آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96105
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1394 11:28
تعداد بازدید : 552

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد

راه اندازی خطوط تولید ایرانی در افغانستان

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین گشایش سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل با ابراز امیدواری از گسترش همکاری های صنعتی و تجاری ایران و افغانستان، نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان را آغاز فاز جدیدی از همکاری‎ها میان دو کشور عنوان کرد و از علاقه مندان ایرانی به سرمایه گذاری در صنایع کوچک و متوسط، برای سرمایه گزاری در آن کشور دعوت کرد.

ایسنا- وزیر صنعت گفت: کشورمان در نظر دارد خطوط تولیدی خود در صنایع کوچک و متوسط را در افغانستان راه اندازی کند و به همین منظور به زودی نمایشگاهی اختصاصی ماشین آلات صنعتی و تولیدی را در افغانستان برگزار می کنیم.
وی با تاکید بر فراهم کردن بسترها برای افزایش تجارت دو کشور تصریح کرد: ما آمادگی کامل داریم روابط خود را با افغانستان گسترش دهیم و از برادران افغانی نیز می خواهم با ارتباطی که با ایران فراهم می کنند، زمینه همکاری و مشارکت های بیشتر را فراهم کنند.
وزیر تجارت و صنایع افغانستان نیز در این مراسم اعلام کرد: تجار ایرانی در صورت سرمایه گذاری در افغانستان و اتنقال خطوط تولید خود به این کشور، از معافیت های گمرکی بهره مند خواهند شد. 
همایون رسا با بیان اینکه در حال حاضر 16 درصد نیاز افغانستان از طریق ایران تامین می شود، افزود: ما مشترکات فرهنگی و زبانی بایکدیگر داریم، شرکت های زیادی از کشورهای مختلف در کشور ما سرمایه گذاری کرده اند و به سودهای سرشاری دست یافته اند اما در رابطه با ایران بیشتر تفاهمات روی کاغذ مانده است و ما خواستار عملیاتی شدن آنها هستیم. وزیر تجارت و صنایع افغانستان افزود: نبود همترازی صادرات و واردات یکی موانع درپیش رو گسترش روابط تجاری دو کشور است ما از ایران انتظار داریم با کاهش تعرفه های گمرکی افغانستان، ما را در بهبود تراز تجاری یاری کند.بر اساس این گزارش سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان چهارشنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، وزیر تجارت و صنایع و وزیر معادن افغانستان در هتل اورانوس کابل کار خود را آغاز کرد.
در این نمایشگاه چهار روزه 111 شرکت ایرانی در 12 گروه کالایی و خدماتی محصولات و خدمات خود را به نمایش گذاشته اند.
شرکت‎های بسیاری از صنایع مختلف و دو شرکت فناوری اطلاعات نیز در این نمایشگاه حضور دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :