آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97333
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1395 11:34
تعداد بازدید : 820

رشد استفاده از خدمات ارتباطی در تعطیلات نوروز

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام كرد: حجم اینترنت مصرفی مشتركان اپراتورهای تلفن همراه در بازه زمانی تعطیلات نوروزی ۲۹ اسفند سال ۹۴ تا ۶ فروردین سال ۹۵، با افزایش سه و نیم برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷ هزار و ۹۲۵ ترابایت رسید.

فناوران- روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نقل از رییس این سازمان اعلام کرد، این افزایش به دلیل توسعه شبكه اپراتورها در نسل های ۲ ، ۳ و ۴ و همچنین ارایه بسته های تشویقی از سوی اپراتورها و تمایل مشتركان به استفاده از خدمات نوین است. عمیدیان با بیان تشكیل كمیته ستاد نوروزی حوزه ICT با همكاری شركت ارتباطات زیرساخت، اپراتورهای تلفن همراه، شركت پست و پست بانك با محوریت رگولاتوری افزود: با توجه به اهمیت اقتصاد گردشگری و لزوم ارایه سرویس مطلوب به مشتركان در تعطیلات نوروز تمهیدات مختلفی در كمیته پیش بینی شده بود و براساس آن نه استان پرتردد و مسافرپذیر شامل استان های خراسان رضوی، گیلان، مازندران، گلستان، فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی و یزد شناسائی و ظرفیت های مورد نیاز در بخش های زیرساخت و شبكه دسترسی در این مناطق استخراج شد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتركان در استان های مسافرپذیر و پرتردد، اپراتورها نسبت به توسعه شبكه، افزایش كانال ها و مسیرهای ارتباطی اقدام كردند و در این زمینه ۲۵۰ سایت سیار در نقاط پرتردد، نصب و ۱۲ هزار سایت نسل دو بازسازی شدند. aوی افزود: با توجه به استقبال مردم در بازدید از مناطق جنگی جنوب كشور در ایام تعطیلات نوروزی، در مسیر كاروان های راهیان نور علاوه بر افزایش خدمات ارتباطی پوشش نسل دو در محورهای مواصلاتی، خدمات نسل سوم تلفن همراه نیز در این شهرها، از سوی اپراتورها فراهم شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :