آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9621
تاریخ انتشار : 10 تیر 1391 10:7
تعداد بازدید : 634

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران

374 محله شهر تهران به کانون های آی تی مجهز می شوند

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: 374 محله شهر تهران را به کانون های آی تی از جمله خانه های بازی های رایانه ای، روباتیک و برنامه نویسی تلفن همراه و غیره مجهز می شوند.

فناوران- سردار سیدمحمد حاج آقامیر افزود: سازمان ورزش با تشکیل یک شورای سیاست‌گذاری موضوع بازی سازی در حوزه ورزش را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: از آنجا که پیش نیاز ورود به عرصه بازی‌سازی، فرهنگ‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاریش است، در گام نخست بنا داریم تا فعالیت‌های صورت گرفته سطح شهر تهران را در حوزه فناوری اطلاعات، ساماندهی کنیم.
حاج آقامیر گفت: شهرداری تهران با توجه به اهمیت فناوری‌های نوین ارتباطی در جامعه بنا دارد تا 374 محله شهر تهران را به کانون‌های آی تی از جمله خانه‌های بازی‌های رایانه‌ای، روباتیک و برنامه‌نویسی تلفن همراه و غیره مجهز کند تا علاقه‌مندان به این عرصه بتوانند با کانون‌های یاد شده ارتباط مستمر داشته باشند.
رییس سازمان ورزش شهرداری تهران تاکید کرد که موضوع بازی‌های رایانه‌ای و عرصه فناوری اطلاعات از مسایل جدیدی است که بیش از هر چیز نیازمند فرهنگ‌سازی است تا بتوان جامعه پاک و به دور از آسیب‌های اجتماعی داشت.
حاج آقا میر افزود: در این راستا لازم است گروه‌های مرجع از جمله دانشگاهیان، روحانیون، آموزش و پرورش وارد عمل شود و هدایت فکری و فرهنگی جامعه را بر عهده بگیرند.
وی در ادامه تاکید کرد: هزینه کردن در عرصه فرهنگ‌سازی استفاده از فناوری اطلاعات به منزله یک سرمایه‌گذاری اجتماعی است که در بلندمدت جامعه را به سمت تعالی سوق می‌دهد.
رییس سازمان ورزش شهرداری تهران در ادامه استقبال مردم و به ویژه نوجوانان و جوانان از نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای را شگفت انگیز توصیف کرد و افزود: این استقبال ما را برای برنامه‌ریزی بلند مدت در عرصه آی تی مصمم می‌کند.
وی با بیان اینکه محصولات ارایه شده در این نمایشگاه برای برخی از مسوولان غیرقابل باور است، افزود: اینکه گروهی از جوانان ساکن جنوب شهر تهران با ابتکار و خلاقیت روبات طراحی کنند، نشانگر استعدادهای نهفته در جامعه است که شکوفایی آن نیازمند پشتیبانی نهادهای مسوول است.   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :