آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97236
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1395 11:3
تعداد بازدید : 829

تدوام دیپلماسی اقتصادی بخش خصوصی در سال جدید

اتاق بازرگانی تهران که سال 94 را با میزبانی بیش از 20 هیات بزرگ تجاری خارجی و تعداد قابل توجهی از سفرای خارجی و مقامات اقتصادی کشور های دور و نزدیک به پایان برد، در سال جدید نیز قصد دارد با قدرت بیشتری پارادایم خود در عرصه دیپلماسی اقتصادی را ادامه دهد و هم چنان میزبان هیات های اقتصادی خارجی برای معرفی ظرفیت های بزرگ اقتصاد کشور باشد.

اتاق تهران- طی دو هفته آینده و در روزهای پایانی فروردین ماه جاری، دو هیات بزرگ تجاری از کشورهای جمهوری چک و روسیه به اتاق تهران می آیند تا برای نزدیک کردن مناسبات اقتصادی با همتایان ایرانی خود به گفت و گو بنشینند. سال گذشته، نزدیک به 20 هیات بزرگ تجاری و اقتصادی از کشورهای آلمان، اتریش، دانمارک، فنلاند، اسلواکی، جمهوری چک، روسیه، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، ترکیه، هند و پاکستان به اتاق تهران آمدند و مذاکرات دیپلماتیک اقتصادی با همتایان ایرانی خود را برگزار کردند. در عین حال ملاقات ها و دیدارهای بسیاری بین سفرای کشورهای خارجی و رییس و اعضای هیات رییسه اتاق تهران برگزار شد که طی آن توافقات خوبی برای توسعه روابط در حوزه تبادل اطلاعات اقتصادی، رد و بدل کردن هیات های تجاری و برگزاری کارگاه های و دوره های آموزشی شکل گرفت.
اما در نخستین ماه سال جاری، ابتدا هیاتی تجاری و صنعتی از جمهوری چک که سرپرستی آن را معاون وزیر امور خارجه این کشور برعهده دارد، روز یکشنبه 29 فروردین به اتاق تهران می آید. این در حالی است که سال گذشته نیز یک هیات تجاری- صنعتی از این کشور به اتاق تهران آمده بود که حضور دوباره هیاتی از این کشور در ایران نشانه عزم جدی بخش اقتصادی جمهوری چک برای توسعه مناسبات با ایران است. عمده فعالیت کاری هیات اعزامی جمهوری چک به ایران در سال 95، در بخش صنایع و تجهیزات معدنی، مخابرات، انرژی و خدمات مالی و بیمه است.
به فاصله دو روز پس از حضور هیات تجاری- صنعتی جمهوری چک در اتاق تهران، تجار و صنعتگران منطقه اورال روسیه به پارلمان بخش خصوصی پا می گذارند و دیدار با فعالان اقتصادی ایران را بار دیگر تازه می کنند. اوایل سال گذشته نیز یک هیات اقتصادی از منطقه اورال روسیه در سفر به ایران از اتاق تهران بازدید کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :