آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96323
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394 10:40
تعداد بازدید : 829

اینتل برای آیفون تراشه LTE می سازد

گزارش ها حاکی است که اینتل بخش بزرگی از تراشه های LTE مورد استفاده در آیفون ۷ را تولید می کند.


خبرگزاری مهر- کوالکام در سه سال اخیر تامین کننده اختصاصی تراشه های مودم LTE برای اپل بوده و حالا اینتل قصد دارد بخش بزرگی از تراشه های LTE را برای آیفون تامین کند.
 اینتل تراشه XMM 7360 LTE را از نوع LTE Cat. 10 در اختیار اپل قرار خواهد داد که ارمغان آن سرعت دانلود ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه از طریق آیفون ۷ مبتنی بر این تراشه ها است.
اپل در آیفون 6S با پشتیبانی از LTE Advanced سرعت دانلود داده ها با نرخ ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه را تضمین می کند. بسیاری از رقبای اپل نظیر کمپانی های سامسونگ، ال جی و اچ تی سی در گوشی های هوشمند خود از تراشه هایی استفاده می کنند که بصورت اسمی قادرند به سرعت ۴۵۰ تا ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه در بستر شبکه های LTE دست یابند. 
البته باید به این نکته اشاره کرد که داده های تئوریک در مورد قابلیت دانلود و آپلود گوشی های هوشمند با عملکرد حقیقی آنها دو موضوع جداگانه هستند. البته هر اندازه که کیفیت مودم LTE مورد استفاده در گوشی های هوشمند بهتر باشد، تجربه استفاده از شبکه های LTE نیز بسیار بهبود خواهد یافت.
سال گذشته گزارشی منتشر شده بود که حکایت از تصمیم اپل برای استفاده از تراشه های LTE مدل 7360 اینتل در آیفون ۷ این کمپانی داشت. 
در صورتی که این موضوع رنگ واقعیت به خود بگیرد، در این صورت باید این حرکت را پایان همکاری با کوالکام و قطع اتکای اپل به کوالکام برای استفاده از مودم های LTE خواند. در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که اپل احتمالا درصدد کاهش وابستگی به کوالکام در تولید آیفون ۷ است. البته گزارش CLSA به این موضوع نیز پرداخته که اپل درصدد قطع کامل همکاری با کوالکام نیست و در نظر دارد تا سهم این کمپانی را از تامین تراشه های LTE کاهش دهد. کوالکام در سه سال اخیر تامین کننده اختصاصی تراشه های مودم LTE برای اپل بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :