آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97216
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1395 10:33
تعداد بازدید : 766

بازار تلویزیون در انتظار مدل های جدید و بازگشت رونق

بازار لوازم صوتی و تصویری نیز مانند سایر کالاها فعالیت خود را از هفته دوم فروردین ماه آغاز کرد. اما این بازار نیز رونق مورد انتظار کسبه را نداشت و بر خلاف سال های قبل روزهای بی رونقی را سپری کرد.

فناوران- بر اساس اعلام فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری در خیابان جمهوری، اگر چه در این ایام برخی از خریداران به دلیل رفع مشکلات ترافیکی به راحتی امکان مراجعه را بازار داشتند، اما بازار این کالاها رنگ رونق به خود ندید.
علی ملازاده، یکی از فعالان این بازار می گوید: جشنواره های فروش نوروزی تا اواخر فرورین ماه ادامه دارد، اما همچنان خبری از تقاضا برای تلویزیون و کالاهای مرتبط با این کالا نیست.
به گفته وی، بسیاری از خریداران محصولات مورد نیاز خود را در ماه اسفند خریداری کرده و بازار در فروردین ماه مشتریان محدودی داشت. در این میان گویا بازار کالاهایی چون سینمای خانگی، ساند بار و حتی گیرنده های دیجیتال وضعیت نامساعدتری داشته و میزان تقاضا برای این کالاها کمتر از تلویزیون بوده است.
یکی دیگر از فعالان بازار با اشاره به کاهش سهم تقاضا از بازار می گوید: حتی اسفندماهی که گذشت نیز بازار رونق سال های قبل را تجربه نکرد. وی علت این امر را کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان عنوان کرده و می گوید: در شرایط فعلی بیشتر خریداران به فکر خرید کالاهای اساسی و رفع نیاز های اولیه خود هستند و تعداد کمی توان نونوار کردن لوازم صوتی و تصویری را دارند. به همین دلیل بازار تلویزیون روزهای سردی را سپری می کند. وی افزود: در مقابل بازار محتوای سه بعدی با رشد نسبی مواجه شده و برخی از دارندگان تلویزیون های سه بعدی برای خرید فیلم های سه بعدی به بازار می آیند که این قبیل خریدها سود چندانی عاید فروشنده نمی کند.
مرتضوی، یکی دیگر از فعالان بازار کالاهای صوتی و تصویری هم با تایید گفته های همکارش می گوید: امیدواریم در ماه های آینده وضعیت به نحوی تغییر کند که هم خریداران توان خرید داشته باشند و هم بازار جان بگیرد. به گفته وی، تجربه سال های قبل گویای این امر بوده است که بازار تلویزیون با ورود مدل های جدید و کاهش قیمت مدل های قدیمی تر رونق می گیرد و ما در انتظار ورود مدل های جدید در آستانه فصل تابستان هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :