آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98267
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1395 10:17
تعداد بازدید : 837

خریداران گوشی های امروزی به چه مواردی بیشتر اهمیت می دهند؟

معمولا کاربران هنگام خرید گوشی های هوشمند امروزی، برخی از ویژگی ها را در الویت قرار می دهند و بر اساس آن تصمیم می گیرند که چه گوشی را انتخاب کنند.

فناوران – مثلا برخی دوربین را ملاک قرار می دهند و برای شان مهم است که دوربین گوشی مورد نظر، مگاپیکسل بالا و کیفیت عکاسی خوبی داشته باشد، برخی به پردازنده اهمیت می دهند و برای شان مهم است که گوشی هوشمند شان سرعت عملکرد بالایی داشته باشد یا برای برخی دیگر سایز صفحه نمایش و وضوح تصویر مهم است. اما اینکه آنها چه انتظاراتی از گوشی های هوشمند دارند مهم است. 
سطح انتظارات کاربران از گوشی های هوشمند متفاوت است. البته در برندهای مختلف هم این سطح انتظارات تغییر می کند.
مثلا کاربرانی که گوشی های آیفون را می پسندند همه ویژگی های آن را به درستی می دانند و حق انتخاب آنها فقط بین دو سایز است، چون همه گوشی های هر سال آیفون، ویژگی های خاص و انحصاری دارند و یک نوع دوربین، یک سیستم عامل، یک نوع نمایشگر دارند و فقط می توانند بین سه نوع حافظه انتخاب کنند مثلا ۱۶، ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت را انتخاب کنند یا بین نسخه ۷/۴ یا ۵/۵ اینچی آن انتخاب کنند که بنا به نسخه ای که انتخاب می کنند قیمت هم متفاوت است.
اما در میان کاربران گوشی های آندروییدی کاربران گزینه های مختلفی پیش رو دارند.
تحقیقات نشان داده کاربرانی که برند سامسونگ را انتخاب می کنند، معمولا نمایشگر و وضوح تصویر برای شان مهم است. در گوشی های جدید این برند به دلیل قابلیت شارژ سریع، اینکه می توان در مدت کوتاهی گوشی هوشمند را درصد زیادی شارژ کرد، اهمیت یافته و کاربران این گوشی ها روی باتری و مدت زمانی که گوشی شارژ نگه می دارد تاکید بسیاری دارند. 
البته نباید دوربین را در گوشی های جدید سامسونگ نادیده گرفت. چرا که این دوربین ها آنقدر پیشرفته شده اند که می توان با آنها عکس های حرفه ای گرفت و فیلم های باکیفیتی ضبط کرد.
در میان کاربرانی که گوشی های ال جی را انتخاب می کنند، دوربین اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه تقریبا همه گوشی های پرچمدار از پردازنده یکسانی بهره می برد، خیلی کاربران روی قدرت پردازنده تاکید نمی کنند چرا که نتیجه نهایی تقریبا یکسان است.
از سوی دیگر نمایشگر و وضوح تصویر گوشی های ال جی هم مواردی است که برای کاربران اهمیت زیادی دارد.
گوشی های اچ تی سی هم کاربران خود را در بازار دارند. معمولا کاربران این برند پیشتر هم نمونه ای از گوشی های اچ تی سی را داشته اند و تاکید آنها روی طراحی و بدنه مقاوم گوشی هاست و از سوی دیگر نگه داشتن شارژ و قابلیت های دوربین این گوشی ها را از سایر گوشی های بازار متمایز می کند.
اما گوشی های هوواوی در میان همه گوشی های موجود در بازار غیر از ویژگی های پیشرفته ای که دارند، از قیمت مناسب تری هم نسبت به سایر گوشی های بازار برخوردارند. بنابراین کاربران علاوه بر طراحی، باتری، دوربین و باتری قدرتمند، روی قیمت این گوشی ها تاکید می کنند.
اما آماری که در آمریکا تهیه شده نشان می دهد که اکثر کاربران دنیا روی میزان حافظه گوشی ها تاکید دارند و این رقم ۸۷ درصد کل کاربران را هنگام خرید گوشی تشکیل می دهد.
۸۱ درصد کاربران هم روی سایز تاکید می کنند و ۸۰ درصد دوربین برای شان مهم است.
بر اساس این آمار، ۶۰ درصد کاربران روی تعداد پیکسل های نمایشگر تاکید می کنند و ۵۳ درصد رم گوشی برای شان اهمیت دارد.
در این میان ۳۹ درصد هم روی پردازنده تاکید می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :