fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 96343
  تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394 11:10
  تعداد بازدید : 910

  اپل به FBI در باره امنیت کاربران هشدار داد

  کرگ فدریگی رئیس واحد مهندسی نرم افزار شرکت اپل با حمله به FBI اعلام کرد که تقاضاهای پلیس آمریکا از این شرکت برای دسترسی به اطلاعات کاربران، امنیت تمامی کاربران محصولات ما را به خطر می اندازد.

  فارس – بر اساس گزارش رییس واحد مهندسی نرم افزار شرکت اپل اگر اپل مجبور به اجرای این درخواست ها شود، تمامی کاربران سیستم عامل iOS در برابر حملات هکری آسیب پذیر خواهند بود.
  FBI مدتی است اپل را برای ایجاد آسیب پذیری های عمدی در سیستم عامل iOS خود تحت فشار قرار داده است و می گوید قصد دارد از این طریق در صورت لزوم به داده های خصوصی کاربران آیفون دسترسی داشته باشد. بهانه FBI برای طرح این درخواست حفظ امنیت ملی آمریکاست. اما شرکت های فناوری این کار را موجب از دست دادن اعتماد کاربران و اعتبار خود و همین طور نقض حریم شخصی افراد می دانند. 
  در حال حاضر رسیدگی به این پرونده در دادگاه در جریان است و این شرکت در تلاش است تا از تبدیل این درخواست FBI به یک رویه جلوگیری کند.
  کرگ فدریگی تسلیم شدن در برابر درخواست های FBI را به معنای نادیده گرفتن سال ها تلاش مهندسان این شرکت برای طراحی ابزار امنیتی و ایجاد حفره امنیتی عمدی دانسته که ممکن است مورد سوءاستفاده دیگر هکرها و جانیان هم قرار بگیرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :