آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96318
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394 10:36
تعداد بازدید : 920

16 مرکز آپای کشور راه‌اندازی شده است

16 مرکز آپای کشور راه اندازی شده است

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: تاکنون 16 مرکز آپای کشور با محوریت دانشگاه ها راه اندازی شده است.

فارس - محمد تسلیمی در مراسم افتتاح مرکز تخصصی آپا در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: دانشگاه ها با توجه به اینکه مرکز تخصصی علم و توسعه فناوری های جدید هستند باید به جدیدترین امکانات در این حوزه آراسته شوند.
وی با بیان اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات علاقمند ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه فناوری های جدید هستند، تصریح کرد: در سال های اخیر و با روی کار آمدن دولت تعداد مراکز آپا در کشور تا دو برابر افزایش یافته به طوری که دانشگاه محقق اردبیلی نیز صاحب شانزدهمین مرکز آپای کشور شد.
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه در قالب راه اندازی این مجموعه به شکل تخصصی ارائه خدمات انجام می شود، گفت: با توجه به حملات روزانه هزاران ویروس و تهدیدهای رایانه ای در فضای مجازی و سایبری ضرورت دارد مرکز مدیریت، امداد و هماهنگی رایانه ای در کشور که به عنوان مرکز ماهر فعالیت می کند، زمینه ای را فراهم آورد تا حرکت های درست و منطقی در این حوزه به انجام برسد.
تسلیمی افزود: راه اندازی این مجموعه ها در مراکز دانشگاهی زمینه ای را فراهم می آورد تا در مراکز دانشگاهی بتوان بستر توسعه اینترنت پرسرعت و استفاده از فناوری های نوین را فراهم کرد.
معاون مرکز ملی ماهر کشور مراکز علمی و دانشگاهی را مجموعه ای پیشتاز در توسعه ارتباطات و فناوری های نوین توصیف کرد و ادامه داد: دانشجویان و نسل آینده باید از توان چنین مراکزی بیشتر استفاده کنند تا در فضای پرحجم مبادلات اطلاعات و یافته های جدید علمی و فناوری بتوان حرکت های رو به جلو و مثبتی را انجام داد.
دانشگاه محقق اردبیلی از جمله دانشگاه های پیشتاز و راه اندازی مرکز آپا در بین مجموعه های دانشگاهی است که از سوی سازمان فناوری اطلاعات کشور مجوز فعالیت آن صادر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :