آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96111
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1394 11:33
تعداد بازدید : 629

تا وقتی که اپل کامپیوتر بدرد بخوری نساخته

هدست اوکیولس با مک سازگار نمی شود

پالمر لاکی، بنیانگذار شرکت اوکیولس که هدست واقعیت مجازی آن در دنیا اسم در کرده، به آب پاکی را رو دست اپل ریخته و گفته است که مک این شرکت هیچ شانسی برای استفاده از هدست اوکیولس ندارد.

Engadget- پالمر در مراسم سخنرانی اش در رویداد اخیر ایکس باکس، زمانی که از او درباره پشتیبانی هدست واقعیت مجازی اوکیولس ریفت جدید از سیستم عامل MacOS سوال شد، گفت: جواب این سوال به خود اپل بستگی دارد. اگر این شرکت سعی کند که یک کامپیوتر خوب به بازار عرضه کند، ما هم از این سیستم پشتیبانی خواهیم کرد. وگرنه این شرکت هیچ شانسی برای استفاده از هدست واقعیت مجازی ما در محصولاتش نخواهد داشت. 
به نظر می رسد که تعریف لاکی از یک کامپیوتر خوب در واقع اجرای گرافیکی خوب است. این مساله برای هدست های آکیولس ریفت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: حقیقت ماجرا این است که اپل معمولا از پردازنده های گرافیکی قدرتمند برای پلات فرم مک خود استفاده نمی کند. شما می توانید یک مک پرو 6 هزار دلاری بخرید که به یکی از بهترین کارت های گرافیک AMD، یعنی FirePro D700 مجهز است، اما بازهم با مشخصات سخت افزاری پیشنهادی ما سازگاری ندارد.
گفتنی است که کامپیوترهای مک پرو، با دو کارت گرافیک نامجزا عرضه می شوند، اما هیچ از آنها سازگاری چندانی با بازی های کامپیوتری ندارند و به گونه ای طراحی شده اند که فقط از نرم افزارها و اپلیکیشن های حرفه ای پشتیبانی کنند. هدست های واقعیت مجازی گران قیمت مانند آکیولس ریفت و هدست Vive شرکت hTc، به پردازنده های گرافیکی متمرکز بر بازی های کامپیوتری مانند Nvidia GTX 970 و یا مدل های بالاتر آن نیازمندند تا با کامپیوتر شخصی کاربر با مشخصات پیشنهادی سازندگان مطابقت داشته باشد.
توضیحات لاکی به اینجا ختم نشد و او گفت: اینطور نیست که تنها یک دستگاه قادر به پشتیبانی از آکیولس ریفت باشد. او برای کابران مک شفا ف سازی می کند که استفاده از آکیولس ریفت روی مک ها نمی تواند تمام قابلیت های این دستگاه را برای آنها به نمایش بگذارد.
گفتنی است که از اول قرار بود آکیولس ریفت قابلیت پشتیبانی از مک را داشته باشد، اما نزدیک به یک سال گذشته توسعه آن متوقف شد. در آن زمان اعلام شده بود که مراحل آزمایشی مناسب برای پشتیبانی آکیولس از سیستم عامل ویندوز در حال انجام است، اما همچنان این امیدواری وجود داشت که توسعه آن روی مک ها ادامه پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :