آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96248
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 10:47
تعداد بازدید : 699

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد

ضرورت رفع قوانین مزاحم اقتصادی در مجلس آینده

رفع قوانین مزاحم و موازی در اقتصاد کشور را می توان یکی از مطالبات فعالان اقتصادی از مجلس دهم دانست؛ موضوعی که به گفته عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران باید مورد توجه مجلس آینده قرار بگیرد و شرایطی مهیا شود که اتاق بازرگانی پیش از تصویب قوانین اقتصادی، بتواند نظر کارشناسی خود را مطرح کند.

ایسنا- سیده فاطمه مقیمی گفت: با توجه به اینکه انتخابات اخیر مجلس به گونه ای رقم خورد که در این مرحله تعداد بیشتری از موافقان دولت تدبیر و امید وارد مجلس شدند می تواند باعث شود که تعامل و ارتباط مطلوب تری بین مجلس و بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی مشاهده کنیم. 
وی افزود: امیدواریم قوانینی که در این مرحله تصویب می شود برای رشد بخش خصوصی و اقتصاد کشور باشد و با توجه به اینکه در انتظار اجرای برجام 2 هستیم باید برای این اتفاق وضعیت مطلوب اقتصادی در کشور رقم بخورد. 
مقیمی ادامه داد: انتظار است با همفکری بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی روش های قانون‏گذاری به گونه دیگر باشد، قوانین مزاحم برداشته شود و همچنین قوانین موازی به گونه ای رفع و رجوع شود تا به رشد اقتصادی کشور کمک بیشتری شود. 
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران در مورد ارتباط اتاق بازرگانی و مجلس نهم گفت: در دوران مجلس نهم بسیاری از قوانینی که به مباحث کارشناسی نیاز داشت بدون گرفتن نظر کارشناسی از اتاق بازرگانی تصویب شد و پیش رفت. زمانی که صحبت از نقش مشاوره اتاق بازرگانی به سه قوه مطرح می شود به این معنی است که قبل از تدوین قوانین باید هماهنگی ها با اتاق بازرگانی انجام شود، نه اینکه بعد از تصویب قوانین نظر اتاق خواسته شود. 
وی اضافه کرد: امیدواریم کفه اقتصادی در مجلس دهم با مشاوره گرفتن از بخش خصوصی، بسیار سنگین تر از پیش باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :