آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96232
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 10:30
تعداد بازدید : 603

اجرای برجام هزینه تجهیزات زیرساخت را کاهش می دهد

معاون وزیر ارتباطات با بیان تاثیرات اجرایی شدن برجام بر شبکه های زیرساختی و ایجاد رقابت در پروژه های بین المللی گفت: با اجرای برجام، شاهد کاهش هزینه های خرید تجهیزات های تک خواهیم بود.


فناوران- محمود خسروی مهمترین اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت در سال ۹۴ را تشریح کرد و گفت: با تلاش صورت گرفته، نیازهای تمامی مشتریان خود که همان اپراتورهای اصلی ارتباطی کشور هستند را رفع کرده ایم.
وی اظهار داشت: درسال ۹۴ پروژه تلاش ۲ و پروژه تجمیع را به نتیجه رسانده ایم و همچنین شبکه IP و شبکه انتقال را به گونه ای توسعه داده ایم که اپراتورهای ارتباطی مشکلی نداشته باشند.
خسروی با بیان اینکه وضعیت کیفیت ارتباطات کشور، روز به روز بهتر می شود، یکی از راه های افزایش کیفیت را افزایش منابع عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بر کاهش وضعیت packet lost (اتلاف بسته) و DELAY (تاخیر) در شبکه ارتباطات زیرساخت تاکید کرد و گفت: در شرایط فعلی در وضعیت مطلوبی قرار داریم.
وی با بیان اینکه نیازها و توسعه ICT همزمان در حال افزایش است، ادامه داد: همزمان با توسعه شبکه ارتباطی، افزایش کیفیت خدمات نیز مدنظر شرکت ارتباطات زیرساخت است.
معاون وزیر ارتباطات در خصوص تاثیرات اجرایی شدن برجام بر شبکه های زیرساختی و ایجاد رقابت در پروژه های بین المللی گفت: تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۴، بر موضوعاتی چون اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخلی و برنامه ریزی فعالیت های پس از برجام است. همچنین پیش بینی می شود که با اجرای برجام، در شبکه های زیرساختی ارتباطی هزینه ها کاهش یابد، چرا که تحریم، هزینه های بالایی را در تجهیزات های تک (فناوری پیشرفته)، به ما تحمیل می کرد و امیدواریم با اجرایی شدن آن، فضای رقابتی در حوزه زیرساخت ایجاد شود.
خسروی در مورد حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی نیز گفت: یکی از اهداف و برنامه های وزارت ارتباطات، داشتن شبکه های اجتماعی بومی، محلی و ملی است و این درحالی است که در شرایط فعلی اطلاعات بسیاری از کاربران در جاهای دیگر دنیا و شبکه های دیگر، میزبانی می شود. براین اساس یکی از اهداف ما داشتن شبکه اجتماعی قوی داخلی است تا مردم بتوانند به مبادله اطلاعات مورد نظرشان در شبکه های مجازی و گروه های خود بپردازند. اگرچه شبکه های خارجی از ما جلوتر هستند اما، با حمایت دولت و مردم، این موضوع قابل حل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :