آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9620
تاریخ انتشار : 10 تیر 1391 10:3
تعداد بازدید : 578

تا پایان سال

تعداد مراکز مرتبط با شبکه ملی فرهنگ دو برابر می شود

معاون شبکه ملی فرهنگ اعلام کرد: در حال حاضر 270 مرکز در سراسر کشور به شبکه ملی فرهنگ متصل شده اند که تعداد این مراکز تا پایان سال جاری به 500 مرکز افزایش می یابد.

فناوران- علی خدابخشی در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب افزود: مراکز متصل به شبکه ملی فرهنگ، خدمات دیجیتال از جمله امکان استفاده از نرم‌افزار، اینترنت، بازی‌های رایانه‌ای ساخت داخل کشور را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه شبکه ملی فرهنگ در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای به بازدیدکنندگان معرفی شده است، گفت: بسیاری از بازدیدکنندگان و به ویژه خانواده‌ها از همین طریق با شبکه ملی فرهنگ و خدماتی که به کاربران خود ارایه می‌دهد آشنا شدند.
خدابخشی، قشرکودک و نوجوان را مخاطبان اصلی مراکز دیجیتال متصل به شبکه ملی فرهنگ دانست و گفت: اکنون مراکز مختلفی از جمله کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، مجتمع‌های فرهنگی وزارت ارشاد، موسسات قرآنی، کتابخانه‌ها و بقاع متبرکه به این شبکه متصل هستند.
وی افزود: در حاشیه دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای از علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات جام دیجیتال ثبت‌نام به عمل می‌آید که این مسابقات از 17 تیر ماه جاری به مدت دو هفته در تهران برپا می‌شود.
خدابخشی با بیان اینکه همه گروه‌های سنی می‌توانند در این مسابقات به صورت حضوری یا ازطریق اینترنت ثبت‌نام کنند، گفت: این مسابقات می‌تواند محملی برای آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان با بازی‌های مجاز رایانه‌ای و ترغیب آنان به استفاده از این بازی‌ها باشد.
راه‌اندازی پورتال دانشگاهی در شبکه ملی فرهنگ
وی در ادامه به راه‌اندازی پورتال دانشگاهی در شبکه ملی فرهنگ اشاره کرد و گفت: پورتال دانشگاهی کشور قصد دارد تا روزمه برخط فارسی و انگلیسی را برای دانشگاهیان و جویندگان کار راه‌اندازی کند.
وی گفت: از ویژگی‌های مهم این رزومه، اختصاص یک آدرس اینترنتی به هر کاربر است. همچنین، رزومه پورتال دانشگاهی، کوتاه‌ترین آدرس رزومه در اینترنت است.
معاون شبکه ملی فرهنگ عنوان داشت: از دیگر ویژگی‌های رزومه برخط پورتال دانشگاهی کشور، صدورکارت شناسایی مجازی و استفاده از خدمات و تخفیفات و همچنین معرفی رزومه کاربر به کارفرمایان است البته در پورتال دانشگاهی کشور، تمامی جزییات رزومه کاربر به صورت محرمانه حفظ و نگهداری می‌شود.
ارایه تولیدات فرهنگی دیجیتال از سراسر کشور درمراکز فرهنگی
وی ادامه داد: شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور «مراکز فرهنگی دیجیتال» راه‌اندازی کرده تا تولیدات بومی استان‌ها را به علاقه‌مندان عرضه کند.
خدابخشی گفت: در این مراکز امکان تولید محتوا، ارایه نرم‌افزار مفید، بازی‌های برگزیده تولید داخل و اینترنت پاک وجود دارد. برگزاری دوره‌های آموزشی با استانداردهای مشخص و جذب استعدادها و متخصصان تولید رسانه‌های دیجیتال نیز ازجمله وظایف این مراکز است.وی تاکید کرد گسترش مراکز فرهنگ دیجیتال از اولویت‌های هدف‌گذاری شده شبکه ملی فرهنگ است.
بخشی افزود: حضور در عرصه مجازی از عرصه‌های مهم مقابله با جنگ نرم به شمار می‌رود. مجلس نیز در عرصه قانون‌گذاری حمایت خود را از ما اعلام داشته است.
وی گفت: تلاش برای تدوین نظام جامع رسانه و حمایت از فعالانی که در این عرصه و در رسانه‌های مجازی فعالیت و تلاش می‌کنند و نیز نظارت بر کارهای در حال اجرا، از جمله کارهای موثری است که تاکنون انجام شده است.
معاون شبکه ملی فرهنگ با اشاره به اینکه در قانون برنامه پنجم، مصوبات خوبی در عرصه جنگ نرم داشتیم، افزود: امید است که با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، بتوانیم ضمن غلبه بر تهاجمات فرهنگی، دستاوردهای بومی را نیز صادر کنیم.
وی  بسترسازی برای تولید محتوای پاک و فرهنگ‌سازی در حوزه رسانه‌های دیجیتال را از اقدامات مهم جمهوری اسلامی ایران در مرکز توسعه و فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال دانست و افزود: برای ایجاد رایانه پاک، اقداماتی همچون تعیین گروه مصادیق محتوای مجرمانه، برگزاری مسابقات بین‌المللی کاریکاتورها در رسانه‌های دیجیتال، راه‌اندازی شبکه ملی فرهنگ، حضور فعال در پروژه صیانت از کودکان در فضاهای برخط COP و نیز بسترسازی حقوقی و قانونی انجام شده که گام بلندی برای کاهش خطرات استفاده از رایانه در کشور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :