آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96227
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 10:21
تعداد بازدید : 621

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد

تحریم ZTE به اتهام فروش تجهیزات مخابراتی به ایران

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، قصد دارد یک شرکت بزرگ مخابراتی چین را به اتهام فروش غیرقانونی به ایران تحریم کند.

ایسنا- خبرگزاری رویترز گزارش داد که وزارت بازرگانی آمریکا قصد دارد از روز سه شنبه محدودیت هایی را علیه شرکت تولید تجهیزات مخابراتی زد. تی .ای چین به اتهام نقض تحریم های صادراتی واشنگتن علیه ایران اعمال کند.
رویترز در ادامه با استناد به مدارکی که به دست آورده، گزارش داد، این محدودیت ها خرید اجناس آمریکایی از سوی این شرکت چینی را دشوار می کند، چرا که از این پس تحویل هر قطعه ساخته شده در آمریکا به این شرکت باید با مجوز واشنگتن انجام شود.
این محدودیت ها که قرار است از روز سه شنبه هفته جاری اعمال شود، هر شرکتی را در سراسر جهان که قصد دارد کالا های ساخت آمریکا را به شرکت زد. تی.ای در چین بفرستد، در برمی گیرد و از این پس با اغلب درخواست ها برای فروش قطعات آمریکایی به این شرکت مخالفت خواهد شد.
یک مقام ارشد وزارت بازرگانی آمریکا به رویترز گفت که این اقدام، مشکلات زیادی برای زد.تی.ای ایجاد خواهد کرد اما وی مشخص نکرد که آیا واشنگتن قصد دارد در آینده هم محدودیت های بیشتری به این شرکت اعمال کند یا نه.
وزارت بازرگانی آمریکا پس از آنکه رویترز در سال 2012 در گزارشی مدعی شد، زد.تی.ای با امضای قراردادی چند میلیون دلاری برای تحویل سخت افزارها و نرم افزارهای آمریکایی به مخابرات ایران تحریم های واشنگتن علیه تهران را نقض کرده است، بررسی ها در خصوص صادرات این شرکت چینی را آغاز کرد.شرکت های بزرگ تجهیزات ارتباطی آمریکا شامل مایکروسافت، آی بی ام، اوراکل و دل گفته اند که از وجود قراردادها با ایران مطلع نبوده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :