آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95971
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1394 11:0
تعداد بازدید : 740

رییس اتاق بازرگانی تهران:

برجام 2 سال آینده اجرایی خواهد شد

رییس اتاق بازرگانی تهران به تشریح مهم ترین رخدادهای اقتصادی در سال 94 پرداخت و پیش بینی کرد که سال آینده فضا برای ورود سرمایه به ایران به وجود بیاید و همچنین زمینه برای اجرایی شدن برجام 2 فراهم شود.

ایسنا- مسعود خوانساری در آخرین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در سال 1394 که امروز 11 اسفند در اتاق تهران برگزار شد گفت: سال 94 را با رکود آغاز کردیم اما توافق هسته‎ای نشان دهنده دور اندیشی بود و نقطه عطفی برای امسال بود. 
وی افزود: انتخابات همراه با توافق هسته ای دو اتفاق مهم و مثبت در سال 94 بود. امیدواریم که نتیجه این موفقیت‎ها در سال آینده دیده شود و برجام 2 اجرایی شود. خوانساری ادامه داد: پیش بینی‎های بین‎المللی رشد اقتصادی 4 تا 5 درصد را برای اقتصاد ایران در سال آینده نشان می‎دهد و کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که سال آینده سال رونق اقتصادی است. 
وی اضافه کرد: اتفاق مهم دیگر در سال 94 موضوع کنترل تورم بود اما برای سال آینده چند تقاضای دیگر از دولت وجود دارد. کوچک سازی دولت،اصلاح نظام بانکی، شفافیت و مبارزه با فساد، تقویت بخش خصوصی از طریق رقابتی کردن بازار، اصلاح نظام یارانه ای و تسهیل فضا برای ورود سرمایه گذاران خارجی از جمله این مطالبات است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :