آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96329
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394 10:50
تعداد بازدید : 808

مجلس بخشی از وظایف پست را قابل واگذاری دانست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه این کمیسیون گفت: سازمان پست به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تغییر نام یافت.

ایرنا- حمیدرضا فولادگر افزود: اعضای هیات مدیره پنج نفر خواهند بود که با حکم وزیر ارتباطات به مدت 2 سال انتخاب خواهند شد، که مدیرعامل شرکت پست بر اساس قانون معاون وزیر ارتباطات است.
فولادگر گفت: در جلسه کمیسیون، ادامه گزارش کارگروه اصلاحیه لایحه اساسنامه سازمان پست، که از صحن علنی مجلس بر اساس اصل هشتاد و پنجم (85) قانون اساسی به کمیسون صنایع و معادن ارجاع شده بود، بررسی شد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 15 ماده این گزارش در جلسه این هفته کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، افزود: با بررسی مواد دیگر این گزارش در هفته آتی کمیسیون اساسنامه سازمان پست، تصویب می شود. وی با بیان اینکه مجلس اختیارات اساسنامه سازمان پست را به دولت محول نکرد، ادامه داد: دولت لایحه ای در مورد اساسنامه پست ارایه داد، که پس از ارجاع آن به کمیسیون کارگروهی برای بررسی آن تشکیل شد. این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه سازمان پست جمهوری اسلامی ایران به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تغییر نام یافت، یادآور شد: شرکت ملی پست کارهای دولتی را انجام می دهد و دیگر وظایف شرکت پست قابل واگذاری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :