آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96256
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 11:43
تعداد بازدید : 690

تجهیز گوشی های هوشمند به حافظه 256 گیگابایتی

آخرین تراشه حافظه گوشی های هوشمند سامسونگ، قدرت ذخیره ای برابر با یک رایانه دارد. جدیدترین میزان حافظه ای که برای گوشی های موبایل ارایه شده 256 گیگابایت است.

ایسنا - پس از اینکه سامسونگ اعلام کرد که تولید انبوه تراشه های حافظه 256 گیگابایتی برای دستگاه های همراه را آغاز کرده است، می توان گفت گوشی های هوشمند به زودی می توانند قابلیت ذخیره سازی همچون رایانه های شخصی داشته باشند.
سامسونگ می گوید این تراشه های جاسازی شده بر پایه UFS یا (Universal Flash Storage) هستند و سرعتی تقریبا دو برابر SSDها (solid state drives) دارند که مختص رایانه های رومیزی است.
این بدان معناست که کاربر می تواند یک ویدیو با وضوح 4K (وضوحی فراتر از HD) را در صفحه نمایش خود تماشا کند، در حالی که همزمان صفحه های اینترنت را مرور می کند، تصاویرش را می بیند یا در پس زمینه فایل هایی را دانلود می کند، بدون اینکه اخلالی در عملکردها پیش بیاید.
این ها همه به لطف بهبود سرعت بالای باز کردن و خواندن داده هاست که به تراشه این امکان را می دهد داده ها را با 850 مگابایت بر ثانیه جابه جا کند. سرعت ذخیره داده ها نیز در حدود 260 مگابایت بر ثانیه است، اگرچه سامسونگ متذکر می شود که همین سرعت هم تقریبا سه برابر سریع تر از کارت های حافظه میکرو است.همچنین به لطف پشتیبانی USB 3.0 است که با استفاده از آن شما قادر خواهید بود یک فایل فیلم پنج گیگابایتی با وضوح full HD را در مدت زمان 12 ثانیه جابه جا کنید.
نیازی به گفتن نیست که با چنین امکاناتی، کاربران همچنین قادر خواهند بود محتواهایی بسیار بیشتر را با استفاده از گوشی های همراه خود منتقل کنند. سامسونگ ادعا می کند تراشه UFS 256 گیگابایتی به اندازه کافی بزرگ هست که بتواند حدود 47 فیلم با وضوح full HD را در خود ذخیره کند. البته این حجم از ذخیره سازی ممکن است افراطی به نظر برسد، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که حرکت به سمت واقعیت مجازی و ویدیوهای 360 درجه نیازمند حجمی بزرگ از ذخیره سازی است.
سامسونگ یک تراشه حافظه UFS 128 گیگابایتی برای گوشی های همراه را در فوریه 2015 معرفی کرده بود، البته اینکه این موضوع (جاسازی تراشه های حافظه UFS 256 گیگابایتی برای گوشی های همراه) چه زمانی محقق خواهد شد هنوز مشخص نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :