آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97240
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1395 11:8
تعداد بازدید : 870

آیفون SE در برابر آب مقاوم است

مقاومت نسخه جدید و ارزان تر آیفون (آیفون SE) در برابر آب، همچون آیفون 6S است و چند سانتی متر آب را به مدت یک ساعت تاب می آورد.

ایسنا- سایت تک تایمز اعلام کرده که در یک آزمایش که توسط یکی از کاربران یوتیوب انجام شد، سه آیفون 5S، SE و 6S در سه سطل آب قرار داده شدند و از بین آنها، دو آیفون SE و 6S توانستند سالم خارج شوند.
با گذشت حدودا 5 دقیقه در این آزمایش، آیفون 5S از کار افتاد. 
اما آیفون SE و 6S تا حدود یک ساعت در برابر آب مقاومت کردند و در این هنگام پایان آزمایش اعلام شد.
در نهایت هر دو گوشی آیفون SE و 6S سربلند از این آزمایش بیرون آمدند. اگرچه آیفون 6S هشدارهایی را درباره درگاه شارژ خود می داد، اما هنگامی که از آب خارج شد و روی یک حوله خشک قرار گرفت، به حالت عادی برگشت و وضعیت درگاه شارژ آن نیز خوب به نظر می رسید.
بنابراین آیفون SE و 6S هر دو ثابت کردند که می توانند فرو رفتن در چند سانتی متر آب را تاب بیاورند، اگرچه هیچ یک از آنها مانند گوشی سامسونگ گلکسی S7، گواهی IP مقاومت در برابر آب را ندارند. 
بنابراین با وجود اینکه ممکن است این آیفون ها در برابر آب مقاومت کنند، اما شرکت اپل مدعی است هیچ مسوولیتی در قبال گوشی هایی که به هر دلیلی چه برای 59 دقیقه و چه برای 59 ثانیه در آب غوطه ور شوند ندارد.
همچنین این نکته را باید در نظر داشت آیفون هایی که در آزمایش استرلی بودند، تنها چند سانتی متری در آب فرو رفته بودند و اگر این چند سانتی متر به متر تبدیل شود، باعث افزایش فشار شده و مقاومت در برابر آب را کاهش می دهد.
شرکت اپل در ماه مارس برای افزایش مشتریان خود از آیفون کوچک تر و ارزان تر SE رونمایی کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :