آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98266
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1395 10:16
تعداد بازدید : 945

مسوول کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار نصر تهران اعلام کرد

مهلت 15 روزه بازی سازان برای دریافت وام 30 میلیونی

کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران اعلام کرد: مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت وام 30 میلیونی بازی‎سازان تا 15 اردیبهشت ماه تمدید شد.


فناوران- براساس پیگیری‎های مداوم کارگروه بازی های رایانه ای سازمان در بنیاد ملی بازی های رایانه ای، شرکت‎های فعال در حوزه بازی‎سازی که متقاضی دریافت وام بازی‎سازان هستند، تنها تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند تا به منظور برخورداری از حمایت این بنیاد، اطلاعات خود را به سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران در این خصوص ارایه کنند.
 مذاکره برای پرداخت وام 30 میلیونی
براساس مذاکرات صورت گرفته میان کارگروه بازی های رایانه ای کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و ریاست بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این بنیاد قصد دارد از شرکت های فعال در حوزه بازی‎سازی که عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای هستند در قالب وام های کم بهره برای توسعه کسب و کار حداکثر تا سقف سی میلیون تومان حمایت کند. 
هادی جعفری مسوول کارگروه بازی‎های رایانه‎ای نصر تهران با تاکید بر اینکه پرداخت وام به بازی‎سازان برای تقویت بخش زیرساختی کسب و کارشان است، گفت: اکثر شرکت‎های بازی‎ساز عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای، جوان و استارت‎آپ هستند که برای توسعه فعالیت خود نیاز به حمایت دارند.
وی افزود: سازمان با همکاری بنیاد  ملی بازی‎های رایانه‎ای شرایطی را فراهم کرده تا شرکت‎های نوپا در حوزه بازی‎های رایانه‎ای بتوانند با دریافت وام کم بهره وضعیت کسب و کار خود را بهبود بخشند.
جعفری تاکید کرد: این وام فقط برای اصلاح ساختار شرکت‎هاست. به همین دلیل رقم آن 30 میلیون تومان تعیین شده است و بازی‎سازان متقاضی وام تولید می توانند از وام وجوه اداره شده استفاده کنند.
 شرایط احراز متقاضیان وام بازی‎سازان
مسوول کارگروه بازی‎های رایانه‎ای نصر تهران در مورد احراز صلاحیت شرکت‎ها گفت: طبق رایزنی‎های صورت گرفته، فرایند ارزیابی تقاضای اعضای سازمان در این خصوص، در جلسات مشترک با حضور نمایندگان کارگروه بازی های رایانه ای و بنیاد ملی بازی های رایانه ای انجام خواهد شد.
جعفری افزود: نخستین شرط احراز صلاحیت شرکت‎های بازی‎ساز این است که عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای باشند. سپس فاکتورهای دیگر مانند میزان تولید بازی و سابقه شرکت توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‎گیرد.
وی اضافه کرد: باید شرایط شرکت‎ها به گونه‎ای باشد که توان جذب و بازپرداخت وام را داشته باشند.
جعفری با بیان اینکه وام 30 میلیونی کم‎بهره و حداکثر سود آن 5 درصد است، گفت: نحوه بازپرداخت وام‎ها برای هر شرکت متفاوت است که این مورد نیز در زمان ارزیابی ها مشخص خواهد شد.
 ضرورت جمع شدن بازی‎سازان زیر یک سقف
جعفری در ادامه همچنین به ضرورت گردهم آمدن بازی‎سازان زیر یک چتر پرداخت و گفت: از سال 90 تلاش شد، شرکت‎های بازی رایانه‎ای با هم جمع شوند و در قالب تشکیل انجمن خواسته‎های خود را پیگیری کنند و مانند هر صنف دیگری مطالبات خود را مطرح کنند. از این رو از دو سال پیش بازی‎سازان نیز عضو سازمان شدند و در کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار مطالبات خود را پیگیری می‎کنند.
وی اضافه کرد: سال گذشته شرکت‎های بازی‎های رایانه‎ای  اولین کارگروهی خود را تجربه کردند و از سوی کمیسیون نرم‎افزار، دبیرخانه ازمان و بنیاد ملی بازی‎های رایانه‎ای حمایت بسیاری شدند.
جعفری گفت: سال گذشته نماینده کارگروه بازی‎های رایانه‎ای به عنوان یکی از ناظرین ارزیاب در داوری جشنواره بازی‎های رایانه‎ای حضور داشت. 
تمدید نشدن مهلت ثبت نام
بر اساس اعلام کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران، پس از پایان تاریخ مقرر، مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد.شرکت های متقاضی می‎توانند برای ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات، فرم ثبت‏نام را تکمیل کنند. بدیهی است پس از این مرحله، مستندات تکمیلی مورد نیاز، به اطلاع شرکت ها خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :