آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96338
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394 11:3
تعداد بازدید : 954

هشدار درباره سلطه مایکروسافت بر بازی کامپیوتری

موسس شرکت بازی سازی اپیک گیمز به تازگی درباره خطرات سلطه مایکروسافت بر عرصه بازی های کامپیوتری برای کامپیوترهای خانگی هشدار داده است.

رایورز- بر اساس گزارش های رسیده، شرکت مایکروسافت به تازگی طرحی را ارایه کرده است که به موجب آن بازی های کامپیوتری روی تمامی پلاتفرم های ویندوز ۱۰ به صورت متحد عرضه خواهند شد، ولی سویینی به عنوان بزرگ ترین سازنده بازی های کامپیوتری معتقد است که این امر به ضرر صنایع بازی سازی است و در این مورد موضع گیری شدیدی کرده است.
او معتقد است که در صورتی که به مایکروسافت اجازه داده شود بازار بازی های کامپیوتری را به صورت انحصاری در اختیار بگیرد، ممکن است شاهد نابودی این صنایع و فعالان این حوزه باشیم.به گفته وی، ساخت پلتفرم متحدی که مایکروسافت درباره آن سخن گفته است، می تواند موجب شود که این شرکت به قدرتی بیش ازحد دست پیدا کند که به انحصارطلبی در این صنایع منتهی خواهد شد و این موضوع به ضرر سایر تولیدکنندگان بازی های رایانه ای است.
این انحصار موجب می شود که اگر شرکتی با مایکروسافت همکاری نداشته باشد نتوان انتظار داشت که بازی تولید شده توسط این شرکت در پلاتفرم های اصلی مانند اکس باکس و کامپیوترهایی خانگی اجرا شود و این امر می تواند منجر به افت شدید صنایع بازی سازی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :