آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96250
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 10:49
تعداد بازدید : 763

آلمان ها تجارب صادراتی خود را به ايران می آورند

نايب ریيس كميسيون صادرات اتاق ايران گفت: يكی از دستاوردهای مهم سفر هيات تجاری اتاق ايران به آلمان، امضای دو قرارداد همكاری در زمينه انتقال تجارب ارزشمند صنايع موفق جهان به ايران است.

مهر- عدنان موسي پور گفت: آلمان به عنوان قهرمان صادرات جهان شناخته شده است و رتبه نخست مازاد تجاري در دنيا را دارا است؛ عمده اقتصاد اين كشور بر پايه صادرات است.
نایب رییس كميسيون صادرات اتاق بازرگاني و صنايع، معادن و كشاورزي ايران افزود: اين كشور تجارب مهمي در اين زمينه دارد، به همين خاطر قراردادي با آكادمي صادرات آلمان امضا کردیم تا با همكاري دو طرف، آكادمي صادرات ايران راه اندازي شود و طرف آلماني، دانش و تجربيات خود را در اين زمينه به مديران و كارآفرينان كشور ايران منتقل کند.
همچنين محمد مهدي رباني عضو اتاق بازرگاني ايران درباره امضاي قرارداد انتقال دانش تصريح كرد: همكاري مشترک ميان ايران و آلمان قدمت زيادي دارد كه البته در سال هاي اخير به دليل تحريم، اين همكاري ها كمرنگ شده بود. هم اكنون در فضاي پساتحريم اين همكاري ها از نو گرفته شده است ولي بايد توجه داشت كه اين ارتباط دوجانبه فقط به واردات نينجامد و صنايع كشورمان توانمند شوند و خود به يک توليدكننده داراي مزيت رقابتي جهاني و صادركننده موفق تبديل شوند.
وي افزود: به همين دليل قرارداد همكاري استراتژيک ميان دو كشور امضا شد تا با پروژه هاي بنچ ماركينگ يا بهينه كاوي، مديريت تكنولوژي و نوآوري و انتقال دانش فني، به شركت هاي ايراني كمك كند تا خود را در دنيا مطرح سازند.
در مراسم امضاي اين دو قرارداد، بيش از ۲۰۰ تن از مدیران ارشد شرکت هاي ايراني و آلماني و نمايندگان سياسي دو كشور حضور داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :