آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9564
تاریخ انتشار : 7 تیر 1391 11:25
تعداد بازدید : 491

مدیرکل امور هماهنگی استان‌های وزارت ارتباطات خبر داد

افتتاح تمامی ادارات کل ارتباطات تا پایان تابستان

تاکنون اداره کل ارتباطات در 15 استان به بهره برداری رسیده و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مابقی این اداره ها تا پایان تابستان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

روابط عمومی وزارت ارتباطات – مهدی قلی مدیرکل امور هماهنگی استان‌ها با بیان این مطلب گفت: استان‌های البرز، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، اصفهان، فارس، قزوین، خوزستان، یزد، ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، یزد، همدان، اردبیل، زنجان و اراک از جمله استان‌هایی هستند که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در آنها به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: تمرکز در تصمیم‌گیری و هماهنگی در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های بخش ICT بین تمامی واحدهای تابعه استانی از جمله اهداف ایجاد و بهره‌برداری اداره‌های کل ارتباطات در استان‌ها محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: از سوی دیگر، ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به اهداف و برنامه‌هایی که برای این حوزه در چشم انداز 20 ساله کشور و برنامه پنجم توسعه از جمله ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده، به بهره‌برداری می‌رسد.مدیرکل امور هماهنگی استان‌ها بیان کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به عنوان نماینده عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف ایجاد هماهنگی در اجرای برنامه‌ها، اهداف و سیاست‌های این وزارت در استان و با هماهنگی مستقیم با استانداران فعالیت می‌کند.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌ها و نظارت بر ارایه خدمات توسط دستگاه‌ها و اداره‌های کل زیرمجموعه وزارت ارتباطات و ایجاد هماهنگی بین این دستگاه‌ها، از وظایف این اداره کل‌هاست.
مهدی قلی با اشاره به دیگر وظایف اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: حمایت از حقوق استفاده‌کنندگان از خدمات و توسعه خدمات‌رسانی به مردم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، هماهنگی به منظور رفع مشکلات احتمالی به‌وجود آمده در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و نظارت و کنترل بر عملکرد شرکت‌های خصوصی ارایه‌دهنده خدمات در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از دیگر وظایف این اداره کل به شمار می‌آید.
وی عنوان کرد: "گروه فناوری اطلاعات"، "اداره نظارت بر خدمات ارتباطی و رادیویی"، "بازرسی و نظارت بر برنامه‌های فناوری اطلاعات" و "توسعه مدیریت و امور پشتیبانی" از جمله بخش‌های در نظر گرفته شده در این اداره‌ کل‌ها هستند که به وظایف محوله خواهند پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :