آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98268
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1395 10:18
تعداد بازدید : 767

اتصال شتاب ایران به آمریکا تکذیب شد

شرکت آمریکایی «پیمنت وال» در حالی مدعی اتصال شبکه انتقال پول آنلاین آمریکا به شبکه شتاب ایران شده است که مقامات مسوول در بانک مرکزی این موضوع را رد می کنند.


مهر- برخی رسانه های داخلی در روزهای اخیر گزارش دادند شرکت آمریکایی پیمنت وال (Paymentwall) در سایت رسمی خود اعلام کرده که اقدامات لازم برای هماهنگی و اتصال به شبکه شتاب ایران را فراهم کرده است.
این اخبار در حالی در صدر خبرهای بانکی و اقتصادی قرار گرفته است که داوود محمدبیگی مدیر اداره نظام های پرداخت بانکی مرکزی، این خبر را رد می کند.مسوولان مربوطه در بانک مرکزی، انجام هرگونه مذاکره توسط بانک مرکزی هم با شرکت مربوطه را تکذیب می کنند. در همین حال، مدیران شرکت های فعال در بخش بانکداری الکترونیکی می گویند که اتصال شبکه شتاب ایران به «پیمنت وال» بدون هماهنگی با بانک مرکزی امکان پذیر نیست و این کار باید در سطح کلان از سوی مقامات مسوول در بانک مرکزی پیگیری شود.محسن قادری مدیرعامل شاپرک نیز با رد این موضوع که اتصالی بین شبکه شتاب ایران با «پیمنت وال» اتفاق افتاده است، هیچ گونه مذاکره با شرکت مذکور توسط شرکت های فعال در بخش پرداخت های الکترونیکی در داخل کشور انجام نشده و قرار است جلسه ای برای مشخص شدن ابعاد این موضوع توسط شرکت های PSP داخلی برگزار شود.وی در پاسخ به این موضوع که پس چه دلیلی دارد که «پیمنت وال» چنین موضوعی را مطرح کرده، گفت: در همان جلسه در این زمینه بحث خواهیم کرد. با شرکت های PSPدر این باره بررسی هایی را صورت دادیم و مشخص شد که اصلا چنین اتفاقی رخ نداده و بحثی هم برای اتصال در کار نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :