آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97341
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1395 11:51
تعداد بازدید : 886

رییس کل سازمان مالياتی:

اجرای طرح صندوق مکانیزه فروش با تصویب مجلس آغاز می‏شود

رییس کل سازمان مالياتی با بیان اینکه تلاش می کنيم تا بتوانيم ۱۰۰ درصد درآمد مالیاتی امسال را محقق کنيم، گفت: جهت‎گيری نظام مالياتی، اقدام و عمل مبتني بر عدالت و تعامل با مردم است.

مهر- سید کامل تقوی نژاد تاکيد کرد: در سالي که اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل به عنوان مهم‎ترين سياست و جهت گيري کشور اعلام شده، اين سازمان از تمام توان خود براي اجرايي کردن طرح‎ها و برنامه‎هاي کليدي نظام مالياتي و به ويژه ايجاد فضاي مبتني بر عدالت و تعامل با مردم بهره خواهد برد.
وي با بيان اينکه اتکاي کشور به درآمدهاي پايدار مالياتي، يکي از محورهاي مهم اقتصاد مقاومتي مطرح است، اظهار داشت: در لايحه برنامه ششم توسعه نيز پيش‎بيني شده، نسبت ماليات به توليد ناخالص داخلي تا پايان اين برنامه به حدود ۱۱ درصد افزايش يابد و با تصويب اين لايحه، عملا نخستين گام عملي براي تحقق سياست‎هاي اقتصاد مقاومتي برداشته خواهد شد.
رییس کل سازمان امور مالياتي کشور در ادامه بر اجرا و پياده‎سازي سريع طرح جامع مالياتي تاکيد کرد و گفت: با توجه به اينکه طرح جامع مالياتي يکي از مهم‎ترين طرح‎هاي نظام مالياتي است، با برنامه‎ريزي صورت گرفته در تلاش هستيم تا نيمه بهمن ماه امسال، اين طرح را در ابعاد ملي پياده‎سازي کنيم.
وي با بیان اينکه اجراي اصلاحيه قانون ماليات‎هاي مستقيم از ابتداي سال جاري در دستور کار قرارگرفته، گفت: رويکرد حاکم بر اين قانون بر تسهيل مناسبات نظام مالياتي با مردم و رضايت‎مندي موديان مالياتي استوار است و سازمان امور مالياتي کشور نيز در تعامل با مردم نسبت به احقاق حقوق دولت اقدام مي کند.
تقوي نژاد بر تقويت شناسايي موديان جديد مالياتي و پيشبرد طرح‏هاي مربوط به واحديابي‎هاي دستي و مکانيزه گفت: مقابله با فرار مالياتي و شناسايي موديان جديد و خارج از تور مالياتي نيز به نحو ويژه‏اي در دستور کار برنامه‎هاي سازمان قرار دارد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از لايحه اصلاح قانون ماليات بر ارزش افزوده و لايحه نصب و راه‏اندازي صندوق مکانيزه فروش به عنوان دو برنامه مهم ديگر در سازمان ياد کرد و گفت: اين لوايح هم اکنون در کميسيون اقتصادي دولت و مجلس در دست بررسي هستند و به محض تصويب مراحل اجرايي آنها آغاز خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :