آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96236
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 10:34
تعداد بازدید : 944

مدیرعامل بورس کالا:

معاملات آنلاین سکه تقویت می شود

مدیرعامل بورس کالا از تقویت رینگ صادراتی و تسویه معاملات با ارزهای خارجی خبر داد و گفت: معاملات آنلاین قرارداد آتی سکه تقویت می شود.

فناوران - حامد سلطانی نژاد یکی از برنامه‎های بورس کالا را تقویت انجام آنلاین معاملات قرارداد آتی سکه اعلام کرد و افزود: تاکنون دو شرکت مجوز انجام این کار را از سازمان بورس دریافت کردند و دو تا سه شرکت دیگر باقی مانده‎اند و به سمت ۲۴ در هفت کردن معاملات قرارداد آتی سکه پیش خواهیم رفت. همچنین در بازار مشتقه ارز نیز همین برنامه پیاده‎سازی خواهد شد.
وی گفت: در صدد هستیم که بورس کالا را به عنوان یک مرجع قیمت گذاری کالاهای اساسی بشناسیم تا با این کار بسیاری از تجار برای قیمت گذاری و تامین نیازها از بورس کالا استفاده کنند. کشف نرخ کالاهای اساسی را براساس مکانیزم عرضه و تقاضا اجرایی خواهیم کرد.
سلطانی نژاد از راه‎اندازی معاملات و گواهی سپرده سکه طلای بهار آزادی به صورت پایلوت طی چند روز گذشته خبر داد و افزود: با این اقدام به سمت نسل دوم بورس کالا مهاجرت می‎کنیم به طوری که به سمت معاملات مبتنی بر اوراق بهادار ساده و قابل ترویج و قابل معامله مانند اوراق گواهی سپرده و سلف موازی می‎رویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :