آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9563
تاریخ انتشار : 7 تیر 1391 11:23
تعداد بازدید : 782

مخابرات نقشی در قطعی اینترنت کرج نداشت

قائم مقام مدیرعامل مخابرات تهران قطعی 27 ساعته اینترنت کرج را که از روز یکشنبه آغاز و تا عصر روز دوشنبه ادامه داشت مربوط به عملیات عمرانی منطقه آزادی شهرداری تهران عنوان کرد که سبب شد فیبر ارتباطی شرکت های ارایه دهنده اینترنت که ازاین مسیر عبور می کند، قطع شود.

مهر- ابراهیم یافتیان با اشاره به رفع مشکل قطعی اینترنت مشترکان استان البرز عنوان کرد: عملیات عمرانی حد فاصل تقاطع تونل دامپزشکی به یادگار امام که از سوی شهرداری تهران در حال انجام است فیبر ارتباطی شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت را قطع کرده بود و این امر منجر به قطع ارتباط مشترکان دیتای این شرکت‌ها در استان البرز شده بود.
وی با بیان اینکه در این قطعی شرکت مخابرات به هیچ وجه مقصر نبوده است، ادامه داد: نبود مسیر پشتیبان برای شرکت‌های اینترنتی سبب شده اتفاقات عمرانی در برخی مواقع قطع ارتباط دیتای مشترکان این شرکت‌ها را به همراه داشته باشد. این در حالی است که شبکه دیتای مخابرات به دلیل دارا بودن چندین مسیر پشتیبان کمترین میزان قطعی را در زمینه ارایه سرویس به کاربران دارد.
به گفته قائم مقام مدیرعامل مخابرات، تقاضای مسیر پشتیبان برای شرکت‌های PAP هزینه زیادی به همراه دارد و به همین دلیل این شرکت‌ها ترجیح می‌دهند از همان یک مسیر موجود ارتباط فیبر و دیتای مشترکان خود را تامین کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :