آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98263
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1395 10:12
تعداد بازدید : 1288

جمع آوری پیامکی شماره پلاک رانندگان متخلف امنیت اخلاقی

پلیس پایتخت با همکاری بیش از 7 هزار مامور نامحسوس پلیس امنیت به صورت پیامکی شماره پلاک رانندگان متخلف حوزه امنیت اخلاقی را جمع آوری می کند.

ایسنا- حسین ساجدی نیا در مراسم آغاز به کار گشت نامحسوس پلیس امنیت اخلاقی گفت: یکی از مطالبات مردم در سال های اخیر موضوع مزاحمت برای نوامیس در سطح شهر بود. از این رو پلیس در سال های گذشته طرح های مختلفی را در دستور کار قرار داد. از حدود دو سال پیش نیز پلیس اقدام به رصد ناهنجاری ها کرده که چهار موضوع آلودگی صوتی، رانندگی پرخطر در سطح بزرگراه ها و انجام حرکات نمایشی، ایجاد مزاحمت برای نوامیس و کشف حجاب در خودروها جزو چهار محور اصلی بودند که با آنها برخورد شد.
رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه فعالیت این ماموران به چه صورت خواهد بود، گفت: این افراد در صورت مشاهده موارد ناهنجاری همچون مزاحمت برای نوامیس، آلودگی صوتی، کشف حجاب در خودرو و انجام حرکات نمایشی در خیابان، شماره پلاک خودرو را برداشته و از طریق سامانه پیامکی به مرکز پلیس امنیت اخلاقی اطلاع می دهند سپس از سوی پلیس امنیت با این افراد تماس گرفته و از آنان خواسته می شود که در موعد تعیین شده به پلیس مراجعه کنند.
ساجدی نیا ادامه داد: اگر این افراد از دستور پلیس سرپیچی کرده و به آن تمکین نکنند با توجه به اینکه پلیس آدرس این افراد را در اختیار دارد به منازل آنها مراجعه می کند و اگر آدرس این افراد مخدوش یا به هر دلیل تغییر کرده باشد، با آنان تماس گرفته شده، تخلف خودروی مذکور در فهرست افراد خاطی ثبت شده و هنگام نقل و انتقال پلاک خودرو و یا فروش خودرو یا هنگام دریافت خدمات برای خودرویشان این افراد شناسایی شده و با آنان برخورد خواهد شد ضمن آنکه تا اطلاع بعدی به این افراد خدماتی نیز ارائه نخواهد 
شد.
به گفته رییس پلیس پایتخت، این افراد به طور مستقیم حق برخورد با شهروندان را نداشته و تنها اطلاعات را به پلیس امنیت منتقل خواهند کرد، چراکه تنها پلیس به شکل محسوس و با لباس نیروی انتظامی حق برخورد با شهروندان خاطی را دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :