آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95911
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1394 11:20
تعداد بازدید : 519

رونق بازار محصولات روباتیک در یک دهه آینده

بررسی های مؤسسه تحقیقاتی آی.دی.سی نشان می دهد استقبال بازارهای نوظهور از محصولات روباتیک و افزایش هزینه های استخدام کارگر موجب خواهد شد تا بازار محصولات روباتیک در یک دهه آینده رشد کند.

ایتنا- صرف هزینه در سطح جهان در حوزه روباتیک و محصولات و خدمات مرتبط با آن از ۷۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۱۳۵.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ خواهد رسید. بینگ زانگ مدیر واحد تحقیقات آی.دی.سی در این مورد می گوید: حوزه روباتیک یکی از حوزه های کلیدی فناوری است که قبلا به طور سنتی تنها در صنعت اتومبیل سازی مورد توجه بود، اما امروزه در دیگر بخش های صنعتی مانند الکترونیک، خرده فروشی، مراقیت ها درمانی، لجستیک، کشاورزی، خدمات، آموزش و دولت هم مورد توجه قرار گرفته است. وی می افزاید: یکی از علل افزایش و رشد استفاده از خدمات روباتیک گران شدن هزینه استفاده از خدمات نیروی کار انسانی و کمبود کارگر متخصص و ماهر است. همچنین تاکید بر حفظ کیفیت و کاهش هزینه استفاده از سیستم های روباتیک نیز در این عرصه موثر بوده است.
استفاده از روبات ها در صنعت خودروسازی تابدان حد گسترش یافته که شرکت آئودی حتی قصد دارد برای تعمیر خودروهای مشتریان و برقراری ارتباط با آنها در تمامی ۲۹۲ نمایندگی خود از سیستم های روباتیک استفاده کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :