آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96086
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1394 11:9
تعداد بازدید : 677

اریک اشمیت مشاور وزارت دفاع آمریکا شد

اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل و رییس کنونی هیات مدیره شرکت آلفابت، به عنوان رییس یک شورای مشورتی وزارت دفاع آمریکا یا پنتاگون انتخاب شده است.

BBC- اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، در جریان نشستی درباره امنیت سایبری در سان فرانسیسکو با اعلام خبر تشکیل شورای مشورتی اعلام کرد که وظیفه این شورا، هدایت نوآوری ها و خلاقیت های سیلیکون ولی، قطب اصلی فناوری، به ارتش آمریکا و آوردن اشمیت به پنتاگون «دسترسی به درخشان ترین ذهن های خلاق با تمرکز بر نوآوری» است. 
اریک اشمیت نیز گفته است که هدف تشکیل این گروه مشورتی، پر کردن شکاف مشهودی است که میان دنیای فناوری و ارتش آمریکا وجود دارد. او گفته است که این گروه قصد دارد به راه های تازه ای برای حل مشکلاتی که در حال حاضر ارتش با آنها مواجه است، بیاندیشد.
وزیر دفاع آمریکا تلاش دارد تا پیوندهای نزدیک تری با شرکت های فناوری برقرار کند و دیدار او از سیلیکون ولی به همین منظور صورت گرفت. او در سال گذشته سه بار به سیلیکون ولی سفر کرده است و از آخرین باری که یک وزیر دفاع از این منطقه دیدن کرده بود، 20 سال گذشته است.
اشتون کارتر از زمان به عهده گرفتن سمت وزارت دفاع خواهان آن شده تا این وزارتخانه برای حفظ برتری ارتش آمریکا، در زمینه علم و دانش و فناوری، سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد. قرار است 12 نفر عضو این شورای مشورتی جدید شوند. هنوز نام اعضای جدید اعلام نشده است. 
 وزیر دفاع آمریکا که تلاش زیادی در جهت بیشتر کردن بودجه بخش علم و صنعت در ارتش آمریکا کرده، گفت: اگر ما دست از اختراع و ابداع بکشیم، دیگر آن ارتشی که کشور ما شایستگی آن را دارد نخواهیم بود. ما باید این کار را سال ها قبل انجام می دادیم.
اولین جلسه این هیات مشاوران قرار است اوایل بهار آینده برگزار شود.
 پنتاگون از نظر امنیتی قدرتمند می شود
پنتاگون به غیر از اینکه تلاش می کند افراد فناور را به وزارتخانه خود راه بدهد، مدتی است که سعی دارد قدرت پدافندی خود را از فضای مجازی افزایش دهد و در همین راستا نیز از هکرهای آمریکایی خواسته است تا با حمله به وب سایت های عمومی این وزارتخانه، نقاط ضعف آنها را آشکار کنند.
تنها هکرهای آمریکایی و افرادی که صلاحیت آنها تایید شده در این برنامه مشارکت خواهند داشت. این طرح «پنتاگون را هک کن» نام دارد و به برندگان جوایز نقدی و غیر نقدی داده خواهد شد. این برای اولین بار است که چنین برنامه ای در سطح دولت فدرال آمریکا به اجرا در می آید.
معمولا شرکت های خصوصی از هکرها برای سنجش میزان امنیت سایبری شبکه های کامپیوتری خود استفاده می کنند. آنها برای این کار غالبا از هکرهای «کلاه سفید» (هکرهایی که با انگیزه بالا بردن امنیت در سیستم ها رخنه می کنند) برای آشکار کردن نقاط ضعف سیستم های خود بهره می گیرند. کارتر گفته است چنین برنامه ای سیستم دفاعی دیجیتال آمریکا را تقویت خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :