آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95954
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1394 10:29
تعداد بازدید : 1048

مرکز نوآوری و فناوری فناپ امروز برگزار می‏کند

آغاز رقابت 50 استارت آپ در رویداد فین تک

مرکز نوآوری و فناوری فناپ، رویداد نوآورانه خدمات نوین مالی موسوم به فین تک را امروز (چهارشنبه) با حضور 50 استارت‏آپ صاحب ایده از ایرانیان خارج از کشور، تهران و سایر استان‏ها در دانشگاه خاتم برگزار می‎کند که با رای هیات داوران و حضار، بین 15 تا 20 ایده پیشنهادی تا شب انتخاب شده و با تشکیل تیم هایی، وارد مسابقه‏ای نفس گیر می شوند.

فناوران- مصطفی نقی پورفر، عضو هیات مدیره و مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ در این خصوص گفت: این مرکز از سال گذشته، تصمیم گرفت به منظور ترویج کارآفرینی، رویدادهای مختلفی را در حوزه های گوناگون برگزار کند و طبعا فناوری‏های مالی یکی از همین حوزه‎های جذاب است.
او با بیان اینکه این نوآوری در بخش مالی و پرداخت، باعث ارایه خدمات بهتر و با کیفیت تر به مشتریان می‏شود، افزود: رویداد فین تک در واقع به مجموعه ای از فناوری‎های سخت افزاری و نرم افزاری گفته می‎شود که به بروز خدمات مالی نوآورانه و جدید کمک خواهد کرد.
نقی پورفر در خصوص هدف اصلی از برگزاری چنین رویدادی گفت: نخستین هدف ما آموزش و ترویج فناوری در حوزه مالی و سپس شناسایی تیم ها و استارت آپ ها در این حوزه است. 
وی اضافه کرد: در کنار شرکت فناپ و مرکز نوآوری و فناوری این شرکت که برگزارکننده این رویداد هستند، شرکت های داتین، داتکس، اتیک، پرداخت الکترونیک پاسارگاد، شناسا، پارسا، آدونیس و نیز مرکز شتابدهی تریگ آپ، کافه آی تی و فاندوران به عنوان حامی حضور دارند.از طراحی یک رسانه در حوزه بانکی گرفته تا تولید نرم‏افزارهای مبتنی بر تلفن همراه، طراحی نرم‎افزارهای خرید و فروش سهام، تولید بازی های آنلاین در بخش خدمات مالی یا حتی ارایه سرویس‎های جدیدی نظیر NFC و QR کد و ... همگی جزو سبد محصولاتی خواهند بود که شرکت‎کنندگان، امکان طراحی و تولید آنها را دارند.
مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ گفت: به دلیل استقبال شدید، مجبور شدیم سه بار ظرفیت پذیرش را افزایش دهیم، اگرچه هنوز هم متقاضیانی در صف انتظار هستند اما دیگر امکان پذیرش و ثبت نام وجود ندارد.
به گفته وی، این رویداد در واقع از آغاز هفته جاری با برگزاری چهار کارگاه تخصصی و فنی کار خود را شروع کرده، اما افراد شرکت کننده در قالب 15 تا 20 تیم از امروز فعالیت اصلی خود را آغاز می‏کنند. طی این سه روز، چهار کارگاه جدی در حوزه کسب و کاری برگزار و به شرکت‎کنندگان آموزش داده می‏شود که چطور می توانند یک کسب و کار موفق برای خود ایجاد کنند.
او همچنین گفت: افراد می‎توانند با استفاده از لابراتور در فضایی آزمایشگاهی اما واقعی، محصولات و نرم‎افزارهای خود را تست کنند. همچنین طی این سه روز، بیش از40 مربی به راهنمایی و کمک آنها می‎آیند.
مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ، سه عامل اصلی را در تصمیمات هیات داوران تاثیرگذار دانست و گفت: میزان نوآورانه بودن ایده، مدل درآمدزایی کسب و کار و فعالیت تیمی افراد، سه عاملی است که می‎تواند ایده را به یک شرکت نوپا تبدیل کند.
او اظهار امیدواری کرد که در این رویداد سه روزه تیم های خوبی در زمینه فناوری های نوین مالی شکل بگیرند و اثربخشی خود را در آینده نزدیک، روی نظام مالی کشور نشان دهند.
سید سینا قاضی دزفولی، مدیر واحد راهکارهای مشتری محور شرکت داتین نیز در تکمیل سخنان نقی پورفر گفت: رویداد فین تک به تعبیری یک بستر API یا درگاه اتصال نرم افزاری است که علاقه‏مندان می توانند به واسطه آن، فعالیت های مرتبط با نظام مالی و بانکی را انجام دهند.
او تاکید کرد: برای نخستین بار است رویدادی در این سطح برگزار می شود که تمام عناصر مختلف را نظیر بورس، بانکداری و پرداخت در خود جای داده است.
در مراسم اختتامیه این رویداد که ساعت 15 روز جمعه چهاردهم اسفندماه در دانشگاه خاتم برگزار خواهد شد، سه تیم برتر انتخاب می‎شوند و به ترتیب جوایزی نقدی معادل 15، 10 و پنج میلیون تومان دریافت خواهند کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :