است و دولت هم در حال تلاش برای انجام این کار است. 
رییس نصر کشور در ادامه با تاکید بر ایجاد اشتغال در حوزه ICT گفت: اشتغال ملموس در بخش خصوصی اتفاق می افتد و برای کشوری مانند ایران که بخش عمده ای از افرادی که می توانند مشغول به کار شوند جوان هستند، ICT بازار خوبی دارد که از آن جمله می توان به طراحی اپلیکیشن های موبایلی و برنامه نویسی اشاره کرد. 
سعادت افزود: تعداد مشترکان موبایل کشور روبه افزایش است، همچنین گواهی وزارت ارشاد از 140 هزار اپلیکیشن از توسعه این بخش توسط جوانان نشان دارد و علاوه بر اینها، توسعه تجارت الکترونیکی که در حجم بالای خرید های آنلاین محصولات خود را نشان داده است.
وی همچنین در مورد پروژه باران و تاکید بر نبود مناقصه برای صندوق های فروشگاهی گفت: شرکت‎های تولید کننده صندوق فروشگاهی از عملکرد نظام صنفی رایانه ای کشور راضی بودند و فرض موجود درباره نبودن مناقصه برای فروش صندوق های فروشگاهی پابرجاست. 
در همین حال اصغر رضانژاد دبیر نصر تهران توضیحاتی در رابطه با پیگیری‎های سازمان نظام صنفی رایانه‎ای در خصوص صندوق مکانیزه فروش و ملغی شدن طرح باران ارایه کرد و گفت: مشخصات سخت‎افزاری و نرم‎افزاری این صندوق‎ها باید مورد تایید سازمان امور مالیاتی باشد و هر شرکتی که این مشخصات را رعایت کند، می‎تواند صندوق فروشگاهی تولید کند. 
در این نشست همچنین آزاد معروفی عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در مورد جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات و برگزاری آن در اردیبهشت اظهار کرد: حضور چنین جشنواره هایی برای معرفی افراد حاضر و شناساندن اندیشمندان و دانشگاهیان در هر صنعتی لازم است و در خصوص محورهای ششمین جشنواره فاوا و مشکلات موجود در دوره های گذشته جلساتی برگزار شده و تلاش کمیته این است که این جشنواره باکیفیت بالا و به بهترین نحو انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :