آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9568
تاریخ انتشار : 7 تیر 1391 11:36
تعداد بازدید : 930

بررسی فنی نرم‌افزار امنیتی Kaspersky PURE 2.0

امنیت بی مرز برای خانه های شما

آزمایشگاه کسپرسکی، ارایه کننده راه کار های امنیتی نسخه جدید نرم افزار امنیتی PURE را با نام PURE 2.0 روانه بازار کرد.

فناوران- به گزارش روابط عمومی‌شرکت پارس آتنا دژ (پاد) هر روزه حدود 70 هزار برنامه خرابکارانه کاربران جهان را تهدید می‌کند. از آنجا که بیشتر این تهدیدات امنیتی از اینترنت بر می‌خیزند، کاربران برای مقابله با این خطرات و در امان نگهداشتن خانه و خانواده‌شان در برابر ویروس‌ها، جاسوس‌افزارها، تروجان‌های ویژه عملیات آنلاین بانکی و هرزنامه‌های شبکه‌های اجتماعی، به پیشرفته‌ترین لایه‌های امنیت نیاز دارند.
PURE 2/0 با ارایه برترین سطح امنیت دیجیتال ایمنی کامپیوترهای خانگی، هویت کاربران، رمز عبور، عکس‌ها و داده‌های حساس اقتصادی را تضمین می‌کند و محیط امن و قابل اعتمادی را برای گشت‌و‌گذار کودکان در دنیای وب فراهم می‌کند. افزون بر اینها، کار کردن با PURE 2/0 بسیار آسان است و کاربران به آسانی می‌توانند با یکی از کامپیوترهای‌شان، امنیت سایر سیستم‌های کامپیوتری خود را مدیریت کنند.
نرم‌افزار امنیتی PURE 2/0  شرکت کسپرسکی با توانایی‌هایی مانند مدیریت گذرواژه‌ها، رمزگذاری، امن سازی مسیرهای دسترسی و تهیه فایل پشتیبان به همراه امکان کنترل و نظارت والدین، امنیت کامپیوترهای شخصی را از همه سو پوشش می‌دهد. با افزایش روزافزون مجرمان سایبری و سرقت اطلاعات با ارزش کاربران، این توانایی‌های امنیتی، ضروری و گریزناپذیر به نظر می‌رسند. روش‌های  بسیار پیشرفته مهندسی اجتماعی همچون حملات فیشینگ به افزایش سرقت رمزهای عبور کاربران انجامیده است و در عین حال شنیدن خبر هک و سرقت داده‌های رمزگذاری نشده و غیرایمن به امری عادی تبدیل شده است. شمار حملات مبتنی بر مرورگرهای اینترنتی در سال 2011 نزدیک به دو برابر افزایش داشت. این به آن معناست که کالاهای امنیتی Kaspersky Lab به طور میانگین هر روز دو میلیون و 592 هزار و 859 بار کاربران را برابر تهدیدات امنیتی حفظ کرده‌اند. همچنین اگر امروزه کودکان هنگام دسترسی به اینترنت به حال خود رها شوند، احتمال آسیب پذیری آنها بسیار زیاد است؛ بنابراین فراهم کردن امنیت لازم برابر این تهدیدات فزاینده امری حیاتی به حساب می‌آید.
لی شاروکس، مدیر بخش خریداران و کاربران شرکت Kaspersky Lab در انگلیس و ایرلند می‌گوید: وقتی مساله امنیت کامپیوترهای خانگی در میان باشد، پرواضح است که امنیت بسیار پیشرفته و بی‌کم‌وکاست، تنها گزینه پیش روی شما می‌تواند باشد. چراکه با وجود افزایش خطرها و نگرانی‌ها در دنیای دیجیتال، باید بهترین گزینه را برای ایجاد امنیت برگزید. PURE 2/0 بالاترین میزان امنیت را برای کامپیوترهای خانگی فراهم می‌سازد، امنیت کامپیوترهای شخصی، هویت کاربران، رمز عبور و عکس‌ها را بی هیچ کم‌وکاستی تضمین می‌کند و در جهان پر از بیم و نگرانی آنلاین، از فرزندان شما پاسداری می‌کند.
امنیت بی‌پایان خانگی
نرم‌افزار امنیتی برتر PURE 2.0  شما را در برابر هکرها، ویروس‌ها، جاسوس افزارها، تروجان‌ها، هرزنامه‌ها، کرم‌ها، Keylogger‌ها، روت کیت‌ها، بات‌ها و حملات فیشینگ و Script محافظت می‌کند. این نرم‌افزار با بهره‌وری بالا، خودکار به روز می‌شود، بی آنکه شما تغییری در کارکرد سیستم و افت سرعت احساس کنید. رابط کاربری بهینه آن، از یک‌سو همواره وضعیت امنیت سیستم را به شما نشان می‌دهد و تهدیدات را با رنگ قرمز گزارش می‌کند، و از دیگر سو دسترسی بلادرنگ و سریع به ماژول‌های مورد نیاز را فراهم می‌آورد.
توانایی آمیخته با رایانش ابری و کامپیوتر شما
از توانایی‌های جدید و توسعه یافته PURE 2.0 می‌توان به قدرت آمیخته رایانش ابری و کامپیوتر شخصی اشاره کرد. علاوه بر روش‌های مرسوم شناسایی تهدیدات با نشانه‌های فایل بدفزار، آخرین فناوری‌های ابری و روش‌های امنیتی پیشگیرانه‌ای در PURE 2/0 گنجانده شده است تا در رویارویی با تهدیدات امنیتی پیچیده امروزی که هر روزه هم دگرگون می‌شوند، بتوانید پویاتر و موثرتر عمل کنید.
رابط کاربری
یکی از اهداف اصلی سازندگان PURE 2/0  ساده کردن رابط کاربری و در عین حال حفظ فضای آشنای محصولات امنیتی کسپرسکی برای کاربران باسابقه بود. پنجره اصلی PURE 2/0  وضعیت امنیت سیستم را به کاربر نشان داده و تهدیدات را با رنگ قرمز مشخص می‌کند و همزمان دسترسی بی‌وقفه به ماژول‌های لازم را فراهم می‌کند.
کنترل شبکه خانگی
نرم‌افزار PURE 2/0  شرکت کسپرسکی از سیستم مدیریت امنیت متمرکز و ارتقا یافته‌ای برای کامپیوترهای شبکه‌های خانگی برخوردار است و کار کردن با آن آسان‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. این سیستم مدیریت متمرکز، کاربران را قادر می‌سازد تنها با یکی از کامپیوترهای شبکه خانگی خود، وضعیت امنیت دیگر کامپیوترها را بررسی کرده و پایگاه داده ضد ویروس همه کامپیوترها را به‌روز کنند.
مدیریت بهینه سازی شده گذرواژه‌ها
کاربران با بهره‌گیری از این ویژگی می‌توانند گذرواژه‌های مطمئنی بسازند، و به آسانی آنها را ذخیره و مدیریت کنند. کاربران می‌توانند با بهره‌گیری از یک رمز عبور اصلی، یک USB یا دستگاه بلوتوث و یا با کمک گوشی‌های موبایل به تمام گذرواژه‌های خود دسترسی یابند. سیستم مدیریت گذرواژه PURE 2/0 از چندین اکانت پشتیبانی می‌کند. این بدان معناست که هر کاربر می‌تواند بدون تداخل با دیگر کاربران، مجموعه‌ای از گذرواژه‌های خود را داشته باشد.
بررسی فایل‌ها و وب سایت‌ها
ویژگی بهینه سازی شده Safe Run در PURE 2.0 یک فضای مجازی کنترل شده را فراهم می‌کند که کاربران می‌توانند برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مشکوک را پیش از نصب، نخست در آن اجرا کنند و همچنین وب سایت‌های مشکوک و ناشناخته را در این محیط مجازی ایمن باز کنند.
ویژگی System Watcher عملکرد نرم‌افزارهای فعال را همواره زیر نظر می‌گیرد. این ویژگی، فعالیت هر برنامه‌ای را که کارهای خرابکارانه انجام دهد، به کل از کار انداخته و تمام تغییرات سیستمی ‌‌را به حالت پیشین بر می‌گرداند.
File Advisor
PURE 2/0  از فناوری نوینی برای تخمین میزان امنیت فایل‌ها پیش از اجرای آن برخوردار است. اطلاعات مربوط به برنامه‌های فعال روی کامپیوترهای کاربران پس از ارسال به شبکه ابری امنیت کسپرسکی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد و اگر برنامه‌ای کاری خرابکارانه انجام دهد، الگوی رفتاری آن به پایگاه داده ضد ویروس کسپرسکی افزوده می‌شود تا پس از آن، از اجرای برنامه‌های خرابکارانه با کارکرد مشابه جلوگیری شود.
URL Advisor
این توانایی که به نوار افزار مرورگرهای اینترنتی افزوده می‌شود لینک‌های آلوده و وب سایت‌های ویژه کلاهبرداری (فیشینگ) را در فهرست دست آوردهای موتورهای جست‌وجو نشانه‌گذاری می‌کند. کاربران برای دریافت اطلاعات بیشتر از چگونگی امنیت یک وب سایت کافی است نشانگر ماوس را روی نشان رنگی ضد ویروس کسپرسکی ببرند.
کنترل و نظارت والدین
ویژگی کنترل و نظارت والدین به کاربران امکان می‌دهد فعالیت‌ها و ارتباطات کودکان در دنیای آنلاین را زیر نظر داشته باشند. این قابلیت که از سوی 70 درصد شرکت‌کنندگان در یک نظر سنجی مربوط به کنترل و نظارت والدین، خوب و کارآمد قلمداد شده است، نسبت به نسخه‌های پیشین بهینه شده و از کاربری ساده‌تری برخوردار است. با نرم‌افزار امنیتی PURE 2.0 کسپرسکی بی‌گمان گشت و گذار در اینترنت هیچ‌گاه به این اندازه ایمن و آسان نبوده است. این در حالی است که 80 درصد شرکت‌کنندگان این رای‌گیری بر این باورند که برنامه‌ها و محتوای بیش از اندازه خطرناک و نامناسبی در اینترنت وجود دارد. از این رو توانایی کنترل و نظارت والدین در PURE 2.0 ابزاری کلیدی به نظر می‌رسد.
امن سازی یاداشت‌ها
با این ویژگی، کاربران خواهند توانست افزون بر ذخیره کردن شناسه و گذرواژه‌ها، یادداشت‌های محرمانه خود را هم با خیال آسوده ذخیره کنند. شماره PIN سیم کارت‌ها، کد راه‌انداز نرم‌افزارها، اطلاعات گذرنامه و شماره کارت‌های اعتباری ممکن است بخشی از یادداشت‌های محرمانه کاربران باشد. کاربران می‌توانند از الگوهای پیش ساخته نرم‌افزار مانند «کارت‌های بانکی» یا «گذرواژه‌های اینترنت» هم بهره ببرند.
کیبورد مجازی
با بهره گیری از این کیبورد مجازی که در قالب یک پنجره روی نمایشگر شما ظاهر می‌شود، می‌توانید اطلاعات حساسی چون شناسه و رمز عبور یا رمز کارت‌های بانکی را بدون استفاده از صفحه کلید پیش فرض وب سایت‌ها در اینترنت وارد کنید و نگران چیزی نباشید. کیبورد مجازی PURE 2/0 از دسترسی بدافزارها و برنامه‌های خرابکارانه‌ای که رمز عبور شما را به سرقت می‌برد، جلوگیری می‌کند.
پشتیبانی گیری و بازیافت (Backup & Restore)
کاربران می‌توانند فایل پشتیبان اطلاعات خود را که رمزنگاری هم شده است، روی هر ابزار ذخیره سازی مانند دیسک سخت، دیسک‌های فلش، سرورهای FTP و یا سایر ابزارهای ذخیره‌سازی تحت شبکه ذخیره کنند و از امنیت داده‌ها در برابر حوادثی چون سوختن و از کار افتادن دیسک سخت و یا حتی از کار افتادن کل سیستم اطمینان حاصل کنند. PURE 2/0 با برچسب‌هایی نظیر «تمام فایل‌های موسیقی» یا «تمام فایل‌های ویدیویی» می‌تواند همه آهنگ‌ها یا فایل‌های ویدیویی را از گوشه گوشه کامپیوتر شما به طور خودکار جمع کرده و فایل پشتیبان از آن تهیه کند.
Online Footprint Cleanup
این ویژگی نرم‌افزار امنیتی PURE 2/0  محرمانگی کامل کاربران را در اینترنت فراهم می‌کند. کاربران با استفاده از این امکان می‌توانند History گشت‌و‌گذارشان در اینترنت، فایل‌های Temporary، کوکی‌ها و فایل‌های رجیستری را حذف و ردپای خود در اینترنت را کاملا پاک کنند. این توانایی همچنین می‌تواند با حذف فایل‌ها و اطلاعات غیرضروری، فضای آزاد دیسک‌های سخت را افزایش داده و به افزایش سرعت سیستم کمک کند.
فایل خرد کن (File Shredder)
پاک کردن فایل‌ها از سطل آشغال ویندوز، باز هم دست مجرمان سایبری را از فایل‌های شما و سرقت اطلاعات حساس کوتاه نمی‌کند؛ اما فایل خردکن PURE 2/0 که از چند لایه امنیتی برخوردار است، تمام فایل‌های حذف شده شما را برای همیشه از روی سیستم ناپدید می‌کند و دسترسی دوباره به آنها را نشدنی می‌سازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :