آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96082
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1394 10:46
تعداد بازدید : 871

وزیر فرهنگ در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال:

وزرا در مقابل فیلترینگ ایستاده اند

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال عصر سه شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار سینمایی این وزارتخانه در تهران برگزار شد.

فناوران- در این جشنواره  دریافت کنندگان نشان سرآمد در بخش های مختلف معرفی شدند. در بخش رسانه های برخط و عنوان معارف و فرهنگ اسلامی موسسه باب الرضا (آستان قدس رضوی)، در بخش خانواده و سبک زندگی موسسه ماه بانو (فاطمه افضلی)، در بخش خدمات الکترونیکی شرکت پونیشا (نیما نورمحمد)،  در علمی، پژوهشی و دانشگاهی موسسه سمیم نور (مهدی بهنیا فر)، و در بخش ابزارهای انتشار محتوا صندوق بیان (موسسه بیان) موفق به دریافت نشان شدند. 
براساس این گزارش در قسمت نرم افزارهای تلفن همراه و در بخش معارف و فرهنگ اسلامی نرم افزار نهج البلاغه صوتی کیمیا (حسین جوان خوش خلق)، در بخش نرم افزار تلفن همراه آموزشی نرم افزار سرآشپز پاپیون (هانی حجت انصاری)،  و در بخش نرم افزار تلفن همراه خدمات کاربردی نرم افزار حسابداری پارمیس همراه (مظاهر مرجانی) عناوین برتر را کسب کردند.

 در این جشنواره بازی های برتر نیز معرفی شد.
والیبال مدرن (دانیال طبیعی) به عنوان بازی از دیدگاه فنی:، انقراض (سید حسین مسبوق) به عنوان بازی از دیدگاه طراحی،  خاله قزی (سید مصطفی کیوانیان) به عنوان بازی از دیدگاه هنری، خروس جنگی (محمد مهدی بهفرراد) به عنوان بازی از دیدگاه همراه و مخی تو به عنوان بازی کوچک انتخاب شدند.

 صحبت های وزیر از VOD تا فیلترینگ
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی میهمان ویژه این مراسم بود و گفت: وزرای عضو کمیته مصادیق مجرمانه در مقابل این فشارها مقاومت می کنند.
علی جنتی  با بیان اینکه تاثیرات شبکه های اجتماعی بسیار بسیار گسترده است، گفت: این فضا همان مقداری که مفید است در عین حال زیان هایی دارد که باید مراقب آن باشیم. در همه حوزه ها از بازی و آموزش گرفته تا فیلم و سریال بدآموزی هایی وجود دارد و همچنین آموزش های منفی نیز ارایه می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مشاهده کردید که در روز انتخابات هیچ محدودیتی از سوی دولت برای نقل و انتقال پیام ها در فضای مجازی ایجاد نشد و همگان توانستند در این فضا به بحث و تبادل نظر بپردازند.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شبکه ای که نمی خواهم نام آن را بیاورم تا برایش تبلیغ شود در مدت کوتاهی توانست از میان ایرانیان 20 میلیون کاربر به خود اختصاص دهد و اکنون فضا به سمتی رفته که روزنامه های ما نیز در این شبکه فعال شده اند تا حرف خود را به گوش مردم برسانند.
وی در مورد تلاش های صورت گرفته از سوی برخی برای فیلتر کردن شبکه های اجتماعی گفت: تلاش های زیادی شد تا این شبکه ها را فیلتر کنند اما وزرای این دولت که عضو کمیته مصادیق مجرمانه هستند در مقابل آن مقاومت کردند و در عین حال توانستیم فیلترینگ هوشمند را برقرار کنیم و شما مشاهده می کنید که دیگر صفحات مبتذل در این شبکه ها قابل دسترس نیست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز منتقدان نیز از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، تأکید کرد: نمی شود مقابل واقعیت ها و تکنولوژی ایستاد و ما باید اکنون برای توسعه فرهنگ خودمان از این شبکه ها استفاده کنیم.
وی با اشاره به احداث سامانه نمایش درخواستی (VOD) گفت: این سامانه از تحولات عرصه فرهنگ است ما از ابتدای سینما تاکنون 3 هزار فیلم سینمایی و چندین هزار فیلم مستند تولید کرده ایم که البته اینها به جز آرشیو غنی صداوسیما است. در کنار این محصولات آلبوم های موسیقی وجود دارد که می توانیم روی سامانه قرار دهیم تا هرکس با تلفن همراه خود در هر نقطه ای از دنیا با قیمت ارزان از این خدمات استفاده کند.
جنتی تأکید کرد: برای همین نوروز 95 دستور دادم تا حدود 100 فیلم و تعداد زیادی موسیقی روی این سامانه قرار بگیرد تا فضای شادابی در جامعه شکل بگیرد. چرا که اکنون مردم مجبور هستند آنچه صداوسیما پخش می کند را ببینند اما با استفاده از این سامانه مردم می توانند خودشان انتخاب کنند که چه چیزی می خواهند مشاهده کنند و در این صورت از وقت شان درست استفاده خواهند کرد.
وی در پایان در مورد لایحه قانون حمایت از مالکیت فکری و معنوی گفت: این لایحه تهیه شده و در اختیار مجلس قرار گرفته است امیدواریم که در مجلس جدید به تصویب برسد تا بتوانیم از تولیدکنندگان مان حمایت کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :