آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95953
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1394 10:28
تعداد بازدید : 679

در پی گسترش عرضه ابزارهای هوشمند

تقاضا برای ساعت های دیجیتال غیر هوشمند و آیپاد های گام شمار افت کرد

ورود ابزارهای دیجیتالی جدید همواره بر بازار سایر محصولات تاثیرگذار بوده و هست.

مریم عسگری
در بازار ساعت نیز ورود نمونه های هوشمند این کالا به کاهش نسبی تقاضا در بازار ساعت های دیجیتالی غیرهوشمند منجر شده است. بر اساس اعلام فعالان بازار، تا پیش از این ساعت های دیجیتالی معمولی نظیر جی شاک فروش بالایی داشتند؛ حالا با ورود نمونه های هوشمند به بازار، بیشتر خریداران این نوع ساعت ها به سمت محصولات هوشمند رفته و به عبارتی هوشمندها در بازار مخاطب بیشتری دارند تا غیر هوشمندها.
یکی از فعالان بازار در این زمینه می گوید: امکاناتی که یک ساعت هوشمند ارایه می دهد نسبت به یک ساعت دیجیتال غیر هوشمند در سطح بالاتری است و به همین دلیل خریداران حاضرند مبلغ بیشتری بپردازند، اما محصولی پرکاربردتر خریداری
 کنند. 
وی افزود: در حوزه دستبندهای تناسب اندام هم شاهد این اتفاق هستیم. به صورتی که با ورود این محصولات بازار کالاهایی نظیر گام شمار و کالاهایی از این سدت بی رونق شده است.
نمونه  این اتفاق را می توان در یک سری از آیپادهای اپل که قابلیت شمارش گام های کاربر را داشتند می توان مشاهده کرده که حالا با ورود دستبندهای تناسب اندام، آیپادهای مورد اشاره با بازاری به شدت کم مخاطب مواجه شده اند. به گفته یکی دیگر از فعالان بازار، دستبندهای تناسب اندام امکانات بیشتری نسبت به آیپادها و یا دستگاه های تک کاره گام شمار ارایه می دهند و همین موضوع موجب شده است در بازار دستبندهای هوشمند شاهد رونق باشیم. فعالان بازار می گویند: بازار شب عید امسال به ساعت و دستبندهای تناسب اندام تعلق دارد و بیشترین میزان فروش مربوط به این محصولات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :