آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97432
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1395 10:25
تعداد بازدید : 688

آمادگی مخابرات برای پرداخت سالانه 5 هزار میلیارد تومان به دولت

سرپرست شرکت مخابرات ایران در نشست هم اندیشی هلدینگ های کشور با بیان اینکه در سال 95 بالغ بر ٢٦ هزار میلیاردریال و در 5 سال آینده ٧٢ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهیم داشت، گفت: اساسی ترین راهبرد مخابرات توسعه سرمایه گذاری های جدید است.

فناوران- در نشست هم اندیشی با شركت های منتخب هلدینگ و سرمایه گذاری كشور که در نهاد ریاست جمهوری با حضور معاون اول و وزرای اقتصاد و صنعت و معدن برگزار شد، دهناد سرپرست شرکت مخابرات ایران با اعلام این مطلب گفت: در حوزه مخابرات اقدامات خوبی انجام شده است و كمیته ویژه ای برای انطباق سیاست ها و برنامه های شرکت با سیاست های اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است.
سرپرست شرکت مخابرات ایران گفت: شركت مخابرات بعد از خصوصی سازی بیش از ٢٠ هزار میلیارد تومان به دولت پرداخت كرده است و قابلیت پرداخت ٥ هزار میلیارد در سال را دارد.
دهناد با تشریح سیاست های مخابرات ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: فوری ترین و ضروری ترین کار این است که راهبردها و سیاست های اقتصاد مقاومتی که محور های آن بر اساس نیاز کشور و به صورت عالمانه تدوین شده است، ذیل سندچشم انداز کشور در هر مجموعه اقتصادی به برنامه های عملیاتی و به تعبیر دقیق رهبر معظم انقلاب، به اقدام و عمل تبدیل شود.
وی با بیان اینکه درتحقق این مهم، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید نقش محوری داشته باشد، تاکید کرد: انتظاری که از دولت محترم داریم این است که برای هر مجموعه اقتصادی از جمله مخابرات بسته حمایتی ویژه که الزاما هم مالی نیست تهیه شود تا دولت محترم در شرایط پس از تحریم با شتاب بیشتری در تحقق سند چشم انداز کشور و اجرایی کردن الزامات اقتصاد مقاومتی موفق باشد.
سرپرست شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه یکی از مهمترین مولفه های قدرت ملی قدرت اقتصادی است، ادامه داد: جمع حاضر، بخش های مهم و تاثیر گذار در حوزه اقتصادی کشور هستند که با جهت دهی و هم افزایی می توانند سهم مهمی در ارتقای قدرت اقتصادی و نهایتا قدرت ملی کشور داشته باشند .
وی افزود: سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات باعث اشتغال زود بازده به ویژه برای فارغ التحصیلان و ارتقای سطح خدمات به مردم می شود.
همچنین اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهورنیز در نشست هم اندیشی با شرکت های منتخب هلدینگ و سرمایه گذاری کشور اظهار داشت: شرکت ها و بنگاه های بزرگ سرمایه گذاری نقش پراهمیتی در اقتصاد ایران دارند و انتظار دولت از آنها این است که برای راه اندازی تولید، توسعه صادرات، افزایش سرمایه گذاری و اشتغال زایی در کشور گام بردارند و دولت نیز با تمام قدرت از آنها حمایت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه مدیران چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی رسالت سنگینی بر دوش دارند، افزود: بخش خصوصی توانمند و قدرتمند می تواند موجب تقویت دولت شود و اگر بخش خصوصی دارای ضعف باشد، دولت نیز تضعیف خواهد شد.
وی با تاکید بر اهمیت افزایش سرمایه گذاری در کشور از شرکت های هلدینگ و سرمایه گذاری خواست در سال جاری به دنبال منابع خارجی و فاینانس باشند و با رویکرد صادرات در کشور سرمایه گذاری و تولید کنند.
معاون اول رییس جمهور با بیان یکی از مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان شرکت های منتخب هلدینگ و سرمایه گذاری کشور مبنی بر نیاز به تضمین، گفت: دولت تلاش می کند دغدغه شرکت هایی که به دنبال سرمایه گذاری هستند و مشکل تضمین دارند را 
مرتفع کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :