آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95340
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1394 10:20
تعداد بازدید : 635

وزیر، وعده‌هایش را فراموش کرد؟

واعظی فیلترینگ هوشمند را به دانشگاه ها حواله داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد زمان خاصی برای پایان طرح فیلترینگ هوشمند پیش بینی نشده است.

فناوران- محمود واعظی سال گذشته اعلام کرد فیلترینگ هوشمند در سه فاز اجرایی خواهد شد. فاز نخست آن دی ماه سال گذشته به پایان رسید و قرار بود دو فاز دیگر آن هر کدام 6 ماه طول بکشد. اما حالا ظاهرا وزیر ارتباطات آن وعده ها را فراموش کرده و می گوید زمان خاصی برای اجرای این طرح پیش بینی نشده است.
واعظی در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا در مورد پایان زمان اجرای طرح فیلترینگ هوشمند، گفت: اجرای این طرح بستگی به کار دانشگاه ها در این مورد دارد و زمان خاصی برای این موضوع پیش بینی نشده است.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در این طرح فقط بحث امنیت حریم خصوصی افراد مورد توجه است، گفت: بسیاری از سایت ها وجود دارند که به ارائه مطالب و مقالات مفیدی می پردازند اما در بخش هایی از آنها صفحات غیراخلاقی وجود دارند.
واعظی با بیان اینکه اقدام درستی نیست که به خاطر 10 درصد از یک سایت غیراخلاقی است کل سایت بسته شود، ادامه داد: در حال حاضر در حال همکاری با مراکز دانشگاه هستیم که با طراحی طرحی به گونه ای عمل شود که تنها بخش ها و صفحات غیراخلاقی سایت ها فیلتر شوند.
وی همچنین در مورد فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام، گفت: خوشبختانه در اساس کار تلگرام و سیاست های این شرکت اعلام شده که کانال های غیراخلاقی جزو سیاست هایشان نیست. آنها همچنین اعلام کرده اند که حاضرند با همه کشورها در زمینه مسدود کردن این صفحات همکاری داشته باشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد زمان اجرای فیلترینگ تلگرام، گفت: با اجرای طرح فیلترینگ هوشمند همه شبکه های اجتماعی و سایت ها به صورت همزمان به اجرا درمی آید.
براساس این گزارش، تاکنون رقم قابل توجه 110 میلیارد تومان برای فیلترینگ هوشمند هزینه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :