آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9574
تاریخ انتشار : 7 تیر 1391 11:51
تعداد بازدید : 584

رئیس انجمن شرکت های اینترنتی

مذاکرات بی نتیجه با زیرساخت، دو تعاونی تفتان و تلفا را از رمق انداخت

رییس انجمن شرکت های اینترنی ازغیر فعال شدن دو تعاونی «تفتان» و «تلفا» خبر داد و اعلام کرد: مذاکرات با شرکت ارتباطات زیرساخت برای تجدید نظر در قرارداد فعالیت این دو تعاونی نتیجه ای به همراه نداشت.

موبنا- مسعود ریاضیات با بیان اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و انجمن شرکت‌های اینترنتی برای عبور ترافیک اورجینیشن از کانال رسمی به ایجاد دو تعاونی «تفتان» و «تلفا»اقدام کردند، افزود: ولی به دلیل تنظیم یک جانبه قرارداد از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، این قرارداد برای شرکت‌ها قابل اجرا نبود.
وی با اشاره به ارایه یک نامه 5 ماده‌ای برای اصلاح قرارداد، گفت: شرکت‌های تشکیل‌دهنده این تعاونی هر چقدر سعی کردند که متن قرارداد اصلاح شود، ولی به نتیجه‌ای نرسیدند.
وی افزود: هم‌اکنون این دو تعاونی وجود دارد، ولی در این حوزه به صورت غیر فعال به کار خود ادامه می‌دهند.
براین اساس شرکت ارتباطات زیرساخت برای تضمین این قرارداد که مدت آن یک سال بود، ضمانت‌نامه 400 میلیون تومانی و 300 میلیون تومان پیش پرداخت از دو تعاونی مذکور مطالبه کرده بود. همچنین تعهدات دیگر منوط به انجام درست قرارداد و انجام ماهانه 10 میلیون ترافیک برای هر تعاونی بود.
اما از آنجایی که به اعتقاد ارایه‌دهندگان تلفن اینترنتی عوارض درنظر گرفته شده برای ترانزیت ترافیک تلفن اینترنتی نسبت به درآمد شرکت‌ها بالا است، انجمن شرکت‌های اینترنتی طی نامه‌ای رسمی به وزارت ارتباطات خواستار کاهش این عوارض شد که این اعتراض بی‌پاسخ ماند و فعالیت دو تعاونی تفتان و تلفا مسکوت ماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :