آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9586
تاریخ انتشار : 7 تیر 1391 12:21
تعداد بازدید : 374

10موسسه مالی و اعتباری در انتظار ادغام

با ادغام موسسه مالي و اعتباري اعتماد ايرانيان با قوامين و هم چنين موسسات صالحين، آتي و بانك تات تحت عنوان بانك آينده ۱۰ موسسه مالي و اعتباري ديگر در انتظار ادغام از سوي بانك مركزي هستند.

ايسنا- بانك مركزي در راستاي ساماندهي موسسات مالي و اعتباري و تعاوني‌هاي اعتباري از سال گذشته ۱۷۰۰ تعاوني را حذف يا ادغام كرد و از دل آن ۱۴ موسسه مالي در شرف تاسيس به وجود آمد كه مقرر شد آنها طبق ضوابط بانك مركزي فعاليت كنند، اما بنابه درخواست رييس كل بانك مركزي برای توسعه‌ي كيفي شعب بانك و موسسات مالي مقرر شد كه اين ۱۴ تعاوني و موسسه در شرف تاسيس به دو تا سه موسسه مالي و اعتباري محدود گردند.
برهمين اساس نيز رايزني‌ها و بررسي در بانك مركزي از سال گذشته انجام شد و بانك مركزي به اين موسسات مهلت دو ماهه‌اي ـ تا خرداد‌ماه ۹۱ ـ داد تا خود را در زمره موسسات مالي و اعتباري قرار داده و ضمن تكميل موجودي خود نزد بانك مركزي تحت ضوابط اين بانك فعاليت كنند.
اما در اين بين برخي از موسسات مالي در حال شرف تخلفاتي همچون دادن سود به بيش از سقف مقرر شده از سوي بانك مركزي به سپرده‌هاي مردم براي جذب بيشتر منابع مالي و هزينه‌كردن اين منابع در كارهاي خلاف نظر بانك مركزي را انجام دادند كه اين از نظر ناظران بانك مركزي پنهان نماند.
در هفته جاري بانك مركزي به بخشي از اين وعده‌ خود عمل كرد و موسسات مالي آتي، صالحين را با بانك تات ادغام كرده و عنوان «بانك آينده» را براي آنها اعلام كرد تا تحت اين اسم به فعاليت خود ادامه دهند. همچنين تعاوني اعتماد ايرانيان را نيز با موسسه قوامين ادغام كرده تا تحت همان عنوان موسسه‌ قوامين به فعاليت خود ادامه دهد.
البته خبرها حاكي از آن است كه احتمال ادغام موسسه‌ مالي فرشتگان با موسسه فردوسي نيز وجود دارد.
بنابراين از ۱۴ موسسه‌اي كه بانك مركزي مي‌خواست آنها را ادغام كند  عسگريه، ثامن‌الحج، فرشتگان، فردوسي، مولي الموحدين، كوثر، مهر بسيجيان، مشيز ريحان گستر، ميزان، صالحين، آتي، اعتماد ايرانيان، قوامين و پيشگامان ، تكليف اعتماد ايرانيان، آتي، قوامين و صالحين مشخص شد، بنابراين ۱۰ موسسه مالي و اعتباري در شرف و تعاوني در انتظار تعيين تكليف بانك مركزي قرار دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :