آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97328
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1395 11:13
تعداد بازدید : 1150

لباس سربازان آمریکایی به ریز پهپاد مجهز می شود

ارتش آمریکا قصد دارد که تا سال 2018 لباس سربازانش را به پهپادهای کوچکی تجهیز کند که اطلاعات محیط اطراف را به آنها می دهد.


Engadget- نیروی زمینی ارتش آمریکا اول مارس از صنایع این کشور خواهان اسناد اطلاعاتی در خصوص تکنولوژی های موجود برای «سنسورهای قابل حمل توسط سرباز» شده است.
بر همین اساس یک مرکز پژوهشی ارتش آمریکا با عنوان «مرکز مانور برتر» در فورت بنینگ واقع در ایالت جورجیا یک سری ملزومات و طرح ها را نزد صنایع آمریکایی مطرح کرده و به دنبال اطلاع از این بوده که چه فناوری ها و تجهیزاتی نزد این صنایع موجود بوده یا در آینده نزدیک موجود می شوند.
در حال حاضر ارتش آمریکا، درباره امکانات برخورداری از پشتیبانی پهپادهای کوچک تحقیق می کند. این پهپادها ابزارهای کوچکی هستند که می توانند از بالای ساختمان ها و با چرخش در اطراف، اطلاعات را جمع آوری کنند و در اختیار سربازان پیاده نظام قرار دهند. 
وزن این مینی هواپیما حدود 15 گرم است و فرود و پرواز آن در عرض یک دقیقه انجام می شود. این پهپادهای کوچک می توانند به مدت ۱۵ دقیقه در خدمت سرباز خود باشند. انتظار می رود که پهپادهای کوچک تا سال ۲۰۱۸ در خدمت ارتش آمریکا باشند.
فیل چیتام، معاون رییس بخش الکترونیک و تحولات ویژه در مرکز مانور برتر، در این مورد می گوید: ما چندین مورد مطالعه و آزمایش را در داخل آزمایشگاه های جنگی خود انجام داده و متوجه شده ایم که سربازان ما به نوعی در سطح جوخه فاقد اطلاعات در مورد تحولات سریع محیط پیرامونی خود هستند.
با وجود آنکه سیستم های پهپادی بزرگتری نظیر «عقاب خاکستری» (Grey Eagle) و «سایه» (Shadow) برای واحدهای نظامی بزرگتر موجب تقویت اشراف بر محیط اطراف می شوند، اما یک جوخه کوچکی که ماموریت پاکسازی یک محله از یک شهر یا قصد فتح یک تپه را دارد ممکن است نسبت به اطلاعات دقیق تر از تهدیدهای فوری در اطرافش ناآگاه بماند. 
مینی پهپادهایی که ارتش آمریکا از آنها با عنوان سنسورهای قابل حمل توسط سرباز نام می برد می توانند به سرعت عملیاتی شده و به جوخه های نظامی کوچک امکان بازرسی همزمان از محیط پیرامونی به منظور تشخیص نزدیک ترین تهدیدها را می دهند.
با این حال، بهار سال گذشته ارتش آمریکا این سیستم انگلیسی را به همراه تعداد دیگری از تجهیزات دیگر در یک آزمایشگاه مانور جنگی نیروی زمینی تست کرد و نیروهای عملیات ویژه آمریکا از چنین سیستمی استفاده کرده اند، اما ارتش آمریکا اعلام کرده با توجه به گران بودن آن به دنبال مینی پهپادهای ارزان تری است. زیرا این پهپادها با دست ساخته شده اند و بسیار گران قیمت هستند. به عبارت دیگر می توان گفت که برای بزرگترین ارتش جهان کارآمد نیستند. این وسیله ابتکاری می تواند به تولید عمده برسد و در شرایطی که استفاده از پشتیبانی هوایی در میدان نبرد امکان پذیر نیست، وسیله کاربردی و سودمندی باشند.
گفتنی است که این نوع پهپادها همچنان هم ایده دست اولی نیستند. در حال حاضر ارتش بریتانیا و نروژ از پهپادهای کوچک استفاده می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :