آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96231
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 10:30
تعداد بازدید : 711

دبیر علمی دومین همایش بین ‌المللی فضای مجازی پاک:

زمان رویکرد حذفی به فضای مجازی گذشته است

دومین همایش بین المللی «فضای مجازی پاک» امروز در دانشگاه شهید بهشتی برای بررسی فرصت ها، چالش ها و آسیب های علمی، فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی برگزار می شود..

فناوران- علیرضا طالب پور دبیر علمی همایش و رئیس پژوهشکده فضای مجازی دانشگاه شهید بهشتی در نشست خبری این همایش گفت: دکترین فضای مجازی پاک و افق های آینده، حفظ، تحکیم و صیانت از نهاد خانواده در فضای مجازی، فناوری های سلامت فضای مجازی (فناوری درخدمت فضای مجازی پاک)، آسیب های فضای مجازی و نحوه تأمین سلامت فضای مجازی، امر به معروف و نهی از منکر و قول سدید در فضای مجازی، نقش رسانه ها، اپراتورهای مخابراتی، سمن ها، صنعت و مردم درسلامت فضای مجازی، اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی مجازی پاک و راه حل های جهانی و بین المللی به کار برده شده در تتمین سلامت فضای مجازی از جمله محورهای این همایش هستند.
وی با بیان این که فضای مجازی باید یک فرصت قلمداد شود و نه یک تهدید گفت: زمان آن گذشته که بخواهیم با روش های حذفی در فضای مجازی حرکت کنیم. بلکه باید با سرمایثه گذاری و استفاده از توان داخلی، به مردم اجازه دهیم بین سرویس ها انتخاب کنند.
طالب پور در پاسخ به این سوال که در مقابل پاکی، نجسی قرار دارد و آیا تفسیر شما از محتوای فعلی فضای مجازی این است گفت:  نظر ما این نیست. به نظرم این مثل هوای پاک و هوای آلوده است و چه بهتر که در هوای پاک تنفس کنیم. 
وی گفت: در این که همه مسوولان می خواهند فضای مجازی پاک داشته باشند شکی نیست ولی به نظر می رسد اراده کافی برای این موضوع وجود ندارد.
بر اساس این گزارش در همایش امروز  چهره هایی چون محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی  دبیر شورای عالی فضای مجازی و مهدی خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی سخنرانی خواهند کرد. این همایش ساعت 8:30 در دانشگاه شهید بهشتی آغاز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :