fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 96226
  تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394 10:21
  تعداد بازدید : 598

  وزارت ارشاد خواستار شد

  حکمیت شورای عالی فضای مجازی دردعوای VOD

  در پی بروز برخی مخالفت ها از سوی صدا و سیما با راه اندازی سامانه نمایش خانگی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می شود، مدیر موسسه رسانه های تصویری تاکید کرد: این مخالفت ها هیچ گونه سستی در ماموریت های وزارت ارشاد ایجاد نمی کند و این پروژه به قوت خود پیگیری می شود.

  ایسنا- مصطفی ابطحی توضیح داد: بر اساس قوانین مصوب از جمله ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت خانه ای، مصوبه 66 وزارت ارشاد بر هرگونه فعالیت در زمینه امور خبری، تصویری، اطلاع رسانی و سمعی و بصری در هر نوع و در هر بستری اعم از دیجیتالی و غیر دیجیتالی حق نظارت دارد و همگان بایستی از این وزارت خانه مجوز بگیرند.
  وی اضافه کرد: قانونگذار وزارت ارشاد را به عنوان متولی نظارت بر امور سمعی و بصری دانسته است و همه اشکال خبررسانی و اطلاع رسانی در هر شکل و قالب اعم از برخط یا برون خط و نظارت های پیشین و پسین را بر عهده این وزارتخانه گذاشته است.
  ابطحی گفت: بنابر این راه اندازی سامانه نمایش خانگی کاملا جزو وظایف ارشاد است و هیچ دستگاه دیگری در چارچوب قوانین مصوب اختیار راه اندازی این سامانه را ندارد. بلکه هر سازمانی که بخواهد با شرکت های مختلف قرارداد امضا کند، باید برای انتقال صوت و تصویر از وزارت ارشاد مجوز بگیرد.
  این مدیر فرهنگی هنری گفت: نهاد بالادستی همه نهادهای فرهنگی و اطلاع رسانی، شورای عالی فضای مجازی است و به همین دلیل از این شورا در خواست کرده ایم تفسیر قانونی و رسمی خود را از صوت و تصویر فراگیر ارایه دهند تا همه دستگاه ها بتوانند در چارچوب ماموریت های خود وظایفشان را انجام دهند و در این راهگذر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مرجع منحصر به فرد نظارتی بر همه حوزه های محتوایی، چندرسانه ای، دیجیتالی و غیره اعمال نظارت می کند و این امر توسط قانونگذار در اختیار این وزارت خانه گذاشته شده و دستگاه های دیگر باید تابع قوانین مصوبه کشور باشند.
  مصطفی ابطحی در پاسخ به این پرسش که اولین آثار VOD چه زمانی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد؟ گفت: عید امسال کسانی که اپلیکیشن VOD را بر گیرنده های خود نصب کنند یا ستاپ باکس در اختیار داشته باشند می توانند شاهد تماشای فیلم ها و محتواهای جذاب و غنی ایرانی باشند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :