آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97215
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1395 10:31
تعداد بازدید : 729

پایان ۹۴ و حقی که داده نشد

سال 94 هم تمام شد، مثل سال 93، مثل سال 92 و ... حوزه ICT کشور هم در این سال تحولات زیادی به خود دید. کارهای خوبی انجام شد و کارهای خوب تری هم انجام نشده باقی ماند.

داوود زارعیان
بخشی از اتفاقات تکراری بود، مثل هر سال پروژه هایی افتتاح شد، سفرهایی صورت گرفت، جشن ها، همایش ها، نمایشگاه ها و... به سرانجام رسید.
در این سال ده ها مجوز کوچک و بزرگ FCP,VOD,MVNO به شرکت­های بزرگ و کوچک داده شد و خدا را سپاس که درآمد خوبی هم برای دولت داشت؛ اما در هیاهوی صدور این مجوزها، مجوز  IPTV، سرویسی که از 10 سال پیش در انتظار آشتی نهادهای متولی است؛ صادر نشد یا صادر شد اما در میان دعواها روی کاغذ باقی ماند. در سال 94، اعضای شورای عالی فضای مجازی و دبیر آن تغییر کردند، اما در روند تصمیم گیری ها تغییری صورت نگرفت. شوراهای موازی برخلاف قول و قرارها، به کار خود ادامه دادند و داستان تصمیمات موازی و تکراری و مانع توسعه متوقف نشد.
در سال 94، پهنای باند نسبت به گذشته افزایش یافت اما شبکه ملی اطلاعات راه اندازی نشد و با افزایش مصرف اینترنت، کاربران همچنان ناراضی ماندند.
امسال تعرفه آب، برق، گاز، فرکانس، نامبرینگ، حقوق و دستمزد و غیره افزایش یافت؛ اما تعرفه تلفن ثابت به سال 82 عقب گرد کرد و کوهی از مشکلات را برای مدیران و سهامداران شرکت مخابرات ایران برجا گذاشت.
در سال 94، تعداد تلفن های ثابت کشور به 30 میلیون رسید و در همین زمان تعداد تلفن هایی که به دلیل پایین بودن تعرفه برایشان قبض صادر نمی شود به بالای 5 میلیون افزایش یافت. رییس جمهور محترم در همایش های مختلف از خصوصی سازی حمایت و حتی به طنز به وزیران محترم خود توصیه کرد که دست از تصدی گری بردارند و دولت را کوچک کنند؛ اما در همین زمان، دولت محترم برنامه ششم را به مجلس تقدیم و در ماده 17 آن از مجلس خواست که دوباره رأی به دولتی شدن بخش زیادی از مخابرات دهد و حدود 50 هزار کارمند بخش خصوصی را به دولت برگرداند.
امسال شرکت ارتباطات زیرساخت تلاش خوبی برای افزایش پهنای باند داشت؛ اما در ایامی از سال به بهانه بدهی مخابرات، بزرگ ترین مشتری خود را از فروش پهنای باند محروم کرد.
در سال 94، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تغییر کرد. دو مجمع عمومی برگزار شد، اعضای هیئت مدیره معرفی شدند، اما دو نفر از نمایندگان محترم دولت به جلسات نیامدند و یک سال خاص را برای مدیریت شرکت رقم زدند. در سال 94، همه شرکت های دولتی و خصوصی به حق خود رسیدند، اما متأسفانه حق مخابرات و مخابراتی ها داده نشد. لیکن مخابراتی ها صبورانه تحمل کردند، شبکه ارتباطی را پویا وزنده نگه داشتند و به امید دولت تدبیر وامید، امیدوار ماندند.
و بالاخره در سال 94، برجام باهمت بلند دولت به فرجام رسید اما ...
و اینک در پایان سال، لازم است از تک تک کارکنان، مدیران و خانواده های مخابراتی تشکر کنیم و با تبریک عید فرخنده نوروز از خدا بخواهیم سال 1395، برای شما سال سلامتی، پیروزی و توسعه ارتباطات کشور باشد وهم زمان این پیام را برای دولت محترم داشته باشیم که شرکت مخابرات ایران حامی برنامه ها و سیاست های دولت است و با استقبال از طرح های توسعه ای و رقابت، انتظار دارد حقوق قانونی مخابرات خصوصی شده داده شود تا این حقوق برای توسعه ارتباطات و رفاه کارکنان هزینه شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :